Aspirante optimiste(801). Felicitari emilia.m!!!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Emilia spune tu daca nu meriti bataie?
Daca as fi langa tine acum sincer ti-as da o mama de bataita ca stresezi copilasul.
Cum sa mai faci inca 2 teste astazi si sa te gandesti ca nu esti gravida cand noi ieri ne-am dat toate cu parerea aici si ti-am zis ca testele sunt super pozitive, ca asa sunt testele de sarcina nu trebuie sa fie ca cele de ovulatie ambele linii de aceeasi intensitate, draga ti-a aratat SC de ieri 2 liniute care se vad bine ce mai vrei?
Uite cand vine rezultatul la beta caresigur o sa iti arate ca esti insarcinata nominalizez pe cineva din Bucuresti sa vina la tine sa te trezeasca ca si atunci o sa spui ca nu stii daca esti gravida.
De ce vine rezultatul abia diseara unde l-ai facut?
Te rog frumos calmeazate si gandeste pozitiv.




Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu aspenter, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Am facut teste ca speram sa se pozitiveze mai repede dar asta nu s-a intamplat. Cele 3 de ieri (Cara, Barza si Sure Check) s-au pozitivat cu liniuta slaba dar mai repede decat cele de azi (Sure Check si Predictor).
Teama mea e sa nu fi fost sarcina si sa se fi oprit din evolutie sau sa fie extrauterina...

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui emilia.m

Am facut teste ca speram sa se pozitiveze mai repede dar asta nu s-a intamplat. Cele 3 de ieri (Cara, Barza si Sure Check) s-au pozitivat cu liniuta slaba dar mai repede decat cele de azi (Sure Check si Predictor).
Teama mea e sa nu fi fost sarcina si sa se fi oprit din evolutie sau sa fie extrauterina...

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto


Emi,

am vazut si eu testele tale de sarcina
sunt cat se poate de poziti e
eu zic sa stai linistita, astepti rez. de la beta si apoi faci o programare la doctor
ia-ti liber de la munca, nu te agita si o sa fie bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarnyina_s spune:

Neata fetelor,
Emilia, linisteste-te si gandeste pozitiv. Ocupa-ti mintea astazi cu altceva, sa nu te mai gandesti la rau, si sa treaca si mai repede timpul pana deseara cand va veni rezultatul la beta, si te va anunta ca esti graviduta. Plus de asta vorba Mihaelei, stresezi bebele, si nu asta ii trebuie lui acum.
Promite ca nu mai faci nici un test azi, si apropo poate ieri ai baut multa apa seara, ca din cate stiu eu la dieta trebuie sa bei multa apa, si poate din aceasta cauza s-a pozitivat mai greu.
Te si ai grija de tine ca sa fie bine bebele.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique77 spune:

Kmy, ce mai face verisoara ta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarnyina_s spune:

Despre mine ce pot sa va mai zic, sunt ziua 9, si au inceput durerile de ovar stang. Luna asta cred ca pe stanga ovulez. Treaba e ca mi-e teama sa nu ovulez inainte de a merge la monitorizare, si cel mai frica imi e sa nu ovulez deloc si sa nu se transforme in chisturi foliculii mei luna asta, deoarece asa mi s-a intamplat cand am facut stimulare cu ovamit in a doua luna de stimulare, am facut hiperstimulare si s-au transformat in chisturi . Luna trecuta nu m-a durut ata de devreme ca acum cu cateva zile inainte de ziua cand ovulez eu in mod normal .
Daca nu va fi ok luna asta, de luna viitoare cred ca abandonez lupta, sa faca ce-o vrea Cel de Sus, daca imi da bebe bine daca nu asta e, va trebui sa invat sa traiesc si fara bebe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Nu stiu daca sa dau vina pe lichide si pe urina insuficient concentrata. As putea, pana vine rezultatul diseara, sa ma gandesc asa sa ma relaxez putin.
Dya, de ce sa renunti? Eu zic sa faci o inseminare inainte de a renunta si iti spun si de ce: e foarte posibil ca infertilitatea ta inexplicabila sa se explice prin aciditate vaginala prea mare, anticorpi antispermatici sau celule natural killer in numar prea mare si/sau glera cervicala insuficienta si tot ce ai putea avea nevoie ar fi sa aduci spermatozoizii mai aproape de ovul si asta face inseminarea. Nu renunta inainte de a face si asta.

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankylya spune:

Emilia nu te mai stresa exista un Dumnezeu pentru fiecare. si sa sti ca suntem alaturi de tine.

diarnyina_s nu trebuie sa renunti niciodata trebuie sa luptati si sa nu va lasati batuti sa nu va pierdeti speranta ca Dumnezeu nu doarme niciodata.
V-am pupacit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Buna fetele!
Emilia nici la mine nu au fost la fel colorate liniutele si totusi era bebe, asa ca sigur e bebita, nu mai gandi negativ.
Fetele eu am tras o mare sperietura in week-end pt ca am avut scurgeri de sange. Am crezut ca il pierd pe bebe. Din fericire am fost la eco si el e bine. Credeti-ma ca suflu si in iaurt dar se pare ca duc eu mai greu sarcina asta si nu am voie efort absout deloc. De-abia astept vesti bune de la voi, va astept pe toate la odisee.

9+
http://lmtf.lilypie.com/3ap2p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cixinica spune:

Salutare fetele!
emilia, de ce te stresezi inutil? stai linistita, gandeste pozitiv si ai sa vezi ce beta grasa o sa ai.
katy ma bucur ca sunteti bine si tu si bebe,
stai in pat, fara efort, bebe este cel mai important!

multi tuturor

Mergi la inceput