Referendum USL-ist (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

Fara suparare-ungurii au dat lectii de politica lu de-alde Ponta.
Ca sa nu cada Dl Kelemen la fapt de seara in pacat, a dat un telefon de la butonul 3 si l-a pus pe Dl Orban sa le zica sa stea acasa .

S-a scos!!!

In plus la biserica enoriasii INTOTDEAUNA mai uniti decat ortodoxii nostrii au tinut iarasi cont de indemnurile preotilor.

asa ca daca stai si judecai ungurii au stat acasa pentru ca sunt disciplinati-e de remarcat cum un popor asa de mic reuseste sa fie organizat iar noi astia cu boicotul votam Nu 1.000.000

Ca aici e bataia pastramei-cica numai aia care au zis Nu sunt adevarati noi stialalti suntem de plastic .
Daca stateam acasa frumos,, ungureste , si-i lasam sa aiba 7-8-9 mil de voturi (mai putin cu unul adica decat cvorumul ) de DA si in rest ,,totul tacere " vorba poetului ce ar mai fi zis ?





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_ka spune:

Hai ca sunt la munca , dar m-am enervat.
Copiloi iata ce spunea presa in 2007:
"Referendum nevalidat de electorat. Primele euroalegeri urmarite de romani la televizor"
Deci si atunci s-a aplicat regula 50%+1
Asa ca ar trebui copiloi sa te informezi mai bine.
Pe atunci Referendumul a fost declarat constitutional dar nevalidat deoarece nu s-au prezentat 50%+1 votanti.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyannna

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Indicatii proaspete de la forurile superioare pe linie de partid:
www.hotnews.ro/stiri-politic-12915326-vocea-rusiei-radio-guvernamental-rus-romania-este-condusa-budapesta-usl-mai-are-sanse-reale-demita-traian-basescu-dar-pentru-reusi-trebuie-actioneze-forta.htm" target="_blank">USL mai are sanse reale sa-l demita pe Traian Basescu, dar pentru a reusi trebuie sa actioneze in forta.


deci de aici le vin ideile...sau instructiunile






si persoane ca ingrid inca mai confunda cine de fapt sunt comunistii in tara asta! pai cum ai putea tu sa intelegi alte lucruri daca aceste lucru elementare inca nu l-ai inteles!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Bancul zilei:
- de ce nu au iesit ungurii la vot?
- pentru ca antena3 nu are subtitrare in maghiara!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Citat:
citat din mesajul lui lili_ka

Hai ca sunt la munca , dar m-am enervat.
Copiloi iata ce spunea presa in 2007:
"Referendum nevalidat de electorat. Primele euroalegeri urmarite de romani la televizor"
Deci si atunci s-a aplicat regula 50%+1
Asa ca ar trebui copiloi sa te informezi mai bine.
Pe atunci Referendumul a fost declarat constitutional dar nevalidat deoarece nu s-au prezentat 50%+1 votanti.



lili_ka


Macar daca te enervai cu folos.

ia si mai citeste si vezi ce a fost in 2007.

daca te ajuta, uite aici www.ccr.ro/deciziitotal/pdf/2007/ro/hot5.pdf" target="_blank">decizia CCR din 2007.

E clar....la cum stii ca s-au petrecut lucrurile in RO, nu ma mira comentariile tale.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

Deceneus, cand nu e vorba de basescu, usl sau pdl, faci niste analize, jos palaria.
Cum naiba dispare brusc obiectivitatea cand dai de ceilalti, ramane un mister :))). Asta daca nu cumva exista niste indicatii de partid in spate, asa se poate explica.

Analizele mele privest aspecele negative referitoare la Basescu, PDL sau USL.
Cum ai un filtru subiectiv le vezi denaturate pe cele care se refera la partidele sau persoanele amintite.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Oricum,fara sa cadem in diverse teorii,un amic de-al meu care lucreaza(a lucrat de fapt) la consiliul de securitate,mi-a zis...."sunteti cobaii europei....toate produsele dubioase vin la voi sa le cumparati...de aia se deschid numai lanturi de hipermarketuri,si s-a distrus ce inseamna agricultura si productie...uite-asa....interesul e sa testeze ce produse si ce efecte apar la acele produse......obligandu-ne sa renuntam la traditional si sa bagam in copii numai alimentele pline de hormoni si chimicale...cica sigure....

Sa fim seriosi....interesele pe aceasta zona sunt enorme..pactul cu dracul a fost facut deja....sa plece cel care a semnat pactul...totul trebuie luat de la capat....

Si vorbesc serios,nu-mi arde de glume.







Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


eumada tu chiar vorbesti serios ca ai luat-o de buna? pai daca si tu poti fi atat de usor de manipulat ce sa spun de altii!

daca nu vrei sa fii cobaiul europei atunci iti doresc sa ajungi cobaiu chinei, ce zici?
sau daca nici una nici alta, hai sa inchidem granita si sa nu mai importam nimic. la ce ne trebuie noua marfa de import! nu era mai bine pe vremea lui ceasca cand ni se scurgeau ochii dupa o ciocolata din import?

marfa de import exista de toate felurile, mai ecologica sau nu, dupa buzunarul fiecaruia. vor trece cativa ani pana cand romanii o sa se autoeduce cu privire la ce e sanatos si ce nu. deocamdata la romani e prioritar ce e ieftin si bun la gust. cand o sa ajunga la concluzia ca trebuie sa mananci sanatos si nu toate porcariile, banii lor o sa se indrepte spre produsele bio de la tarani.

ce n-as da eu sa am piata din orasul meu natal aici! voi o aveti si poate nu dati doi bani pe ea. cine va e de vina? europa ca le cumparati toate mizeriile, sau voi ca dati banii pe ele. nimeni nu va obliga. nimeni nu va baga mana in buzunar. fii sigura ca daca nimeni nu ar cumpara anumite produse, nici naiba nu le-ar mai importa.
de vina sunteti numai voi!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Cu ce aberez?Ca Europa are interese ascunse si nu de bine in Romania si doar Trian Basescu le face jocul?
Pai Merkel s-a amestecat pe fata in toata chestia asta.Si nu stiu daca imixtiunea in treburile altui stat e democratica.

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


interese ascunse
daca tu asa vezi lucrurile , nu inseamna ca asa sunt. poate asta poti sa o spui la tanti tita de pe strada ta, da nu noua aici pe forum. te rog!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

In 2007, daca referendumul se desfasura dupa regula din 2012, Basescu era PA!

In 2012, daca referendumul se desfasura dupa regula din 2007, Basescu era PA!


Copiloi, poti te rog sa imi spui si mie care era regula in 2007?
Nu de alta, da' daca e aia pe care o stiu eu, ai asigurat un job la antena3, au tot timpul nevoie de dezinformatori!!


In 2007 nu era regula 50% plus 1.
CCR a validat atunci referendumul, cand prezenta a fost sub 50%.





si atunci de ce ar fi fost pa cu un referendum invalidat???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Citat:
citat din mesajul lui mrenescu


On.Cred ca apele incep sa se linistieasca. Asa ar trebui, cel putin. Daca mai are o urma de intelepciune, Ponta isi va fi invatat lectia acestui scrutin.Asta daca nu cumva face declaratii de ochii presei straine:

http://www.hotnews.ro/stiri-politic-12915968-victor-ponta-invatat-lectiile-dupa-criza.htm




asta e praf in ochi. lupul isi schimba parul dar naravul ba. o sa vedeti cum o sa il acuze pe basescu ca din caza lui nu poate "coabita". PNL a realizat probabil ca au pierdut f mult cu aceasta graba a lor si vor sa mai castige din reputatie pana la alergerile din toamna, dar nu vor inceta sa il discrediteze pe basescu cu toate minciunile lor imputite pe care doar naivii le mai cred.


Mergi la inceput