Asp opt(802)Felicitari emilia,cosminutza,ariana!

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daena spune:

Buna fetelor!
Raportez
- de 3 zile au disparut uratzoii ( le zic asa ca m-am cam saturat de ei de-atata timp )
- de ieri am mucus din ala "intinzacios"
- tocmai am facut un test de ovulatie si au iesit 2 liniute, cea de test usor mai deschisa decat cea de control. Dar eu sper la mai mare

Aseara mi-a venit o idee, cum sa fac eu sa pun preseed mai inauntru. Asa ca am luat o seringa mica fara ac, am tras 1.5 ml si am pus inauntru. N-am dozat bine, am facut balta situatia asa ca data viitoare voi incerca 1 ml. Nu stiu daca pun cat un bob de mazare are ceva efect acolo sau e nesemnificativ?!

Oricum, urmaresc situatia indeaproape.


http://www.fertilityfriend.com/home/3b06ed

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daena spune:

Moni, sa treaca repede bubitele! Cred ca mai bine intrebi un doctor despre concepere in timp ce ai asta, daca e safe sau nu.


http://www.fertilityfriend.com/home/3b06ed

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Moni, eu zic sa astepti sa te vindeci, mai ales daca se dovedeste ca e vorba de rubeola. Posibil ca ginecologul sa te puna sa dozezi rubeola IgM pana scade la valori normale.


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha_23 spune:

Buna fete, nu am mai scris de mult timp. intre timp am fost si in vacanta , m-am relaxat si acum m-am pus pe citit. Asa am aflat vestile minunate, felicitari Mihaelei, emiliei, cos_minutzei. Va doresc sarcina usoara si bebei sanatosi.
Despre mine tot aspiranta, sunt putin debusolata luna asta. azi as fi z30 a cm dar am cateva pete deschise de azi si sani tot tensionati. Nu m am intalnit cu asta pana acum, adica daca venea sanii nu ma mai dureau si niciodata nu mi-a intarziat atat, cm era de max 28 de zile Eu luna asta am luat in plus duphaston, 5 zile din z20 pana z24, oare asta a lungit cm meu si tb sa mai astept?
multa sanatate tuturor!
noapte buna!

2 sarcini pierdute, la 7 si 9 saptamani
anticorpi antispermatici, tiroidita Hashimoto, Mutatia A1298C heterozigot
tratament pregatitor:aspenter, eutyrox, acid folic, mgB6, CETEBE, femibion I si coenzima Q10 +vitamina E 10 zile/luna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Buna Miha, teoretic dupa ce intrerupi Duphastonul, vine dupa 3 zile de pauza (bine, mi s-a intamplat sa vina in timp ce luam Duphaston, dar si sa imi vina dupa 5 de pauza).
De ce n-ai fi insarcinata din moment ce ai altfel de simptome decat de obicei?


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha_23 spune:

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex

Buna Miha, teoretic dupa ce intrerupi Duphastonul, vine dupa 3 zile de pauza (bine, mi s-a intamplat sa vina in timp ce luam Duphaston, dar si sa imi vina dupa 5 de pauza).
De ce n-ai fi insarcinata din moment ce ai altfel de simptome decat de obicei?


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)



inca nu am facut un test pt ca nu am in casa, maine merg la farmacie sa iau unul. Am luat un utrogestan de 200 acum +1 nospa, cred ca nu are sa-mi faca rau si daca nu e nimic acolo.
noapte buna!

2 sarcini pierdute, la 7 si 9 saptamani
anticorpi antispermatici, tiroidita Hashimoto, Mutatia A1298C heterozigot
tratament pregatitor:aspenter, eutyrox, acid folic, mgB6, CETEBE, femibion I si coenzima Q10 +vitamina E 10 zile/luna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Miha, nu iti fac rau, te asteptam maine cu vesti (bune) despre test.


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

neatza fetelor!!!
va las o !!1
miha_23 te asteptam cu vesti bune!!


kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria-r spune:

Buna dimineata fetelor!
Monique multa sanatate. Eu zic sa intrebi un doctor inainte de a lua o decizie. Din cate stiu eu virusul care da rubeola da f multe malformatii fatului. Poate ar fi mai bine sa mai astepti putin.
La mine - ziua 25 - durere de sani mult mai intensa decat in alte luni si usoare dureri de burtica ( nu seamana cu cele premenstruale).
O zi buna tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankcta spune:

neata gagici
Sa avem o zi racoroasa!

Mergi la inceput