M-am hotarat.............adoptie(81)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

eu una nu sunt in conzediu . ci in focurile astea de vara , caldura mare , munca multa . astept vesti de la fetele in focuri - de adoptie . mai treceti fetelor sa ne dati de veste , ati uitat cum era cand erati ca noi ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loriana74 spune:

Nici noi nu suntem in concediu , nu ne-am programat nimic sperand ca poate ni se intampla ceva .Deschid forumul in fiecare zi cu speranta ca , poate , macar altora li se intampla minunea, dar vad ca nimic... Nu stiu de ce , dar eram convinsa ca pana la sfarsitul verii vom avea un sufletel al nostru.Incerc sa raman pe linia de plutire cu optimismul dar devine al naibii de greu .Va pup !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malex spune:

Loriana si eu speram ca luna august ne va aduce o veste buna.....ca cei de la directie ne-au gasit fetita ultradorita......dar ....sperante desarte.....sincer cred ca nici pana la sfarsitul anului nu vom primi o asemenea veste.....Avem 9 luni de asteptare si...NIMIC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetai spune:

eu cu bucurie va spun ca ne-au eliberat atestatul!!
din cate am citit pe forum, de acum incepe asteptarea:)
dar....avem rabdare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliGuran spune:


Nu se stie draga Violeta , poate copilasul tau este aproape si nu aveti mult de asteptat!Si eu tot deschid forumul in speranta ca aflu vesti bune de la voi.Noi saptamana viitoare mergem sa vedem de ce este nevoie pentru reatestare.Am aparut pe o lista in jud.Brasov dar atat ,nu am mai fost contactati ullterior cred ca copilasul si-a gasit parintii .Toate cele bune si sa va impliniti visul cat mai repede!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alabina spune:

Fetelor,
Va inteleg perfect starea prin care treceti. Si eu am trecut prin stari asemanatoare vreo 6 luni de zile si mi-am pierdut si mi-am regasit speranta de o mie de ori. Dar uite ca nici acum, dupa ce ne-am gasit copilasul mult dorit, nu putem fi pe deplin fericiti pentru ca trebuie sa trecem mai intai de toate piedicile puse in cale de sistem. Cu ajutorul lui Dumnezeu voi avea printesa acasa la inceputul lui octombrie si deja am inceput sa am emotii, pentru ca nu stiu cum va reactiona in noua casa. O sa treaca de la tara la oras, de la casa la bloc. Vom avea grija bineinteles sa o tinem ocupata, si sper din tot sufletul sa se integreze cat mai repede. Sincer, mi-e teama de momentele in care o sa planga si o sa spuna ca vrea inapoi la maternala. De aceea am decis sa luam legatura cu un psiholog, sa ne pregatim pentru momentele grele.Poate vrea vreun parinte 'cu vechime' sa imi mai dea ceva sfaturi
Va doresc curaj si sunt cu sufletul alaturi de voi, fete in asteptare. Exista un sufletel pentru fiecare.



MTHFR C677T Heterozigot, PAI - 675 Heterozigot 4G/5G, 4 sarcini oprite in evolutie,mutatiile descoperite dupa ultima sarcina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

felicitari , alabina . sigur te-am citit si la subiectele legate de fiv . si inteleg ca nu a fost sa fie .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy2007 spune:

Buna. Si noi tot in asteptare. Aseara la Protv spuneau ce de beneficii a adus noua lege e adoptiilor. Priviti si va minunati http://stirileprotv.ro/video/vreau-si-eu-parintii-mei-noua-lege-a-adoptiilor-a-dublat-numarul-copiilor-care-pot-avea-o-familie/60603373

Au uitat sa precizeze ca s-a incercat cu precadere potrivirea copiilor de etnie sau bolnavi cu familiile...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns engi1975 spune:

Buna fetelor....sunt noua pe acest forum,abia azi v-am gasit...dar cred ca exista o coincidenta.Eu stau pe alte forumuri (fiv-uri)si azi din intamplare v-am gasit.
Povestea mea e comuna cu a voastra.Nu pot avea copii pe cale naturala si de aceea incerc un fiv in Octombrie.
Povestea mea e trista insa acum ma simt cel mai norocos om de pe planeta....am scapat cu viata si traiesc si sunt SANATOASA.
Insa la sfarsitul lui Mai am depus dosar de adoptie.
Spuneam ca nu e intamplator ca zi v-am gasit pt ca azi am fost iar la Directie si am plecat fffffff pesimista(eu sunt exagerat de optimista).Am aflat ca pt un copil sunt "alocate" 10 familii si multe alte probleme care pun nervii la incercare.
Si apoi v-am gasit pe voi si asa m-am mai linistit.
Credeti-ma cand spun ca daca Dumnezeu vrea ceva pt voi asa se va intampla.
Dumnezeu a vrut sa traiesc si traiesc.Puteam fi demult oale si ulcele dar Bunul Dumnezeu a vrut sa traiesc.Si daca El considera ca nu trebuie sa am copil ma resemnez.Am obosit sa ma opun destinului.Sau cred ca e cel mai intelept.
Eu am optat pt un baietel de 2,5- 3 ani si sunt in perioada de atestare.La inceputul lui Octombrie ar trebui sa am atestatul.
Maine plec in concediu si nu o sa mai intru.
Dar aveti rabdare si daca Dumnezeu vrea, se va intampla minunea pe care ne-o dorim toate.
Stiu ca e greu sa asteptati dar.....capul sus ....si maine e o zi.
Va pup pe toate si sper sa mai vorbim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

engi1975 sunt sigura ca iti vei gasi copilul pe care ti-l doresti , in special ca vrsta este mai mare . de obicei se opteaza pentru 1 an - 2 ani . dar oricum te vor chema si pentru copii din alta categorie de varsta , daca va potriviti .

mult succes si sa ne povestesti despre reusita ta curand .

Mergi la inceput