** Delfinasi jucausi la a doua aniversare (86)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nela_didea spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorina_goga



La multi ani Bianca!
La multi ani Sara !
La multi ani Sebastian!


La multi ani mami stefania_97!


Mami de Bogdan-Andrei(13.07.2010) si 37+ Elena


LA MULTI ANI, SA CRESTETI MARI SANATOSI, FRUMOSI SI CUMINTI!

Da Otilia, chiar am primit un sms de la tine, cel putin cred ca de la tine ca alta Otilia eu nu cunosc si chiar ma miram ca era un nr.de Romania, ori eu stiam ca tu nu te afli in tara. Sper sa nu fac confuzie.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainotna spune:

Salutare!
La multi ani Bianca Maria! Sa cresti mare, sanatoasa, norocoasa, sa-ti iubesti surioara si sa-ti bucuri parintii!
La multi ani, Sebastian! Sa ai o viata plina de bucurie, sa fii sanatos!

Si la multi ani tuturor delfinasilor si delfinaselor care s-au sarbatorit in august, ca nu am mai apucat sa intru!

La multi ani si tatalui tau, Denisa!

Noi suntem inca la Constanta, mai am doua saptamani si ma intorc si eu la seviciu.
Sasha nu vrea sa intre deloc in apa la mare, face niste crize...Sta la mal si se joaca. A inceput sa zica niste cuvinte, dar destul de putine. A intrat si in greva foamei, nu stiu cu ce se hraneste ca nu mai vrea nimic. Decat ou. Toata ziua ar manca ou.
E disperat dupa ping pong, cand aude de ping pong parca nu mai exista nimic altceva.
Cam asta!
Cristeo, Pufescu succes in ceea ce v-ati propus sa faceti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Citat:
citat din mesajul lui baby78


La multi ani, Bianca!
La multi ani, Sara !
La multi ani, strumf Sebastian!


La multi ani, stefania_97!




Iuliana mami fericita de nazdravan Tudor
37+ Mara Andreea



La multi ani cu sanatate si fericire si din partea noastra!

Eu tot cu durerea de cap ma lupt...acum cred ca sunt sinusurile de vina...ma dor arcadele si fruntea, tamplele, am incercat tot felul de medicamente si nimic, nici un rezultat

Fetele, stiti vreun remediu minune?

Crissteo ce frumos ai povestit despre voinicii tai! M-am emotionat si eu! Ce fel de salam de biscuiti faci cu banana? Da-ne si noua reteta, te roooog!

Nu v-am povestit de Raducu ca a inceput si el sa "vorbeasca". Unele cuvinte le spune destul de bine, altele pe jumatate (pepe = pepene) pe altele le stalceste (dudu = cucu, dar de azi spune cucu ), "hai ta"=hai tata, Edi (un baietel vecin cu care se joaca Radu (daaaa, am devenit si sociabili ), tricu = tricou, apae = afara (asta e cel mai ciudat) mer = mar, Daiel = Daniel (tati), Alena sau Lena = Elena (eu) .

Proiectul "olita" l-am abandonat momentan, astept sa vina bunicii, sa o pun pe mama la treaba .

Nu prea mai vrea sa se lase hranit decat cand se plictiseste sa manance singur (mananca chiar si ciorba, chiar eram mirata cum de se descurca atat de bine cu lingura... pai cand iese afara intr-una "exerseaza" cu loptatuca, cara nisip, pietricele dintr-o parte in alta a curtii si e foarte atent sa tina lopatica dreapta ).

Parca sa zic ca s-a mai inaltat, in greutate nu prea a luat stralucit, adica din mai, cand avea cam 11kg, acum are cam 11.2 kg... dar nici nu mananca mult, alearga non-stop, nu sta o secunda locului. Genunchii au non-stop zgarietui si vanatai tot dependent de taica-su, eu sunt doar "roata de rezerva" in caz ca nu e tati langa el si apare vreun vizitator . Cu crizele suntem la fel...mai ales daca e obosit sau nemancat nu te mai intelegi cu el.

kk tot asa, cand bine cand combinat... cruditati nu ii dau f. multe, dar destul de laxative cred...pepene, mure, rosie, mar, iar legumele gatite le fac "al dente", nu le fierb pana se inmoaie de tot. Inca nu i-am dat smantana, mamaliga, broccoli, mazare. Pastai si cartof i-am dat, dar a facut kk urat de la ele...mai astept un pic pana sa-i mai dau.

Hai ca m-am intins, dar nu va mai povestisem demult despre el.

Elena, mami de Raducu cel cumintel
12.08.2010

Sunt Raducu si am implinit 1 AN !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

LMA Alexandru Radu de nela_didea
LMA Sara Maria de maurice
LMA Sebastian Nicolae de histamina
LMA Bianca Maria de michelle1981

Mari, sanatosi si fericiti sa fiti!




Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si Natalia Ioana - 06.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui crissy77

La multi ani, bombonica Bianca!
La multi ani, Sara cea vesela!
La multi ani, strumf Sebastian!
La multi ani, stefania_97!



la multi multi ani fericiti si din partea noastra


Isa (19 iunie 2010) si Maria (26 iunie 2001)

poze iulie 2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

La multi ani, Denisa Maria!

La multi ani, Bogdan Andrei!

La multi ani, Raisa de ramonavlas!

La multi ani, Andra Maria!

La multi ani, Clara Maria!
La multi ani, Andre!
La multi ani, Alexandru Radu!

La multi ani, Sara Maria!
La multi ani, Sebastian Nicolae!
La multi ani, Bianca Maria!

La multi ani, cu sanatate, o copilarie frumoasa si plina de impliniri si bucurii alaturi de cei dragi!!!
VA imbratisez cu drag, va pupacim dulce dulce!!
Sper ca primiti urarile si cu intarziere, nu puteam intra sa vad ce faceti, decat fuga fuga, de scris nici vorba..



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Citat:
citat din mesajul lui rodyka

Citat:
citat din mesajul lui crissy77

La multi ani, bombonica Bianca!
La multi ani, Sara cea vesela!
La multi ani, strumf Sebastian!
La multi ani, stefania_97!



la multi multi ani fericiti si din partea noastra


Isa (19 iunie 2010) si Maria (26 iunie 2001)

poze iulie 2012


La multi ani si din partea noastra !

pt mamici multe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

tu mamici, is asa de suparata . ma bucurasem eu ca din 20 august sunt in vacanta si aveam atatea planuri, noroc ca inca nu inchiriasem nimic , ca ne hotaraseram pentru camping pe final. vine azi seful si-i spune lui Florin ca de azi suntem oficial in vacanta, ca s-au schimbat socotelile si nu ne poate lasa decat O SAPTAMANA, saptamana viitoare!!! la mine nu a venit sa-mi zica, ma stie el cum is . deci, o vacanta ruinata din start, ca masina nu poate merge la drum lung pana cam pe joi cand vine o piesa comandata deja (nu ma pricep, nu stiu ce e) si doar de dormit si lenevit nu suntem noi... ca oricum Isa da desteptarea cel tarziu la 9

nu-mi place si ca incepem lucrul exact in ziua cand incepe fiesta anului: saptamana orasului! no, poate pana luni imi vin ganduri mai bune, de vacanta


Isa (19 iunie 2010) si Maria (26 iunie 2001)

poze iulie 2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorina_goga



La multi ani Bianca!
La multi ani Sara !
La multi ani Sebastian!


La multi ani mami stefania_97!





Mami de Bogdan-Andrei(13.07.2010) si 37+ Elena


La multi ani si de la noi, cu sanatate si bucurii!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonavlas spune:

La multi ani Bianca!
La multi ani Sara!
La multi ani Stefania!
La multi ani Sebastian!



Mergi la inceput