** Delfinasi jucausi la a doua aniversare (86)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

m-am trezit si eu in al 11 lea ceas ca ar fi bine sa avem pe masina dvduri pt copii, le mai pun desene, cum M e marisor acum. dar sunt cam scumpe, ca eu tb sa iau 2..asa ca..

Puiutz, si eu m-am harnicit azi si am spalat frigiderul si dulapurile pe interior, in bucatarie. nu va zic de cd nu erau spalate, ca nici eu nu mai stiu :(:(

legat de servicii/copii..nu stiu cum sa zic, dar eu nu ma vedeam stand acasa pana la nu stiu ce varsta a copiilor.rutina gatit, hrabit, aspirat, spalat, iesit afara cu copilul..vorbit cu mamicile in parc despre ce febra a mai avut al ei si cat mai doarme al meu..deja incepea sa ma plictiseasca.
simt nevoia si d eun altfel de socializare, de altfel de iesit din casa.
am reusit intr-un final sa ma integrez la serviciu cu fetele sa iesim la masa impreuna si sa vorbim altceva decat dosarele de fiecare zi, sau si astea, cd ai nevoie de o parere.
bineinteles ca e de dorit sa ai un serviciu pana pe la ora 3 asa..sa ai vreme sa te odihnestei, sa faci si d emancare..si cate un desert..sa iesi afara cu copiii. dar nu traim intr-o lume iluzorie si din pacate majoritatea serviciilor presupun 8 ore de lucru cel putin. fiecare alege. dar eu cred ca trebuie sa apreciem faptul ca avem serviciu, in ziua de azi. sunt f multi oameni in tara asta care ori nu lucreaza, ori lucreaza pe te miri ce, si ore multe.
asa ca sa lasam visele deoparte si sa ne bucuram atatea ore cate avem libere de copiii nostri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

HELP: DACA REBECA ARE GMP, POT SA II FAC BAIE? Am uitat sa intreb pediatrul!!!


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si Natalia Ioana - 06.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

La MUlti anisori, Raisa! Sa cresti mare si sanatoasa! Sa fi fericita!

Copilasii vostri cu GMP au avut bubite peste tot - multe si mici? In afara celor mari si scarboase... Da, Rebeca a fost diagnosticata cu GMP; banuiam inca de ieri dupa-amiaza, cand a disparut brusc febra si s-au inmultit bubitele. Imi e frica rau pentru Natalia, cica sunt sanse 99% sa faca si ea.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si Natalia Ioana - 06.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matusa77 spune:

LA MULTI ANI, RAISA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaene spune:

La multi ani Raisa!!!

Sanatate lui Raul!

Sanatate si lui Rebe! Adriana, eu stiu ca trebuie spalati cand au viroze eruptive. Chestia cu nespalatul e veche. Acum se recomanda dusurile tocmai pentru a preveni suprainfectarea bubitelor(dar dush rapid, nu stat in apa). Poate aveti noroc si Natalia va face o forma usoara!!!Tinem pumnii.
Mie mi-e si frica sa mai mergem in parc, pana marti stam pe langa bloc, speram sa scapam sanatosi pana atunci. Marti e ziua cea mare, am programat-o la operatie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

Am aflat, am sunat la Urgente la Medicover

gabi, o sa fie bine, ai incredere! Si va fi si mai bine dupa.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si Natalia Ioana - 06.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

offf, ce de copilasi bolnaviori...oare cand om scapa de virusul asta uracios? cica vine din grecia...

LA MULTI ANI RAISA!! SA FII SANATOASA SI FERICITA COPILA MICA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

La multi ani Raisa!!! Sanatate si fericire in fiecare zi! Sa ai parte de multe impliniri si de bucurii!

Bai, da ce de bolnaviori cu GMP... Of, sanatate multa tuturor!

Victo, eu am luat Dvd -ul ala portabil din Carrefour, e marca lor, cu 350lei (f ieftin fata de ce se gaseste in rest). SI is 2 dvd-uri- pui pe unul ce vrei, si iti ruleaza si pe al doilea. Chiar vroiam sa te intreb cum mergeti la mare? mergeti pe noapte? sau ziua cu o oprire? Noi vrem la sf lui august o sapt de vaacanta, nu stim daca in Ro la mare sau altundeva. Dar mi-e groaza de drum pe noapte, ca nu stiu cat de comod ii e lui V sa doarma (daca doarme) in scaunul lui, ajung dimineata la mare cu Vasi rupt de oboseala si un copil atomic, plus cazarile se fac dupa 12-14. No, si ma gandeam sa il facem din 2 ture, cu o oprire de noapte la mijlocul drumului. Asa ar fi 5 ore pe zi, nu e chiar mult.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Adriana eu i-am facut dusuri si il spalam de multe ori pe zi pe manute.....Ideea este ca bubitele de GMP nu sunt deranjante, nu gadila ....Tudor pe langa cele cu pustule avea si bubite mici ca cele de transpiratie....Pe burta, spate si cap nu avea nici una in rest maini si picioare pana pe fund era plin


gabi, o sa fie bine!


Iuliana mami fericita de nazdravan Tudor
37+ Mara Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Iuliana, tb sa te contrazic...din pacate, pe Raul l-au mancat rau bubitele, de fapt asta a fost cea mai mare pb la noi. De regula, bubitele nu deranjeaza, in schimb cele din gura ar fi tb sa-l doara, dar el a mancat fara pb. La fiecare copil se manifesta diferit...

Cristina, noi am mers noaptea la mare la noi, si Raul a dormit tot drumul, cu o pauza de 2 ore, in care a stat cuminte si s-a uitat la luminitele de la masini. Am venit ziua, si a stat cuminte si ziua, ca numaram masinile mari, dar e mult mai bine noaptea cand dorm, parerea mea.

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit doi anisori!!!

Poze petrecere 2 ani

Mergi la inceput