Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *440*

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AlexAndra_81 spune:

Pisigri, sunt sigura ca maine va vei afla doar vesti bune Si eu tot o fitita as mai vrea

Ilinca, spor la remodelat, buna prietena ai Iti doresc sa te faci gagica de gagica (nu ca n-ai fi)! Eu pe planul asta stau tare prost dupa concediile astea, dar nicio tragere de inima sa ma apuc de sport si regim n-am Tocmai imi spunea o prietena ca a slabit 6 kg intr-o luna cu niste pastile pe baza de rosii, Tomato, a auzit careva de ele? Intrebarea nu-i pt Novus, btw

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Pisik cuminte stau, dar am si eu voie sa visez, nu? Distractie placuta in plimbari, sper ca macar in ultimul we din august sa fiti in Bucuresti, poate ne vedem daca suntem sanatosi... Pisicul era unul dintre taticii de ghiocei dupa care miorlaia Costin aseara.

Novus, eu ma bagam in vorba cu intalneala, cum ca as vrea... dar... din pacate pe-asta cred ca o ratam. We asta nici la Tgv nu m-am mai dus, am trimis doar copii.

Pisigri, si piticul meu e miscacios la toate ecografiile. Adela parca mai si dormea din cand in cand, asta misca din manute de cand nici nu erau bine formate. De vreo 2-3zile mi s-a nazarit ca il si simt din cand in cand, desi sunt constienta ca-i cam devreme... Cu ceaiurile nu prea stiu ce sa zic... Noi mergem azi la DT, abia astept! (Termin postarea asta si ma duc sa ma imbrac)

Mai mutzoi vs maimutzica.... Nu ne-am hotarat ce vrem. Il vrem oricum!

Monaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!! Unde esti? Pofteste la raport!


Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 12+

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexAndra_81 spune:

ca tot mi-am amintit de botez, va las si pozele, sa ne vedeti si nasi

https://picasaweb.google.com/103311982790457684935/CarlaSiDaria#



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Valeu, am lipsit asa mult? V-am citit, dar inseamna ca v-am raspuns in gand

Eu azi am refuzat sa merg la un birou fara AC, fara jaluzele, cu ferestrele in soare, la 41 de grade... Am luat teza la puricat, maine as vrea sa termin puricarea si joi sa o trimit la referenti...

Afisele se trimit azi, ocazie cu care oferim o ploaie de pupici doambei Gianina si doambelor Simply si Gina pt eforturile depuse

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Salutare!

E caaald!

Vazut poze din vacanta (Alexandra&co- frumosi tare!) si de la aniversarea lui Sebi - Simona, ce faci de tot intineresti?!

Ieri am fost in Cluj si in Alba sa-mi caut rochie pentru nunta unde sunt nasa. Esec total: am gasit numai impopotanaturi care nu-mi plac. Alexandra, mi-a placut rochia ta de nasa ( mi-au placut toate, dar ma refer la aia de la petrecere), de unde ti-ai luat-o?

IULIA va invinge CANCERUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Monnvas, Simply, Gianina, Gina multumim pt ajutor !! asteptam afisele si mai ales rezultatele amplasarii lor


Eu m-am inchis in birou, am dat drumul la aer rece si muncesc, ca de plimbat m-am plimbat pe racoare dimineata

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Simona, mult spor, imginatie si creativitate maxima!

Ilinca, sa iti fie de bine remodelarea.

Alexandra, sunteti minunati. Imi place rochia ta de mor. De fapt si rochia si modelul.


Acum, intrebare intrebatoare...Cumatra mea a ramas insarcinata la un an de la cezariana si a mers azi la medic sa confirme sarcina dar si pt ca a avut ieri si duminica mari dureri in zona. Azi, doctora i-a spus ca e riscant sa tina sarcina pt ca e prea devreme caci nu i s-a vindecat taietura interioara. Si a planificat-o la intrerupere.

Cred ca la acest moment e si terminat procesul criminal.

Intrebarea mea era...La ce perioada dupa o cezariana uterul e disponibil sa mai duca una?

Si, interventia de chiuretare nu e la fel de traumatizanta?

Voi ce stiti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric


Acum, intrebare intrebatoare...Cumatra mea a ramas insarcinata la un an de la cezariana si a mers azi la medic sa confirme sarcina dar si pt ca a avut ieri si duminica mari dureri in zona. Azi, doctora i-a spus ca e riscant sa tina sarcina pt ca e prea devreme caci nu i s-a vindecat taietura interioara. Si a planificat-o la intrerupere.

Cred ca la acest moment e si terminat procesul criminal.

Intrebarea mea era...La ce perioada dupa o cezariana uterul e disponibil sa mai duca una?

Si, interventia de chiuretare nu e la fel de traumatizanta?

Voi ce stiti?

Poze Raru
Poze noi

IULIA va invinge CANCERUL

Rares Rarisel cel mai frumusel



Floric, legendele spun ca la 2 ani de la cezariana poti face alt copil.

Cand am nascut eu, in aceeasi zi a nascut sotia lui Ionut Iftimoaie. A doua ora.a mai avea acasa un cpoil de 1 an si 2 luni. Asadar a ramas insarcinata la doar 3 luni de la prima cezariana.

A fost ok!
acum doctorul stie mai bine ce vede la control...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexAndra_81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

Salutare!

E caaald!

Vazut poze din vacanta (Alexandra&co- frumosi tare!) si de la aniversarea lui Sebi - Simona, ce faci de tot intineresti?!

Ieri am fost in Cluj si in Alba sa-mi caut rochie pentru nunta unde sunt nasa. Esec total: am gasit numai impopotanaturi care nu-mi plac. Alexandra, mi-a placut rochia ta de nasa ( mi-au placut toate, dar ma refer la aia de la petrecere), de unde ti-ai luat-o?

IULIA va invinge CANCERUL


de la Agnes Toma am luat-o. Si am cautat si eu de mi s-au lungit urechile, numai porcarii gaseam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexAndra_81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric

Simona, mult spor, imginatie si creativitate maxima!

Ilinca, sa iti fie de bine remodelarea.

Alexandra, sunteti minunati. Imi place rochia ta de mor. De fapt si rochia si modelul.


Acum, intrebare intrebatoare...Cumatra mea a ramas insarcinata la un an de la cezariana si a mers azi la medic sa confirme sarcina dar si pt ca a avut ieri si duminica mari dureri in zona. Azi, doctora i-a spus ca e riscant sa tina sarcina pt ca e prea devreme caci nu i s-a vindecat taietura interioara. Si a planificat-o la intrerupere.

Cred ca la acest moment e si terminat procesul criminal.

Intrebarea mea era...La ce perioada dupa o cezariana uterul e disponibil sa mai duca una?

Si, interventia de chiuretare nu e la fel de traumatizanta?

Voi ce stiti?

Poze Raru
Poze noi

IULIA va invinge CANCERUL

Rares Rarisel cel mai frumusel



si eu auzisem ca diferenta intre cezariene trebuie sa fie de doi ani, daca o fi adevarat sau nu habar n-am

Mergi la inceput