Mamici doritoare de vacanta

Mamici doritoare de vacanta | Autor: deennyy

Link direct la acest mesaj

stiu ca nu aici ar trebui sa postez, insa am incercat si la vacante si nu a raspuns nimeni. rog adminii sa stearga subiectul in maxim 48 de ore. va multumesc.
sunt o mamica singura, cu o fetita de aproape 9 luni, si mi-am propus sa mergem la mare luna viitoare. nu mai este nici o alta mamica in aceeasi situatie care sa vrea sa ne insoteasca?


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

draga mea,
du-te in 2 mai, nu in Vama.pe plaja sunt f multi strumfi de varste apropiate cu strumfita ta si mamici singure destule si vei putea socializa.
poti sta cu cortul in golf sau poti gasi o gazda.
eu voi opta pt cort pt ca trebuie sa fac aerosoli si noapte se fac ca lumea.
eu voi fi de pe 1 pana pe 5 august pe acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Imi permit sa spun ca ar fi util sa dai mai multe detalii, gen transport, conditii de cazare. Am vazut ca tu si fetita va cazati la o pensiune unde, pana aproape de sfarsit de august, tarifele nu sunt la indemana oricui. Poate sunt mamici care ar vrea sa vina, dar nu isi permit sa se cazeze acolo. Ar trebui sa iei si acest lucru in calcul si sa specifici in ce conditii ar trebui sa va insoteasca sau ce oferi tu.

Oricum, distractie placuta si vreme frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

corect.
eu sunt doimaista de veacuri.nu combat prin alte parti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deennyy spune:

neatza
va multumesc pentru idei si sugestii, desi nu le inteleg pe toate. :)
eu nu am spus ca merg undeva anume sau ca platesc nu stiu cat. eu doar am intrebat daca sunt doritoare, sa discutam ce putem face impreuna. nimic nu este batut in cuie.
ce am vazut si mi-a placut este pensiunea omega din mamaia nord. in ultima saptamana de august vor 770 de lei - cazare 7 nopti, mic dejun, piscina, hidrobiciclete si pescuit. ce spuneti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

este prea mult.
raman doimaista.
poate gasesti totusi pe cineva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Citat:
citat din mesajul lui deennyy

eu nu am spus ca merg undeva anume sau ca platesc nu stiu cat.

Ai spus "Ma gandesc sa merg aici (...) sper sa fie asa cum spun toate comentariile..."
Eu, una, am inteles ca deja te-ai hotarat.

Cat despre sugestii...credeam ca am fost destul de clara.

Uite, de exemplu, daca pe mine m-ar intreba cineva daca vreau sa il/o insotesc undeva, sa zicem la o nunta, nu m-as gandi ca trebuie sa platesc eu. A, in schimb, daca facem concediul ca grup, atunci, da, decidem ce cheltuim la comun si ce separat.

De-asta zic sa spui din start ce oferi/ce astepti, daca va cazati separat si va vedeti pe plaja/daca dormiti in aceeasi camera.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica9 spune:

buna, denisa
am intrat pe site-ul de la omega. ai dreptate, daca totul este cum scrie acolo, va fi o vacanta draguta. dar mai avem si alte optiuni ca asta este cam departe de plaja. ce-ar fi sa ne scriem... iti trimit un privat cu mess-ul meu.
fetelor, chiar vi se pare mult 770 - 7 nopti cu mic dejun? pe voi cat va costa?
cat despre un astfel de concediu, nu mi se pare firesc, daca ai venit tu cu propunerea sa achiti si cheltuielile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamica9

cat despre un astfel de concediu, nu mi se pare firesc, daca ai venit tu cu propunerea sa achiti si cheltuielile.

Una am zis eu, alta ai inteles tu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica9 spune:

eu am inteles ca asteptarile tale erau sa achite ea sau oricum sa spuna clar cu ce contribuie ea la acest concediu. mie mi se pare ca fiecare ar trebui sa achite partea ei. asa zic eu ca este corect...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamica9

eu am inteles ca asteptarile tale erau sa achite ea sau oricum sa spuna clar cu ce contribuie ea la acest concediu. mie mi se pare ca fiecare ar trebui sa achite partea ei. asa zic eu ca este corect...

Nu am nici un fel de asteptari, mamico. Pur si simplu am sfatuit-o sa spuna clar in ce conditii vrea sa mearga in concediu impreuna cu o alta mamica.

Eu as vrea sa stiu in ce conditii mi-as petrece cateva zile cu o persoana total necunoscuta. As vrea sa stabilim, printre altele:
- transportul: cont propriu si ne vedem la destinatie, tren, masina personala la care platim impreuna combustibilul
- cazare: statiune, hotel, pensiune completa sau doar m.d, cort, camere separate sau la comun
- mancare: impreuna sau separat? Gatim sau mancam sandwich-uri, autoservire sau restaurant?

Acum am fost destul de clara?

histamina a inteles ce am vrut sa spun, tu nu...Apropos, histamina, mi-e un dor cumplit sa merg cu in 2 Mai, dar nu prea are sotul curaj ca e fata destul de mica...

Mergi la inceput