REFEREDUM LA FINAL

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corap spune:

bancul zilei de azi:

vazand ca si-n decembrie tot suspendat o sa fie, basescu si-a comandat tricoruri albastre cu blanita


si apropo de lumea reala, din lumea mea reala situatia se vede cam maroniu inchis spre negru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Sincer io nu mai pricep nimic. La Curtea Constitutionala cel putin e mare ceata si-s tare curioasa daca vom relua vreodata filmul evenimentelor la rece, sa pricepem cine a descompletat si recompletat hotararile, cum de e posibil asa ceva!
Oricum ar fi, nu poti contesta si apoi renumara alegatori dupa incheierea procesului electoral si sa ramai in legalitate. Tot demersul asta a aruncat in penibil orice presupusa intentie reformista a USL. Daca treceau peste si reluau in toamna, in parlament, strict problema listelor, presupunand ca exista intr-adevar una si se mobilizau s-o rezolve inainte de alegeri, pareau cat de cat oameni cu scaun la cap. Asa insa, par a conduce doar un circ cu scamatori si iepuri scosi in ultimul moment din palarie si in loc sa atraga pe cineva in plus de partea lor, vor pierde. Nu poti tipa "hotul" si apoi sa actionezi ca unul, cam la atat se reduce toata povestea.
Deocamdata liderii USL intra perfect in rolurile adversarilor ideali pt Basescu, imprevizibili, neseriosi, fara plan si cap, guralivi si penibili, ce pot fi manipulati, derutati si invinsi de oricine...cine sa-i vrea in fruntea tarii? Carui adversar i-ar putea face fata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

din eterna si fascinanta patrie:

http://www.gandul.info/reportaj/doua-localitati-din-romania-pasibile-sa-intre-in-guiness-book-pe-motiv-de-referendum-9931027

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Citat:
citat din mesajul lui olympia

Sincer io nu mai pricep nimic. La Curtea Constitutionala cel putin e mare ceata si-s tare curioasa daca vom relua vreodata filmul evenimentelor la rece, sa pricepem cine a descompletat si recompletat hotararile, cum de e posibil asa ceva!
Oricum ar fi, nu poti contesta si apoi renumara alegatori dupa incheierea procesului electoral si sa ramai in legalitate. Tot demersul asta a aruncat in penibil orice presupusa intentie reformista a USL. Daca treceau peste si reluau in toamna, in parlament, strict problema listelor, presupunand ca exista intr-adevar una si se mobilizau s-o rezolve inainte de alegeri, pareau cat de cat oameni cu scaun la cap. Asa insa, par a conduce doar un circ cu scamatori si iepuri scosi in ultimul moment din palarie si in loc sa atraga pe cineva in plus de partea lor, vor pierde. Nu poti tipa "hotul" si apoi sa actionezi ca unul, cam la atat se reduce toata povestea.
Deocamdata liderii USL intra perfect in rolurile adversarilor ideali pt Basescu, imprevizibili, neseriosi, fara plan si cap, guralivi si penibili, ce pot fi manipulati, derutati si invinsi de oricine...cine sa-i vrea in fruntea tarii? Carui adversar i-ar putea face fata?

Pene colorate... cate putin din toate!

album
gradina

Firesc ar fi ca macar acolo sa fie limpezi lucrurile.Dar se pare ca nu.Vorba ta, sper ca dupa o vreme , la rece, sa aflam de la cine provin balbele si greselile care bulverseaza o tara intreaga...Pe ei oare cine ii poate trage la rost, fara sa se simta amenintati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns portocalia spune:

Citat:
citat din mesajul lui corap

bancul zilei de azi:

vazand ca si-n decembrie tot suspendat o sa fie, basescu si-a comandat tricoruri albastre cu blanita



misto bancul, chiar ma intrebam cu voce tare prin universul meu care-i chestia cu tricourile albastre ale lui base. probabil are vreun consilier de imagine cu ambitii fashion.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Citat:
citat din mesajul lui portocalia

Citat:
citat din mesajul lui corap

bancul zilei de azi:

vazand ca si-n decembrie tot suspendat o sa fie, basescu si-a comandat tricoruri albastre cu blanita



misto bancul, chiar ma intrebam cu voce tare prin universul meu care-i chestia cu tricourile albastre ale lui base. probabil are vreun consilier de imagine cu ambitii fashion.


Cica e o culoare care arata celor din jur ca e linistit...si poate are incheiat un contract de reclama cu firma lacoste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

E veche stirea, dar merita citita, pentru cei care mai au dubii ca nu a fost frauda la referendum:

http://www.rtv.net/acuzatii-dupa-referendum--angajati-dati-afara-pentru-ca-nu-au-votat-de-mai-multe-ori-video_38829.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

A venit un reprezenbtant special al Statelor Unite la Bucuresti.

Dupa mine , inseamna ca americanii stiu mai multe decat noi despre lovitura de stat, incerca sa aduca garantii ca lucrurile vor ramane in ordine...dar eu am asa un sentiment de deja vu, am mai fost vanduti o data la yalta...
Cand rusii vor ceva sunt mai hotarati decat ei ...si mai aproape .

Prea nu renunta Ponta si Antonescu se bazeaza pe ceva anume de si-au pus toata Europa si america in cap.
Pe ce anume ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Bineinteles ligeea ca americanii stiu mai multe decat noi,din cauza asta sunt si atat de transanti in declaratii...vad ca Antonescu ataca in continuare ambasadorul SUA in ciuda faptului ca GORDON reiterat ca ambasadorul reprezinta administratia OBAMA...deci Antonescu declara razboi americanilorhttp://www.gandul.info/politica/crin-antonescu-la-antena-3-in-spatele-meu-sunt-7-5-milioane-de-oameni-in-spatele-lui-basescu-sunt-900-000-si-ambasadorul-sua-cu-asta-ne-luptam-9945524Nu vad cum poti sa declari ca te vei lupta cu ambasada SUA,e nebun de legat...va fi vai de fundul nostru daca asta mai sta mult cocotat la Cotroceni...oare care va fi urmatoarea miscare a SUA, eu una nici nu mai pot sa fac scenarii, sunt socata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

eu una sper sa-i mai zica vre-o doua ca sa se simta bine ,,vana stramoseasca "
da si mai rau imi pare ca nu mai zic nimic de israelieni ca astia au lucrurile mai conturate si sunt mai hotarati !
Hai baieti mai bagati cu holocaustul !

Mergi la inceput