Aspirante optimiste(800).Felicitari Mihaelafalt !

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramayanaa spune:

buna seara fetelor
Miha, bravo!!! beta grasa!!!

Eu sunt cu bagajele pregatite, maine dimineata plecam in concediu, in sfarsit!!!!

in rest, m-am injectat ieri dupa-masa, acu stau sa fac poc, la noapte, spre dimineata ar trebui sa se sparga foliculul sau foliculii ((erau 2 la dimensiuni apropiate, dar nu identice)...sunt foarte balonata, umflata, sper sa nu fie semne de suprastimulare...si de maine seara incep cu utro...azi mi-am facut un test, ca am vrut sa vad si eu in cat timp se pozitiveaza (in urma injectiei, desigur), ca sa nu ma mai amagesc data viitoare cand mai incerc teste...eeeee...in cateva secunde apar liniutele, asa ca daca e, e imediat...il pastrez ca amintire, ca am mai facut unul asa dupa injectie de declansare si la nervi l-am aruncat cateva luni mai tarziu...

va pup si eu o sa fac o pauza, ca sunt 2 saptamani jumate in concediu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Buna fetelor.
Rama concediu placut.
Gaby vezi ca eu tarai picioarele deja spre odisee asa ca trebuie sa ma urmati si voi.
Fetelor eu am o nunta sambata seara si acum ma gandesc serios daca sa ma duc sau nu, oricum daca merg o sa stau si nu o sa fiu o mare dansatoare dar nu sunt hotarata inca daca sa merg sau nu.




Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu aspenter, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

NEATA
MIHA,DE CE S ANU MERGI?

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Anca nu as merge ca nu vreau sa risc nimic, oricum e obositor sa stai si o noapte pe scaun si faza e ca de la amiaza o sa tot stau pe scaun sau in fund ca la 2 ma duc la coafor si sa merg si la biserica, nu stiu nimic inca sa vad cum ma simt pana sambata.
Ma gandesc ca asta e o perioada critica pana se fixeaza el bine, pana se invata organismul meu cu injectiile.
Tu ce faci Anca, mai ai pete?




Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu aspenter, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Pai pana in momentul asta nu am mai avut nimic ,mersi de intrebare

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Miha, eu zic ca poti sa te duci la nunta daca iti iei No-Spa cu tine, daca stai mai putin si daca nu faci efort prea mare adica fara hore, sarbe si alte zbantzuieli, numai 2-3 dansuri lente si adica zici la revedere cam dupa sarmale dupa care acasa si la somn cat cuprinde.
Pana la urma sarcina nu e o boala, macar acum sa te mai distrezi putin si sa mai socializez ca dupa ce se naste bebe o sa puna monopol pe tine si cel putin in primele 3 luni o sa fii numai a lui/ei.
Nu zic sa faci excese dar cateva ore la o petrecere zic ca nu e un capat de tara. Doar sa fii atenta la tot ce simti si daca incepi sa nu te mai simti bine pleci imediat si gata.

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Mda...deci Z 25 si pata revine,nu mai inteleg nimic plus ca ma inteapa burta si simt ca si cand mi-ar veni menstra

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Anca, inca suna a sarcina dar daca nu e sarcina trebuie sa iti faci niste analize hormonale.

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana178081 spune:

Miha eu zic sa mergi la nunta.Te duci la coafor,apoi seara la restaurant 3-4ore si gata.De ce sa mai mergi si la biserica?Dureaza mult slujba,poate e cald,ori vei sta in picioare.....
si eu am o nunta pe 1septembrie,o sa am 5luni,dar cu siguranta voi merge,este o obligatie si in fond nu vreau sa pierd un pic de distractie.Bineinteles k voi sta mai mult pe scaun,insa nu zic nu la 2-3 dansuri daca imi plac
Fetele care plecati in concediu va invidiez.Mai vreau si eu 2-3 zile de relaxare.....poate totusi luna viitoare mai merg si eu pe undeva>munte/mare.
Va pup pe toate.
Restul fetelor pe unde bantuiti??MeAlex,Velvet,Daena,etc......



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Ana la 5 luni da, atunci oricum te simti mai bine si nu iti mai este asa frica ca acum, dar la mine acum e perioada mai critica sa se prinda bine, doar stii ca primele 3 luni sunt mai grele, deja am 4 saptamani si 1 zi nu mai e mult pana la 12-13 saptamani nu?
Sotul vrea sa mergem asa ca cred ca ma duc, e aproape de casa si daca simt ceva in neregula vin acasa.
O sa ma intrebe toata lumea ce am, de ce nu dansez stii cum sunt femeile de la tara, ca o sa fie multa lume de acolo dar eu o sa ma simt bine si o sa fiu mandra de burtica mea, cu toate ca nu o sa spun la nimeni, sotul vrea sa mai pastram secret un timp sa fim siguri ca este bine.




Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu aspenter, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Mergi la inceput