Bobocei de sept-oct 2012 (23)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anidaz spune:

Eu am comis-o azi,de cateva zile poftesc la Coca-cola si n-am avut curajul ,dar azi mi-am luat o doza si o savurez,sper sa nu fie mare agitatie dupa ea ,dar chiar n-am baut deloc si ii simteam gustul in gura.

33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Dragi surate, ce mai faceti?

Eu fusei ieri la doftor si apoi umblai toata ziulica, asa sunt eu fara stare. Bebe e bine, caputul in jos, fundul fix in burtica, piciorusele in coaste. Aveam ieri 31 sapt si 4 zile, la fel si femurul. Placenta sus si okay, lichid okay.
Astazi tot pe drumuri, nu ma las, ba la Cora, ba la farmacie ba sarbatoresc cu o prietina ziua ei.

Mari, da, exista si cred ca si eu am suferit de depresie in primele luni. Pe site-ul attct . ro gasesti mai multe info despre depresie si cum sa luptam cu ea. Daca ai nevoie de info sau de ajutor, I'm here

Lalu, inca putin, iti dai seama? Ma pentru tine sa fie o nastere usoara si cum ti-ai dori tu.

Am uitat sa va spun ca m-am procopsit cu o candida de mai toata frumusetea. Mi-a prescris Canestern Gyn. Pe bilet scrie asa: Canesten ovule X, DS intravaginal, 1 ovul seara. Acum eu nestiind nimic despre tratament, nu am intrebat-o pe dna dr. daca X inseamna 10 ovule... La farmacie mi-au dat tratamentul acela pentru 3 zile. Help, anyone a mai folosit? Mi-e frica sa imi pun mai mult de 3 zile Mai ales ca in sarcina scrie sa ai grija cu aplicatorul...

Va si salut toate fetele si sper ca sunteti bine!

31+ cu

-= Love life, live love =-

Blog de neuron insarcinat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anidaz spune:

Kytana nu stiu ce sa zic ca nu am avut candidoza decat cu multa vreme in urma si nu mai stiu nici ce mi-a dat ,dar oricum nu eram insarcinata,imi pare rau.
Poate te ajuta Ramona BM ca e pe tratament si ea dar nu stiu de care.


Lalu cum mai esti?Daca e ceva da-mi te rog un sms oricand, la orice ora, ca nu am sunet activat si nu ma deranjezi deloc,ok?Sunt cu gandul la tine

33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anidaz spune:

Ce bebei cuiminti avem noi,cum se intorc ei unul cate unul in pozitie de nastere,bravo Kytana pentru vestile bune despre bebe!

33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalu85 spune:

Adina, inca nu e travaliu. Eu ieri am fost la control si a spus ca nu e inca momentul ca poate sa mai stea si ca ne vedem iarasi peste o saptamana sa vedem cum este....si se vedea la eco ca este caputul ff jos pt ca a zis si dr. ca este in pozitie doar ca am colul inchis si ca mai poate sta...
Eu m-as bucura pe de-o parte sa scap mai repejor k nu mai pot sa merg simt ca mi se rup oasele iar cand stau in pat urlu de dureri pana ma intorc

lalu85 37+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Va salut, dragelor, sper ca sunteti bine toate, ultimele mesaje vad ca anunta vesti bune, cu bebei in pozitie corespunzatoare! Va pup pe toate si incerc sa recuperez, desi am de citit serios, ca o saptamana am fost la mare si n-am avut net. Pe scurt, totul a fost superb, mai putin finalul, adica de aseara de dupa baie a inceput Iulia cu febra, mama cu durere de masea, care a cedat usor, a fost doar un disconfort si sotul cu durere mare de masea, cu medicamente, lipsa de somn etc. Bine ca am ajuns in Bucuresti, acum sotul s-a dus de urgenta la stomatolog, ca nu mai putea de durere, desi a luat diverse pastile si se gandea cu groaza ca abia rezista acum durerii, daramite la noapte si maine la serviciu, mai ales ca vine dupa o saptamana de concediu, iar treaba s-a adunat garla. Sa vedem cum vine de acolo, sper sa ii treaca, tare rau facea saracul. Nu stiu daca durerea e atat de mare sau pragul lui de durere e scazut, bine ca nu a suferit des, ca stiu de la familia lui ca tare rau face la boala!

In rest, acolo a fost excelent, eu nu am avut nicio problema, doar un pic de spate cu brobonele de la soare, in zona superioara. Iulia a fost foarte incantata, a intrat in apa, a inotat cu tata, am plimbat-o cu barca, mereu vroia in apa, apa :) Cum ne trezeam ii faceam lapticul si fuga la plaja pentru aerosoli. Beam lapticul, venea si tati, care mai zabovea in pat putin, facea o baie, apoi la umbra de pe la 9-10, ca soarele era puternic rau. Dar am ramas mult afara, am culcat-o pe Iulia in aproape toate zilele in aer liber, la umbra, sa ii priasca. Si totul a mers perfect pana aseara, cand a inceput sa arda, dar bine ca a dormit bine, e vioaie, mananca, nu e dificila. Totusi, mai are febra, i-am dat Panadol si astept rezultatele, sper sa ii treaca, pentru ca alte simptome nu are. Sper sa nu fie cazul sa mergem si cu ea la doctor

Am dat raportul, va pup acum si fug sa mai fac ceva, sa mai despachetez, sa mai eliberez pe aici ce pot si eu.

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE

28 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_m51981 spune:

Va multumesc pentru raspunsuri fetelor, va pup si va imbratisez cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Elfica, bine ai revenit! Chiar ne intrebam la un moment dat pe unde esti neuronul gravid uitase.

Kytana, eu stiu ca acest Canesten Gyn se ia doar 3 zile, chiar asa era si reclama la el ca iei 3 zile si scapi de candida. Nu poti sa o suni pe dr sa o intrebi mai bine cat sa iei, ca sa fii mai linistita?

Patricia, spor la zugraveli si amenajat camera bebelinei!

Lalu, imi inchipui ca e greu, dar curaj, ca nu mai ai mult!

33+ Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Ce bine ca v-ati distrat Elfica, sper ca Iulia sa isi revina repede-repede dar si sotiorul. Cu durerea de dinti nu e de glumit. Multa sanatate!

Mari, Nu ezita daca ai nevoie sa vorbesti cu cineva.

Olivette, sincer imi este aiurea sa o sun pentru asta Voi lua 3 zile si astept sa vad cum se manifesta, asa ma gandeam si eu ca dupa 3 ovule ar trebui sa treaca.

Lalu, deci inca nitel a? Anunta-ne si noi suntem cu sustinerea si incurajarea

Adina, toate trebuie sa avem bebeii cuminti si ei sunt mititeii ca au mamici bune carese gandesc doar la binele lor, nu? Tu cum mai esti?

Fetele ati auzit ce calduri ne asteapta de maine incolo? Nu stiu cum vom avea curaj sa mai iesim din casa...Dl Pinguin imi zice ca in York sunt 18 grade si e soare, tocmai bine de plimbare; I-am zis sa ne trimita si noua un pic de racoare, inainte de a ne topi!

31+ cu

-= Love life, live love =-

Blog de neuron insarcinat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anidaz spune:

Daaa chiar acu m-am uitat si maine vor fi 39 de grade la noi,nu o sa ies niciunde,
Eu cand cu contractii cand fara,trecem cu bine si fiecare saptamana in plus e o victorie,

33+

Mergi la inceput