Aspirante optimiste(801). Felicitari emilia.m!!!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Ilinca pana la urma tu esti aspiranta sau graviduta?
Daca esti graviduta iti doresc sarcina usoara iar daca esti aspiranta sa ti se indeplineasca dorinta cat mai repede.
Am vazut ca ai scris la minuni de noiembrie-decembrie ca esti graviduta.
Fetelor eu am emtii mari, plec spre doctor.




Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu aspenter, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

As vrea sa pot sa stau relaxata si sa astept cuminte intr-un loc rezultatul. Din pacate nu prea e stilul meu si ma fortez sa fiu mai calma. Cat ar trebui sa fie Beta acum daca am ovulat intre 16 si 19 iulie? Ma intereseaza interval minim-maxim. La beta chiar recunosc ca nu ma pricep. Daca imi da rezultat 100 de exemplu n-am sa stiu daca e bine sau rau, de aceea intreb.
Va pup si va multumesc ca imi sunteti alaturi!

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blue_sea spune:

Emilia, bataita si de la mine!
Sa stii ca la mine SC abia s-a pozitivat (a se citi ca nici eu nu vedeam clar linia) si l-am facut a 2-a zi dupa o barza care s-a pozitivat vag. Stai cuminte si asteapta Beta. Nu stiu de ce dureaza atata.

15+






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blue_sea spune:

Citat:
citat din mesajul lui emilia.m

As vrea sa pot sa stau relaxata si sa astept cuminte intr-un loc rezultatul. Din pacate nu prea e stilul meu si ma fortez sa fiu mai calma. Cat ar trebui sa fie Beta acum daca am ovulat intre 16 si 19 iulie? Ma intereseaza interval minim-maxim. La beta chiar recunosc ca nu ma pricep. Daca imi da rezultat 100 de exemplu n-am sa stiu daca e bine sau rau, de aceea intreb.
Va pup si va multumesc ca imi sunteti alaturi!

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

O sa primesti intervalul de referinta si sa stii ca e ff larg. Minimul este de 5. de ex la mine, la vreo 11 zile de la ovulatie a fost 20.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto


15+






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns draguta spune:

Buna

Walkiria si ma bucur ca nu ne-ai uitat

Emi hai ca trece repede si acus' vei acea rezultatul, iti inteleg nerabdarea

katy ai grija de , el este cel mai important,respecta ce zice doctorul

Dyarnyna era bine daca aveai si preseed pentru ovulatia asta, erai acoperita si din punctul asta de vedere

Mihaela esti in forma, iti prieste gravideala

Ankylia, Moni,Bob, Oxxy, Cixinica si pe toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

buna ziua

emi,asteptam rez la beta!

o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brigitte07 spune:

buna fetelor...am pierdut o sarcina acum un an jumate...dupa aceea tot ciclu neregulat(uneori si la 60 zile)...am facut o cura de anticonceptionale (3 luni)la recomandarea medicului...abia asteptand sa treaca aceste 3 luni...acum in prima luna de dupa nu imi vine ciclu...tr sa vina in 25...si sunt f trista...ma doare ovarul drept si sanii mi s-au umflat si ma dor...cel mai tare mi-e frica sa nu treaca de 35 zile...am inteles ca ciclurile pt 35 de zile poate sa duca la lipsa ovulatiei...stiti sa imi ziceti ceva? tot am incercat sa fiu linistita...dar nu mai rezist...vreau sa imi vinA cicluu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns draguta spune:

Brigitte un test de sarcina ai facut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Acum multi ani a fost pe forum o aspiranta care a ovulat in Z40 sau 41 si a ramas insarcinata,deci se poate orice.

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brigitte07 spune:

nu am facut test de sarcina pt ca nu cred ca este nevoie...99% ca nu sunt...nu am vrut sa raman luna asta pt k tot am auzit k nu e bine sa ramai fix dupa anticonceptionale...acum in august am concediu toata luna si am zis ca numa bine "ne punem pe treaba"...si acuma nu vine uratu asta

Mergi la inceput