Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 (21)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dannnah spune:

La multi ani Dana! Sa ai o zi frumoasa, cred ca va fi cea mai speciala aniversare de pana acum! Vezi ca sarbatoresti pentru doi!
Eu azi nu ma simt foarte bine, am niste junghiuri si simt uneori ca mi se taie respiratia. Ma doare in partea dreapta sub coaste. Uterul nu poate sa fi ajuns atat de sus....sper sa nu fie fierea...Am observat ca ma doare si cand ma intorc pe partea dreapta in pat. Daca persista o sa-l sun pe doctor azi.
Ah, inca ceva: de cateva zile sunt atat de balonata...
Am stiut eu ca e baietzel de data asta, e diferita sarcina de prima. La prima nu am avut absolut nimik. Bine, eram si mai tanara cu vreo 4 ani
Ieri visam cu sotul despre ce Craciun frumos vom avea, s-a oferit sa decoreze singur bradul, ca eu cica nu voi avea timp si chef, voi fi ocupata cu altele - hihi Sunt putin speriata de cum ma voi descurca cu doi copii, sper sa ma pot organiza cat mai bine. Cred ca totul tine de organizare.
Aici ploua torential, e negru cerul..prinde bine dupa atata caldura.
Va pup si va imbratisez!

mamica de Mara - 3 ani si 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bioana spune:

LA MULTI, MULTI ANI!!!!!!!!!!! SI MULTA SANATATE, FERICIRE ALATURI DE SOTUL TAU SI IN CURAND DE COPILUL PE CARE IL ASTEPTATI!!SA AI O ZI EXCELENTA,SA SARBATORESTI LA MAXIM!!!!!!!!!!!

embarazada de 20+

o fetita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IuliaCospy spune:

Neata dragalaselor!
Dana, la multi ani! Sa sarbatoriti frumos si sa va bucurati de minunea din burtica!

Legat de centura, subscriu si eu la ce zicea Bubu. E foarte important de purtat. In princiu partea orizontala a centurii ar trebui sa vina pe osul de la bazin, sau oricum sa apese destul de putin pe uter/ burtica chiar si in caz de smuceala. La sarcina cu Sara am condus pana la 8 luni si tot pana pe atunci am purtat centura. Ca si Doura am avut mai degraba probleme cu cea pe diagonala care nu ma lasa sa respir prea bine! Daca va strange prea tare puteti incerca cu un carlig de rufe sa blocati centrua sus, unde intra in mecanismul cu pricina, putin mai larga decat ar sta ea in mod normal, cat sa nu va stranga

Bubu, Irina imi palce Nicolas si Nicolina sau Nicole. Apropos de asta, in we ai mei au avut niste rude invitate si primul lucru pe care l-a facut Sara a fost sa le spuna ca ea o sa aiba un fratior de sf. Nicolae. Noi inca nu ne-am hotarat la nume. Nici nu stim cu siguranta ce va fi. Apropos, fetele care mai aveti copilasi, cum va ganditi sa rezolvati cu puiul mai mare o eventuala schimbare de sex a lui bb?

Sa va povestesc ceva dragut: dimineata de tot, inainte sa ma trezesc l-am visat pe bb. Tocmai nascusem. i-am vazut foarte clar fetisoara si eram absolut indragostita de el - un baietel brunet, cu pielea mai creola si ochi verzi (adica semana cu mine , ca tati e blond cu ochi verzi, iar Sara ii seamana leit de zici ca eu nici n-am fost acolo, doar ca ea are ochii albastri ca bunica lui tati).

Mena, lasa pestisorul in pace ca il stresezi Si noi suntem cam lenesi mai ales in we.

Dana, ce ti-a trebuit tie tribunal. Ala nu e loc pt gravide ca oamenii de acolo nu fac copii, ei se inmultesc prin spori

Dannah, daca suspectezi ca e fierea, incearca niste ceai hepatic. E posibil sa fie data peste cap din pricina hormonilor. Si eu am patit la fel si dr mi-a sugerat sa incerc asa si a functionat. putin caldut si neindulcit, sau cum il suporti tu mai bine.
Iulia, mami de Sara Andreea si 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Neata fetele!!

Dana,la multi ani!!Sa tebucuri de sarcina si de copilas!!!

GAta cu incertitudinile,avem baetel 100%,suntem amandoi deacordca o sa-l cheme Andrei!!.Mai nasol eca am placenta previa,poate se ridica,medicul mi-a zs sa stau cumintica sa nu fac efort..seamana cu frate-su lamoaca,noua asa ni se pare.va pup cu drag ca tre sa fug la tazmanian:)

Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010 si 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IuliaCospy spune:

Laurika felicitari pt baietel! Sa va traiasca si sa vina sanatos!

Iulia, mami de Sara Andreea si 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelique_19 spune:

Dana la multi ani si tot ce iti doresti sa ti se implineasca!

Mena si eu ma speriam daca nu misca seara ca avea programul lui atunci,acum astept rabdatoare ca stiu ca nu in fiecare zi este asa energic.Ieri de exemplu a miscat foarte mult,mai ales aseara

Dannah daca ai dureri ia un no-spa si daca durerile mai pesista suna pe dr. neaparat.

Norocila asa mi-a zis si mie dr. despre dureri ca sunt normale,dar daca nu trec cu no-spa sau supozitor atunci ar trebui sa ne ingrijoram.

Bebe al meu s-a trezit o data cu minesi azi vad ca are chef de zbenguiala.

20+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelique_19 spune:

Laurika felicitari pentru baietel,sa va traiasca si sa va bucure in fiecare zi a vietii voastre

20+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

La multi ani, Dana

Laurika,felicitari pentru baietel. Abia astept sa aflu si eu sigur ce e pestisoru lu' mami.

UM 06-04-2012; DPN 11-01-2013 15+ cu Eduard Florin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mami_de2 spune:

Neata girls!

Dana la multi ani!!!
Durerile pt fi si de la colon..asa am auzit... daca ai colonul lung..si mai esti si constipata unoeri cica da junghiuri d-astea mai ales in sarcina.. Sper sa iti treaca sa nu te mai ingrijoreze!
Laurika, diagnosticul de placenta previa se pune abia dupa 28 de sapt.. pana atunci sunt sanse cica de 99% sa se ridice..a mea s-a ridicat incepand cu sapt 20..asadar fii optimista si linistita!!!: nu ridica nik, nu cara.
Mena nu iti mai fa ganduri..eu pana la 18 sapt abia il simteam o data pe sapt;))deci tu esti norocoasa sa il simti asa des inca de pe acum;)) las-l si pe bebe sa fie si mai lenes..ca o sa aibe el timp sa te streseze mai tarziu cu loviturile :))

22+
Signature: 25 martie - de Buna Vestire un frumos test pozitiv= cea mai frumoasa minune din viata mea!
Daily pills: Clexane 0,2; FembionII, Magne B6, Acid folic, Cetebe, Aspenter; NO SPA, Utrogestan;
*posesoare a 3 mutatii heterozigote: MTHFR C677T, A1298C si PAI
*Age: http://lbdf.lilypie.com/3DHqp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns epopeasca spune:

Dana la muuulti ani cu multa fericire si sanatate cu carul!
Norocila, eu am Rh- si sunt la a doua sarcina. Imediat dupa prima nastere am facut vaccinul de imunizare (Rhogam), acum 2 ani am dat 525 ron pe el, acum cred ca e mai scump. In timpul primei sarcini nu m-am stresat din cauza Rh-ului (chiar daca sotul il are pozitiv, ca daca il are negativ, atunci nu trebuie sa-ti faci nici un fel de probleme), pt ca nu am facut inainte nici un avort sau transfuzie de sange si nici nu am pierdut nici o sarcina. Acum insa, cum fetita mea l-a mostenit pe ta-su si are Rh+, urmeaza sa fac si eu analizele de depistare a anticorpilor anti-Rh si sper sa iasa negative (primele asa au iesit); daca Doamne-feri nu ies bine, vorbesc cu nea doctor sa vedem ce e de facut in functie de valoarea lor.
Mie mi-e muuuult mai bine cu raceala, mi-a trecut, Traiasca Oscilococcinum, cu asta ma tratez de cand am racit prima data in prima sarcina si nu m-a dezamagit niciodata.
Cat despre eco, astept sa vad ce zic si rezultatele anticorpilor si apoi ma mai stresez daca e cazul. Pana atunci incerc sa raman cat mai calma, ca altfel mai mult rau ii fac lui bebe.


25 + si mami de Andreea Luana

Mergi la inceput