Aradence DC (173) - Alaturi de Moni!

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Mai tineti cont de faptul ca, in viata ei de toate zilele pana sa se imbolnaveasca, Moni nu a fost niciodata o persoana solitara, dimpotriva, stiti prea bine ce plina de viata era

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Dragele mele aradence, Denisa spune ca a vorbit cu Ghita si ca Moni a reusit sa doarma mult, de ieri incoace. Si ca se simte mult mai bine, desi moralul este jos inca.
Slava Cerului, sper sa fie adevarat!!!!!
E scris la ajutor umanitar, dar m-am gandit ca unele dintre voi sunteti la serviciu si nu aveti timp sa butonati pe la toate subiectele....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Dau aici copy-paste la mesajul pe care l-am postat la Umanitare:

Fetelor, credeti ca noi nu ne-am gandit sa mergem sa o vizitam?
Nu vrea sa accepte pe nimeni.
L-a sunat acum Clau (Claudelu) pe Ghita, sotul Monicai si i-a spus ca am vrea sa mergem, nu vrea. O sa mai incercam zilele urmatoare, poate se simte mai bine un pic.
A dormit si s-a odihnit ca i-au dat de la Salvare Diazepam (ieri dimineata a fost salvarea la ea).
Ea refuza morfina (deocamdata), asa a zis Ghita.
Noi nu putem merge cu forta, trebuie sa-i respectam dorinta.



Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze


Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Am vorbit cu Cristi, fratele lui Moni.
Azi a luat legatura cu dr.oncolog si i-a prescris calmante, a inceput cu cele mai usoare, nu direct morfina.
Moni a fost putin mai bine azi, s-a odihnit, dar este molesita si din cauza Diazepam-ului.
Am vorbit cu Cristi despre vizita si l-am intrebat daca putem sa o vedem si sa vorim cu ea... Moni nu vrea pe nimeni, a vrut si nasa ei sa merga azi la ea si nu a vrut.
Eu ii inteleg si mi se pare normal.
Cristi a fost putin dezorientat azi, nu stia nici el cu cine sa i-a legatura exact in Arad (Moni nu prea a fost la medici in Arad), dar acum poate discuta orice nelamurire cu oncoloaga, a fost la ei acasa azi dupa-masa.


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze


Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Alina- eu inteleg ca le e greu ce nu inteleg este de ce nu accepta ajutorull??? EI sunt terminati psihic si obositi fizic, e normal,dar de ce nu vor sa fie consiliati si ajutati -asta imi e greu sa inteleg.
Moni nu mai e in stare sa ia decizii, parerile ei se schimba in functie de starea ei,de aceea MORALUL e cel care trebuie motivat-prin mesajele de aici,daca i se citesc, deci efortul ei sa fi eminim si un PSIHOLOG in prima faza vorbeste el mult, nu trebuei ea sa ii impartaseasca prea multe, si familia si copiii trebuie ajutati..am senzatia ca se resemneaza, nu judec pe nimeni,dar dupa ce Moni a luptat atata Eu Consider ca Datoria Prietenilor este sa incerce ORICE ca sa reziste pina in Octombrie..vad ca Dumnezeu ne ajuta, dar mai trebuie sa facem si ceva, chiar dc unele par fortate, dar nu ne va prea rau mai incolo,vom STII Ca am Incercat Orice...
Voi ce credeti? Eu cand sun siintreb de ce au nevoie nu mi se spune, poate aflati voi

Denisa cu Emma Andrea 6 ani si Mark Alexv4 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Denisam, te rog din suflet sa intelegi ca noi suntem niste straine pentru familia Monicai si ca nu ne permitem sa ne bagam in familia lor! Garantat sunt oameni lucizi alaturi de ei, sunt oameni care pot sa-i indrume bine, pentru ca Moni e sau a fost o persoana sociabila cu multi prieteni! Noi nu putem intra in casa lor peste dorinta lor! Intelege-ne!
Noi nu-i dorim decat BINELE si nimic altceva! Nu dorim sa trecem peste dorinta ei!





www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea Licuriciului iubit!

Claudia si Raul-Andrei


Alaturi de Monica70

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Nu pot decat sa plang ... Nu stiu ce sa zic.

Alaturi de Monica70

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Sunt cu gandul la Moni. Ii doresc ca miine sa isi poata strange puii la piept. Ma rog la Dumnezeu sa ii dea putere si sa ii aline durerile.

Monica70 are nevoie de ajutorul nostru. Hadeti sa-i fim alaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Maine e ziua lu Tudor a lu Moni!

Mi se rupe sufletul...Ghita plangea la telefon ca un copil





www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea Licuriciului iubit!

Claudia si Raul-Andrei


Alaturi de Monica70

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Am ajuns la Alba de vreo doua ore...am apucat sa citesc doar aici ce s-a scris in ultimele doua zile si stau si plang. Chiar daca mi-ati mai spus la telefon ca nu e bine...nu pot decat sa sper intr-o minune. Cred ca oricare din noi ar fi abandonat de mult lupta ce-o duce Moni.
Sunt coplesita. Miercuri ajung in Arad. POate reusim macar sa vorbim cu Moni la telefon si s-o convingem sa ne lase s-o vedem. Daca ea nu vrea...n-avem cum sa dam buzna. :(


Alaturi de Monica70

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici drag

Bazar umanitar DC

Mergi la inceput