Monica70 are nevoie de noi

Raspunsuri - Pagina 40

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

vad ca aveti o portita de la 22 la 22:30 atunci ma treceti pe mine ca sunt disponibila si daca mai aveti ai alte ore ma inscriu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Catod
Raman eu de la 24 la 24.30.
Doamne ajuta ca atunci cand ajung acasa la Arad sa o vad pe Moni sanatoasa!!

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Haideti sa lasam aici subiectul curat si cu rugaciunea sa trecem la urgente, ce ziceti ???





Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Monica70 Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catod spune:

Fetelor, sunt si eu de acord sa trecem la urgente, acolo sa fie si lista de rugaciune cu toate actualizarile...



_
Cami, mami de Mihnea




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catod spune:

Citat:
citat din mesajul lui gusta

vad ca aveti o portita de la 22 la 22:30 atunci ma treceti pe mine ca sunt disponibila si daca mai aveti ai alte ore ma inscriu



Gusta, hai la ''urgente''... acolo e si lista de rugaciune actualizata!!


_
Cami, mami de Mihnea




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Fetele f bine faceti ca treceti la urgente, caci eu cred ca Moni cere sa i se citeasca la 2-3 zile de pe aici ca ea era dependenta si poate vrea sa aude cateva mesaje pozitive pe aici,nu ma luati in nume de rau, dar incerc sa o ajut.

Denisa cu Emma Andrea 6 ani si Mark Alexv4 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bianca_rosa spune:

Asteptam sa-mi spuna cineva cand sa intru la rugaciune, nu am stiut catrebuie sa urmaresc si la Urgente, asa ca va rog spuneti-mi cand sa spun eu rugaciunea. Imi doresc din tot sufletul sa ajut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Cum vi se pare ideea de a deschide si pe facebook un grup cu titlul Sa o ajutam pe Monica!Asa cred eu ca vor afla mai multe persoane despre povestea Monicai si vor ajuta mai multi!!
Daca vi se pare ok ma ofer sa deschid grupul si sa ma ocup de administrarea lui .

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Uite Denisa am sa ii scriu lui Moni un mesaj din suflet si din experienta mea , cand aveam 16 ani am facut o criza acasa la mama si ai mei s-au speriam am dat ochi peste cap si am ramas in pozitia podului din picioare(frumoasa exprimare) ,ai mei s-au speriat si mi-au tinut lumarea am ajuns la spital dupa la bucuresti si au descoperit ca am o boala numita DHL degenerare hepato-lenticulara o boala rara cu sanse mici de supravetuire fara sechele cu sanse foarte mari sa nu ajung la 25 de ani.Ma uitam in jurul meu in spital la oameni aia bolnavi si nu intelegeam de se intampla,mama plangea mereu iar tata nu putea crede ca mi se intampla mie asa ceva.Stiu ca ai mei au cautat posibilitati si ce e de facut si am ajuns la o tipa cu bioenergie si prafuri si cure si stiu ca o luna am trait numai cu sucuri ,imi amintesc cum ai mei se ascundeau de mine sa manance si ca tata saracul tinea cu nimine sa traiasca asa cu suc si tot asa.
Dupa 1 an cand m-am dus la analize doctorita era uimita adica cum pot trai fara pastile si ca nu sunt in scaun cu rotile si ca inca merg la o scoala normala si ca totul e bine.

AM ajuns si la 25 de ani si la 31(da sa nu spuneti la nimeni cati ani am) am facut si un copil si am descoperit de fapt ca am o anomalie la cromozomi si ca trebuie sa invat sa traiesc cu ea, nu stiu ce imi va oferi viitorul dar stiu ca am reusit odata sa inving o boala unde nimeni nu ma vedea ca am sa ies .

Moni asa ca exista minuni totul este posibil si stiu ca atunci mi-am zis in gandul meu eu nu pot sa fiu bolnava ,nu pot ajunge in scaun cu rotile nu pot deveni o povara pentru parinti.Asa ca toate gandurile mele bune sunt la tine si crede-ma ca exista minuni si totul este posibil si am scris aici in public un lucru pe care eu il tin in suflet si nu vorbesc cu nimeni despre el si sper sa prinzi putere si sa mergi mai departe ca asa trebuie.

Toate gandurile bune merg spre tine si ma gandesc mereu la tine si multa ,multa putere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

bianca ,hai la urgente.
te rog, intri la rugaciune de la 1.30 la 2.00 astept confirmarea ta.
va multumesc tuturor si va rog sa ma iertati daca am gresit cu ceva
Doamne ajuta!

Mergi la inceput