Mamici doritoare de vacanta

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulia_b spune:

Eventual sa dea si alte detalii, daca plateste cash sau cu cardul, ce inaltime si greutate are, ce si cum mananca, cum se imbraca, cat poarta la pantofi
Probabil se gandea sa se mai intalneasca cu cineva din cand in cand macar, nu sa doarma cu acel cineva in pat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

iulia, am apasat din gresala pe dezaprob,de somn.
da si eu tot in varianta asta vedeam lururirle, numai ca locul si cat costa ar fi trebuit date.
ca sa se stie omul la ce sa baga.
in rest e ok.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deennyy spune:

dragelor, acest subiect a degenerat. daca eu am fost de parere ca pot discuta cu o potentiala doritoare de vacanta despre unde mergem, ce si cum facem... ca doar plecam impreuna, ca asa sunt eu, proasta de maleabila ce sunt, voi mi-ati amintit de ce nu merg niciodata in concediu in tara. imi voi respecta bunul obicei, desi este mai dificil cu un bebe.
va multumesc.
rog adminii sa stearga postarea si le multumesc pentru ingaduinta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

deenny, e ok ce ai vrut.
sper sa fie cineva la mamaia atunci.daca vrei sa treci prin 2 mai, in vizita, ne putem vedea.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deennyy spune:

multumesc de invitatie, draga mea, insa maine dimineata mergem sa facem pasaport la bebe si plecam din tara in vacanta. mie imi place sa-i evit pe cei care nu stiu sa discute, in schimb sa aiba asteptari...
am sunat la pasapoarte si se pare ca dureaza 10 zile pana il elibereaza, asa ca vom prinde si noi o bucata de august.
vacanta placuta tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Nu te necaji si nu te grabi sa tragi concluzii. Aici chiar este o comunitate draguta.
Eu una nu ma hazardez sa merg nici cu persoane cunoscute in concediu. Vrand - nevrand apar discutii.
Mai bine ca ai avut aici o mostra de intrebari si de dificultati de a intelege ce spune celalalt, decat in vacanta.
Pana la urma fiecare de aici a fost bine intentionata si chiar a vrut sa ajute.

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deennyy spune:

eu ma adaptez usor oricarui timp de personalitate, cu doua conditii obligatorii: persoana respectiva sa nu scoata pe gura balarii si sa se spele. nu m-am gandit nici o clipa ca nu ma voi simti bine in vacanta daca merg cu o mamica necunoscuta. ba chiar vizualizam clipele de amuzament cand sofi se trage de urechi si rade sau cand celalalt bebe facea vreo ciudatenie...
se pare, totusi, ca pretentiile mele sunt absurde. asa ca va anunt, dragelor, ca este primul meu concediu cu fiica mea si ca va fi minunat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Bineinteles ca va fi minunat! Cu siguranta veti gasi acolo copilasi cu care sa va jucati!
Sa aveti vreme buna!

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Citat:
citat din mesajul lui deennyy

multumesc de invitatie, draga mea, insa maine dimineata mergem sa facem pasaport la bebe si plecam din tara in vacanta. mie imi place sa-i evit pe cei care nu stiu sa discute, in schimb sa aiba asteptari...
am sunat la pasapoarte si se pare ca dureaza 10 zile pana il elibereaza, asa ca vom prinde si noi o bucata de august.
vacanta placuta tuturor.

Denisa

As aprecia tare mult daca ai inceta cu atacurile ieftine de genul celui de mai sus.

Eu am fost bine intentionata, dar vad ca tu refuzi sa pricepi.

La fel cum refuzi sa spui o locatie, dar astepti ca o mamica, impreuna cu copilul ei, sa vina cu tine. Unde, nu stie..

Poate-s eu mai ciudata, dar n-as avea curaj sa plec cu un user de pe net, un user caruia ii sare tandara cand i se cer detalii de bun simt.

Regret ca mi-am pierdut timpul la subiect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui Raza de soare

Citat:
citat din mesajul lui deennyy

multumesc de invitatie, draga mea, insa maine dimineata mergem sa facem pasaport la bebe si plecam din tara in vacanta. mie imi place sa-i evit pe cei care nu stiu sa discute, in schimb sa aiba asteptari...
am sunat la pasapoarte si se pare ca dureaza 10 zile pana il elibereaza, asa ca vom prinde si noi o bucata de august.
vacanta placuta tuturor.

Denisa

As aprecia tare mult daca ai inceta cu atacurile ieftine de genul celui de mai sus.

Eu am fost bine intentionata, dar vad ca tu refuzi sa pricepi.

La fel cum refuzi sa spui o locatie, dar astepti ca o mamica, impreuna cu copilul ei, sa vina cu tine. Unde, nu stie..

Poate-s eu mai ciudata, dar n-as avea curaj sa plec cu un user de pe net, un user caruia ii sare tandara cand i se cer detalii de bun simt.

Regret ca mi-am pierdut timpul la subiect.


Zau? Ai uitat ca ai procedat chiar mai rau cu ceva vreme in urma, cand ai inventat chestii care nu s-au intamplat?

Meriti sa ti se bata obrazul pentru chestia asta...

Mergi la inceput