T Basescu - CV-ul suspendatului !

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

Da, un membru Dc foarte interesant posteaza foarte informat la toate subiectele de politica .

Il asteptam si la subiectele cu umanitare si la una din sectiunile celor mici sunt convinsa ca ne va lasa cu gura cascata !
Informatiile pe care le detine sunt din X files


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Esthera2011 spune:

Exceleta idee ai avut! O adevarata placere sa citesc postarile tale. Felicitari Deceneus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Foarte bine punctat Deceneus, lipseste insa activitatea securistului Basescu, dosarul sau propriu si personal.
Poate iti gasesti timp sa completezi cu el activitatea magnifica a acestui brav conducator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

dar cv-ul lui CRin a fost pus?
sau el nici nu are un cv? bietul ...

al lui Ponta clar a fost pus, modificat si remodificat, nu era sigr daca un curs de cateva zile e master sau nu (catania)
acum sa vedem cu doctoratul cu minunatele carti, ofof, promabil tot salveaza cv - ultima versiune, cv - ultima, ultima versiune, cv - chiar ultima versiune etc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Revin cu o adaugare: presedintele suspendat ne crede prosti. Prosti ca putem inghiti la nesfarsit gogoasa securismului, prosti ca ascultam ca oile la vorbele si polarizarea atentiei spre Voiculescu et co, atata tmp cat el isi strange mai aproape blana de oaie in care e invelit.
Chiar daca nu va convine, chiar daca va intoarceti privirea, retineti: BASESCU A AVUT DOSAR LA SECURITATE SI A FOST COLABORATOR.
Cel putin pe DC nu mai vreau sa vad argumentul cu comunismul care se intoarce si ca securistii vor sa puna mana pe tarisoara noastra. Ea e demult in labele lor, cam de 20 de ani incoace.
Mai pun aici, inca o data, articolul lui Buscu. Cine gandeste cu propriul creier e invitat sa-l citeasca. Cine e imbibat cu propaganda, sa-l lase in plata Domnului.
http://www.catavencii.ro/Arta-si-opera-securistului-basescu_0_4930.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui buli

dar cv-ul lui CRin a fost pus?
sau el nici nu are un cv? bietul ...

al lui Ponta clar a fost pus, modificat si remodificat, nu era sigr daca un curs de cateva zile e master sau nu (catania)
acum sa vedem cu doctoratul cu minunatele carti, ofof, promabil tot salveaza cv - ultima versiune, cv - ultima, ultima versiune, cv - chiar ultima versiune etc


Intelege o data ca nu Crin e personajul principal aici, despre Basescu e referendumul. Si pentru ca ai intrebat, Crin n-a avut dosar si n-a fost colaborator. Cat l-a cautat Base, doar-doar il prinde. Naspa.
Dar poporului roman cred ca ii plac securistii, totusi. Ii da un sentiment linistitor, de legatura cu trecutul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

mai popular decat iliescu, tatucul lui ponta, se pare ca nu a fost si nu va fi nimeni, nu e asa?
care probabil nu a avut niciun dosar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

"Nu exista nici un motiv real pentru care Traian Basescu trebuie demis, altul decat ca o majoritate conjuncturala din Parlament a decis acest lucru.

A facut greseli Traian Basescu? DA. A prezidat peste guverne incapabile sa gestioneze criza? DA. Este PDL un partid de corupti? DA. Este Basescu un presedinte nepopular? Din toate motivele de mai sus, DA.

Dar, a incalcat Basescu grav Constitutia? NU. Si-a arogat alte drepturi decat cele atribuite prin lege? NU. A distrus imaginea Romaniei in exterior? NU.

Cine a facut toate aceste lucruri? Tocmai cei care incearca sa-l dea jos pe Traian Basescu. Merita sa le dam o mana de ajutor? Categoric NU!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

enfin, eu astept cu interes sa-i vad peste 2 ani pe cei care se bucura acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Deceneus, daca vrei tu poti sa deschizi un topic si despre CV-ul mamei Omida si facem analiza pe text. Dar parerea mea e ca opiniile sunt deja formate si "bombe" de genul vila Dante sau CV-ul lui base n-au relevanta decat pentru delatorii lui, nu pentru cei care sunt decisi sa voteze ANTI USL. Aici e totul. Mie (si nu numai mie; vad din sondajul de la celalalt topic ca majoritatea DC are aceeasi orientare) poti sa-mi zici si ca Basescu e bubulul sef infiltrat de agenturili straine ca sa anihileze tot spatiul carpato-danubiano-pontic :), mi-e perfect egal. Eu stiu ca nu votez cu ciuma rosie si punct. Asa ca ce rost are? Cati adepti crezi tu ca mai poti recruta? Mai ramane sa vedem foaia matricola a lui Basescu, interviul cu tanti Nuti vecina de la 3 a cumnatului lui Basescu care il acuza ca nu da buna ziua cand vine prin bloc si poze cu Basescu aruncand gunoaie pe strada. Whatever...

Edit: da, stiu ca "nu votam acum pentru USL ci anti Basescu". In teorie si in absolut asa e, in practica nu :)

Mergi la inceput