Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 (21)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns A.C spune:

La multi ani,Dana !O zi frumoasa alaturi de cei dragi si un bebe sanatos si norocos !

Alina 23+ mami de Delia ( 6 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Buna fetele

Dana La multi ani! Sa fii sanatoasa si implinita si sa va bucurati de minunea din burtica.
Legat ce cozi si oameni nesimtiti, sunt peste tot la noi. Nu conteaza ca ai burta mare si mori de cald sau ai un bb dupa tine. Oricum, sper ca ai rezolvat si nu va mai fi nevoie sa repeti experienta.

Andie multumim de capitol.

Norocila Ma bucur ca sunteti bine. Felicitari pentru miscarile lui bb. E adevarat ca nu se simt din prima regulat.

Mena A fost pestisorul mai somnoros si tu te-ai speriat. Eu zic sa il lasi in pace.

Dana La bradut o sa dea si Mara o mana de ajutor, tu va trebui sa spui din varful patului unde ca mai puna un glob. Si eu ma gandesc ca voi avea un Craciun frumos anul asta. Formatie de 4 + primul Craniun in casuta noastra.

Iulia Eu i-am spus Biei ca nu e sigur ca va fi fetita pt era prea mica la morfologica si ca poate intre timp sa ii creasca o puta . Oricum la ea nu conteaza isi doreste foarte tare un frate sau o sora.
Si eu am visat ca am nascut o fetita blonda-blonda si cu mult par in cap de ii legam deja codite.

Laurika Felicitari pentru baietel

Si acum legat de centura. Conform legislatiei de la noi, femeile cu sarcina vizibila nu sunt obligate sa porte centura.
Prin oras, pentru ca nu merg mult nu port centura. Am un traseu printre stradute pe unde nu e aglomerat si merg regulamentar. La drum lung conduce sotul. Pana acum, in 4 ani de cand am carnet, am facut doar 2 drumuri mai lungi.
Am sa port centura la drum lung si am o clema speciala care se pune la centura pentru a o lasa mai larga, dar sa si lucreze in acelasi timp. Trebuie sa o caut pe sea de-a doua, una e pusa la centura Biei.

Si explicatia sotului pt centura. Ea este safe la un impact de 70 de km/ora, adica daca amandoua masinile circula cu o viteza de 35 km/ora. La o viteza mai mare se provoaca leziuni. Inca nu l-am intrebat de purtat centura cum zicea Popi.


Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valicutza spune:

la multi ani Dana!!!!! sa fii sanatoasa, fericita si bebe sa va aduca numai bucurii in viata !!! o zi minunata azi, sa uiti ziua de ieri ca am vazut ca ai avut o zi mai grea , sa treaca .

si eu am rh negativ, sunt tot la a doua sarcina, am facut dozari de anticorpi in fiecare luna de la 2-3 luni sa vedem cum stam, pana acum e bine, mai ma duc inainte sa fac vaccinul de 28 sapt ..nu mai am mult..eu mi-am luat deja 2 vaccinuri rhopylac, din Franta , le-am gasit mai convenabile decat la noi, aici am vazut la farmacia Dona si sar de 650 -700 ron .

pupici si o zi frumoasa tuturor!!!

http://lmtf.lilypie.com/2PQCp3.png
25+ fericita cu dragonel de 2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Buna dimineata ,la mine e dimineata find cu o ora in urma.
Dana La multi ani,multa fericire !sa fie sanatoasa alaturi de minunea ta
Fetelor,voi cum stati cu arsurile,eu abia le mai suport,azi noapte de la 2 nu am mai putu din cauza lor.Simt de la ele si un nod in git,e naspa tare ,crede-am ca ma iau mai incolo dupa luna -7 .Eu de azi am intrat in sapt 25 , luni am termin la Dr.Gineo.
Am comandat de pe net toata gama Veleda pt si crema pt funduletz am luat 4 buc.nu de alta,dar cind va veni bebele sa am liniste.
Voi va cumparati lampa pt bebe care se aseaza deasupra comodei unde il schimbi pe bebe,mie mia zis o prietena care tot in perioada mea a nascut ca e foarte buna,sa nu-i fie frig cind il schimbi.Eu mai am cadita pt baie impreuna cu suportul pt cap,lampa si mici chesti,haine noi deja avem foarte multe,deci chiar nu mai avem nevoie pt primele 2
luni de nimic.Decit suntem in tratative cu mobilierul lui bebe din camera ,vreau mobila pe alb complect si lucioasa ,vedem saptamana aceasta pe care o alegem avem de ales intre 3 modele de la piccolino.
Pup fetele si va doresc o zi usoara

Looana +24Flor


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andie_n spune:

Buna fetelor! Ce mai faceti? Am ajuns si eu la munca acuma, ca am avut de umblat pe la banca, incercam sa ne refinantam creditul ipotecar.
La Multi Ani, Dana! Sa ai parte doar de sanatate, fericire si bucurii!
Felicitari Laura pentru baietel! Sa fiti sanatosi amandoi in continuare!
O zi buna si sanatate tuturor!

Andreea 23+ cu
http://lmtf.lilypie.com/Vsxsp3.png

MTHFR C677T heterozigot, A1298C heterozigot, PAI-1 675 4G homozigot
Tratament: Clexane 0.4, Femibion2, Cetebe, 2 MagneB6, 2 Duphaston

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana0000 spune:

Multumesc pt urari, le intorc si va urez acelasi lucru,sanatate si tot ce va doriti!

Ma bucur ca anul asta ma prinde cu bebe in burtica,tare mult mi l-am dorit.Maine ma duc la morfologie,sper sa ii vad mutra micutei

Va pooop burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andie_n spune:

Succes maine la eco, Dana!
Laura, am trecut in tabel numele bb-ului tau.
O zi buna in continuare!

Andreea 23+ cu
http://lmtf.lilypie.com/Vsxsp3.png

MTHFR C677T heterozigot, A1298C heterozigot, PAI-1 675 4G homozigot
Tratament: Clexane 0.4, Femibion2, Cetebe, 2 MagneB6, 2 Duphaston

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andie_n

Succes maine la eco, Dana!
Laura, am trecut in tabel numele bb-ului tau.
O zi buna in continuare!

Andreea 23+ cu
http://lmtf.lilypie.com/Vsxsp3.png

MTHFR C677T heterozigot, A1298C heterozigot, PAI-1 675 4G homozigot
Tratament: Clexane 0.4, Femibion2, Cetebe, 2 MagneB6, 2 Duphaston





Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010 si 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Hello, gagici!

Norocila, am facut dozare de anticorpi anti-RH (anti D).

Onutz 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andie_n spune:

Am si eu o intrebare, voi mai puteti purta verigheta sau alte inele pe care le purtati inainte de sarcina? Eu inca port verigheta, dar cred ca asta e ultima saptamana in care ma incumet, ca deja mi se pare foarte stransa, inelul de logodna (pe care il tineam pe dreapta) nu il mai port deja de vreo saptamana.
Sa aveti o zi buna in continuare!

Andreea 23+ cu
http://lmtf.lilypie.com/Vsxsp3.png

MTHFR C677T heterozigot, A1298C heterozigot, PAI-1 675 4G homozigot
Tratament: Clexane 0.4, Femibion2, Cetebe, 2 MagneB6, 2 Duphaston

Mergi la inceput