REFEREDUM LA FINAL

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

nu , Ingrid este un mitocan si el, dar cu privire la cele trei puncte ce ai de zis ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

de ce aveau nevoie de Monitorul Oficial?

simplu , ca sa publice cu ,..omisiuni
se pare ca Hotararea Cc era completa s-a descompletat pe parcurs , in drum spre Monitor (cred ca Monitorul asta e var primar cu Urna mobila )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

mai vine unul sa isi dea cu parerea...http://revistapresei.hotnews.ro/stiri-subiectele_zilei-12948862-joseph-daul-sunt-uimit-ceea-sustine-usl-cum-posibil-publici-liste-alegatori-pentru-referedum-reconfirmi-apoi-arati-nu-poti-sustine-numarul-oameni-ele.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

eu chiar nu stiu ce sa mai inteleg.

un presedinte este facut si mitocan si badaran si mincinos si hot de oameni cu scoala , de oameni care citesc istorie, de oameni care sunt convinsi ca e asa cum vad ei.

cum e posibil ca oameni de asa natura adica culti, cititi si invatati sa aiba un limbaj atat de josnic, un temperament atat de coleric si o viziune atat de ingusta?

chiar daca presedintele ar aduna toate "calificativele" acordate, avem noi bunul simt de a ne cobora atat de jos in limbaj si atitudine?

dupa mintea mea presedintele reprezinta o tara si daca a fost ales, a fost ales pentru ca reprezinta majoritatea tarii.

asa ca nu va mai revoltati atat de limbajul si atitudinea presedintelui , acest forum este dovada vie ca se poate si mai rau de atat. si cand spun asta ma refer la faptul ca o mama reprezinta pentru copilul ei cu mult mai mult decat reprezinta un presedinte pentru milioanele de cetateni care l-au ales, iar daca o mama poate avea limbajul si atitudinea si dispretul pe care l-am vazut afisat aici fata de o alta persoana , fie el si presedinte, nu pot sa spun decat ca... basescu este mic copil.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

Citat:
citat din mesajul lui ligeea

numaram la steaguri pana ajumge euro la 10 lei si acolo ne oprim


Atunci terminam si de numarat poporulcu drept de vot si o sa fie simplu

-90% din pensionari o sa aiba parte de minunata lege a sanatatii asa ca nu mai au probleme cu depasirea plafonului la medicamente , va fi mai greu cu mortii pana actualizeaza listele dar se rezolva .
-100% din oamenii care stiu sa faca ceva isi iau valiza si se duc -devin diaspora deci nu voteaza
-raman cei care lucreaza la birouri, administratii astia se vor numara intre ei pana le da cvorum .


Dl Sova se aude ?

ligeea



eu cred ca tocmai cei 90 % din pensionari folosesc o gramada de bani din sistemul medical, pentru ca dupa cum stim cu totii dupa 60 de ani esti foarte "batran" si nu mai poti sa faci nimic altceva decat sa iei medicamente.
recunosc ca sunt cinica dar nu am auzit pana acum un doctor din romania care sa le recomande pensionarilor si miscare nu numai medicamente ..







Si dupa opinia ta cu ei ce ar trebui sa se intample?Ca am inpresia ca in viziunea ta......tu nu ai parinti?Daca sufera de hipertensiune,cumva,te apuci s-o fugaresti pe mama ta prin parc ...fara medicamente...fa miscare?

Pe ce lume traiesti,batranii abia daca au ce manca..cu exceptii..magistratii....militarii si cativa care ..sa zicem ca ..o duc mai bine.

Mad


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."

La modul asta al tau de a pune problema....probabil vei avea de asteptat pana te va aproba cineva.
Din punctul meu de vedere,discutia cu tine este incheiata.



eu traiesc pe o planeta albastra, tu? nu ai observat mentiunea mea cu recomandarea miscarii nu numai a medicamentelor , iar daca continui sa crezi ca la 60 ani esti batran nu pot decat sa te compatimesc.

referitor la parintii mei pot sa iti confirm ca nu mai sunt in lumea noastra dar asta nu ma face sa nu vad cum multi dintre pensionarii romaniei, multi dintre ei foarte tineri de altfel sfarsesc in fotoliu
cu programul de televizor pe stiri si cu pastilele langa telecomanda.

despre acest gen de miscare vorbeam, fizica si mentala, o plimbare in parc la un joc de sah, la un aruncat cu privirea, la o discutie despre tricotaje sau retete sau de ce nu, ce facem in week-end-ul viitor.
in caz ca nu stii majoritatea bolilor apar pe fondul de stres si al lipsei de miscare ( si asta incepe cam din tinerete adica cam pe la vasrta ta ).

ideea care vrei sa o transmiti tu ca "batranii" nu au ce manca este falsa iar eu nu "pun problema" aici ca sa ma aprobe cineva , imi expun punctul de vedere asa cum il vad eu, traind pe aceeasi planeta albastra cu tine doar ca pe un alt continent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

eu chiar nu stiu ce sa mai inteleg.

un presedinte este facut si mitocan si badaran si mincinos si hot de oameni cu scoala , de oameni care citesc istorie, de oameni care sunt convinsi ca e asa cum vad ei.

cum e posibil ca oameni de asa natura adica culti, cititi si invatati sa aiba un limbaj atat de josnic, un temperament atat de coleric si o viziune atat de ingusta?

alina


Pai poate chiar e asa.Poate nu ei au o viziune ingusta...poate ca stiu mai multe decat stim noi.La noi informatia e la nivel de strict presa si TV.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

Citat:
dupa mintea mea presedintele reprezinta o tara si daca a fost ales, a fost ales pentru ca reprezinta majoritatea tarii.


Asa este. Dar daca nu a fost ales ? Daca s-a catarat el in acest post, prin mijloace...cel putin neortodoxe ?

Cat despre restul consideratiilor, sunt foarte frumos scrise doar ca...sa arunce primul cu piatra ala de n-a gresit niciodata. Ne mai incingem si noi, de la canicula, de la altele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

stiti pe cine n-am mai auzit deloc? pe Deceneus
O fi la partid il ajuta pe dl Ponta ca e greu fara doctorat sa tii si ministerul justitiei si sa ai si intalniri cu FMI-ul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danet spune:

Citat:
citat din mesajul lui ligeea

stiti pe cine n-am mai auzit deloc? pe Deceneus
O fi la partid il ajuta pe dl Ponta ca e greu fara doctorat sa tii si ministerul justitiei si sa ai si intalniri cu FMI-ul!

ligeea

sau poate a ajuns si el la concluzia ca nu are sens sa vorbesti in pustiu.
Da-mi un singur exemplu de "combatant" care a fost convins de tabara adversa.
Am observat si eu cat de multi sustinatori are base pe aici, dar sa stiti ca in lumea reala lucrurile stau cu totul altfel .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Danet , uite un exempluVara mea primara sta de cativa ani buni in Italia, acum e in vacanta in RO sia votat la referendum ptr demitere...cand am intrebat-o ce motive are mi-a raspuns ca vrea sa se intoarca in tara si nu poate cu Basescu presedinte...acum , cand a vazut ca Ponta nu o asteapta cu flori in vama ba dimpotriva vrea sa intrebe vecinii pe unde umbla ea si sa o poata sterge de pe lista electorala, e foarte inversunata impotriva lor...nu e nevoie sa convingem noi pe nimeni, guvernul isi trage singur suturi in fund!

Mergi la inceput