Piatra Neamt , Perla Moldovei (96)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

'Neata!

Eu va trimit pe nenea asta fain cu cafea, dar voi va rog sa ma ajutati cu ce am intreabt eu ieri.





Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oramona spune:

Neata la pranz! am ratat cafeluta de ieri, pot sa o beau azi? imi place mai mult. Noi mergem la toamna in clasa 1. tot ma uit dupa ghiozdan si rechizite, cred ca sapt viitoare comand de pe net sau cumpar din librarie. Am vazut cateva dragute la libraria Stefan, langa Fips, de la baia comunala, parca asa ii spune, e o librarie scumpa???? daca da, caut alta.
Intrebare, cine stie o croitoreasa. nu i-am dat comanda de uniforma, daca nu se face program after scool, o transferam si probabil va trebui altfel de uniforma dar vreau sa-i cumpar material la fel/asemanator sa-i fac o fustita sa nu fie chiar diferita de restul colegilor.
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Ramona, la ce scoala vrei sa o transferi? Sunt si uniforme personalizate? Eu a vazut numai de alea clasice, cu rochia aia cu picatele si sortulet pe desupra.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oramona spune:

La scoala 1, de langa mc au uniforme personalizate rosu cu negru in carouri, fusta , vesta , cravata. daca nu se face program after school o transferam la o scoala cu program prelungit, asa ca nu i-am dat comanda si ei de uniforma , cu toata clasa, dar o fustita asemanatoare vreau sa-i fac. daca e sa ramana o sa-i facem si uniforma. deci, cineva priceput in ale croitoriei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

'Neata!

Ramona, soacra mea coase si se pricepe. Am sa o intreb daca are timp/chef (asa e la ea, dupa chef) si daca e, iti dau un semn. Oricum, nu promit, ca e dupa chef, dupa cum spuneam



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oramona spune:

Laura, multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

'Neata!

oramona, ai un model, o poza cum ar trebui sa arate fustita? Soacra'mea a zis ca vrea sa vada intai cat de complicat ar fi modelul inainte de a zice daca se baga sau nu.

Noi am intrat in forta in renovarea casei. Avem cumparator pt apartament si se pare ca pana pe la sfarsitul lui septembrie va trebui sa ne mutam. Suntem un pic in panica pt ca mai e f. mult de lucru pana sa fie locuibila casa, dar incercam sa facem cat de mult putem, sa avem unde muta mobila si copiii, apoi usor-usor vom finisa totul cum ne-ar placea.

Copii mei sunt la mama in vacanta, noi tragem tare cu munca, deci prea multe nu am ce povesti.

Gravidutele ce mai faceti? sunteti ok? cum suportati caldurile astea nebune?

Laura-ioana pe la noi nu mai dai? voi cu ce va mai laudati?



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

si cafeaua, ca uitasem:





Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaR spune:

Buna ziua, buna ziua! Iata-ma-s si eu!
Ma bucur sa va gasesc atat de vorbarete si de active, chiar si pe caldurile astea.
Cu mare intarziere, urez si eu "La multi ani!" Cristinei si lui Denis. Sa fiti sanatosi si sa aveti parte de tot ce e mai bun! Cristina, sarcina usoara in continuare!
Observ in lista ca tocmai a fost si aniversarea lui Cosmin Ionut a lui Cosminiq. La multi ani cu multa sanatate Cosmin!
Vad ca deja incep pregatirile pentru boboceii scolari si cred ca nu doar pentru ei. Eu o sa mai astept un pic. Spre sfarsitul lui august si inceputul lui septembrie cred ca ofertele vor fi mai multe si mai tentante.
Eu mi-am petrecut vara asta prin spital. Intai eu, cu doua internari si apoi, la o zi de la ultima externare, am fost nevoita sa ma internez cu Teo la Contagioase cu enterocolita. Dar, a trecut si asta. Ne-am externat ieri. Teo e bine acum. Mai rau ma simt eu. Dar o sa-mi treaca si mie...intr-o zi...
Legat de discutia cu nasterea in maternitatea din Piatra Neamt, eu nu am motive sa-mi fac griji. Am nascut de 2 ori, o data cu medicul care m-a supravegheat pe perioada sarcinii si a foat foarte bine, insa a doua oara am nascut cu o moasa si o asistenta (am nascut cu cateva zile mai devreme de termen si medicul era plecat din localitate) si a fost la fel de bine.
Pana la urma trebuie sa avem un dram de credinta ca Dumnezeu are grija si de noi si de copilasii nostri si cu siguranta ca nu se va intampla nimic rau.
Laura, sa ai spor la mutatul in casa noua! Si te rog, pe langa cafea poate ne mai trimiti si ceva cockteiluri racoritoare. Ar prinde tare bine pe caldurile astea.

Magda, mamica fericita de fetite: Ana Maria si Teodora si

http://magdahobbyarts.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunflower1979 spune:

Salutare!
Magda, cat te-a tinut starea asta de rau data trecuta? sper sa va fie din ce in ce mai bine si tie si copiilor. multumesc mult de urari !
am patit si eu o belea in week-end de am ajuns la spital. am fcut o retentie urinara, m-am trezit noaptea cu senzatie de urinare si nu am putut face nimic, ore intregi m-am chinuit pana a ajns vezica la maxim si imi presa groaznic pe uter si ma durea toata burta. dupa multa umblatura mi-au pus o sonda la UPU si m-am eliberat, dar credeti-ma ca senzatia e de groaza. si acum ma tem sa nu mai patesc asa ceva, mai ales ca nu stiu de la ce mi s-a intamplat; eu cred ca de la sarcina. si mai trebuie sa iau acum si antibiotic, caci sonda poate cauza infectii.

Laura, ce bine ca ati gasit cumparator pt apartament. noi tot acolo, nimic nou, mor de nervi! dar unde va mutati, ca nu am inteles, la casuta voastra? spor la treaba!

mama, ce emotii cu scolareii din toamna asta. e si greu, e si frumos, intrati intr-o etapa noua. mult succes si voua!

Cristina, cea mai mandra mama de Denisuc (30.07.2007)

Mergi la inceput