nu stiu ce se intampla cu mine...

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

Scuze, nu stiu daca ai scris deja despre asta, dar ti-ai facut analizele de Ca si Mg?

Simptomele seamana si cu cele de spasmofilie - cadere de Ca si Mg. Avand in vedere ca alaptezi e f probabil sa ai asa ceva.

Coraly, Sergiu (3 ian 2005) si Dominic (11 mai 2009)

www.flickr.com/photos/13756075@N03" target="_blank">poze

Alaptatul - Help Line

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cellia78 spune:

Da, Oana, asa se numesc analizele alea, cum am scris in postul anterior. Eu stiu ca pare ca o tin pe a mea, tu, evident, nu esti obligata sa le si faci; sau poate le iei in calcul din curiozitate. Eu nu am facut decat sa-ti dau o idee.
Ca intrebai, progesteronul si estrogenul sunt "treaba" glandei hipofize; parathormonul e treaba glandelor paratiroide. Sau asa am retinut eu din explicatiile endocrinologului.

Oricum, bine ca nu ignori si ca ai inceput sa cauti un raspuns.

Si sunt sigura ca un psiholog va ajuta mult.

Sanatate multa!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ary_v spune:

Oana, pe masura ce scrii, tu singura iti raspunzi. Ai vrea sa aveti mai multi bani, sa va permiteti sa mai iesiti, sa va relaxati, sa socializezi mai mult etc

Eu nu cred ca ai nevoie de pastile, doar de niste schimbari in viata ta. Mai bine ar fi sa cauti un psiholog bun (Cezara Dasu, Claudia Briscan, de ex), oricat te-ar costa o sedinta, decat sa o lalai cu unul nepotrivit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanap85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui violeta69

Oana, tin pumnii sa mearga usor cu intarcatul
sanatate

Alaturi de SONIA
si MIHAITA are nevoie de noi,BLOGUL LUI MIHAITA
si nu in ultimul rand donu'Bodo

Vio , mamica lui MIHNEA viitor "descoperitor" de infinit


Pastreaza-ti gandurile pozitive, pentru ca aceste ganduri vor deveni cuvinte.
Pastreaza-ti vorbele pozitive, pentru ca aceste vorbe se pot transforma in actiuni.
Pastreaza-ti actiunile pozitive, pentru ca aceste actiuni pot deveni obiceiuri.
Pastreaza-ti obiceiurile pozitive, pentru ca acestea pot deveni modul tau de a trai.
Pastreaza-ti modul de viata pozitiv, pentru ca acest mod de viata poate deveni destinul tau.

Mahatma Gandhi

iti multumesc din suflet

Mami de ingerasi :David(25.10.2006)Paul (15.05.2009)si Anastasia(25.02.2011).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanap85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui coraly

Scuze, nu stiu daca ai scris deja despre asta, dar ti-ai facut analizele de Ca si Mg?

Simptomele seamana si cu cele de spasmofilie - cadere de Ca si Mg. Avand in vedere ca alaptezi e f probabil sa ai asa ceva.

Coraly, Sergiu (3 ian 2005) si Dominic (11 mai 2009)

www.flickr.com/photos/13756075@N03" target="_blank">poze

Alaptatul - Help Line

da am facut analizele ,ca mi-a iesit la limita..
oricum iau mg si ca cuD3

Mami de ingerasi :David(25.10.2006)Paul (15.05.2009)si Anastasia(25.02.2011).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanap85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cellia78

Da, Oana, asa se numesc analizele alea, cum am scris in postul anterior. Eu stiu ca pare ca o tin pe a mea, tu, evident, nu esti obligata sa le si faci; sau poate le iei in calcul din curiozitate. Eu nu am facut decat sa-ti dau o idee.
Ca intrebai, progesteronul si estrogenul sunt "treaba" glandei hipofize; parathormonul e treaba glandelor paratiroide. Sau asa am retinut eu din explicatiile endocrinologului.

Oricum, bine ca nu ignori si ca ai inceput sa cauti un raspuns.

Si sunt sigura ca un psiholog va ajuta mult.

Sanatate multa!



Cecilia, mami de Nicolle Adelina


celia ei iti mulrumesc ca mi-ai spus,am de gand sa le fac daca trebuie,nu snut prea sigura ca e din cauza depresiei , simptomele care le am pot fi comune...eu am mai trecut prin episoade de acestea cu atacuri,depresie mai puternica insa nu aveam si aceste stari de somnolenta,oboseala,ameteala etc
acum nu stiu ce sa zic ca nu sunt doctor de asta merg peste tot si fac si eu ce cred sau ce-mi mai recomanda unu ,altu
de ex tu,avand in vedere ca aveai simptome cam la fel nu vreau sa ignor ceea ce mi-ai spus,fac o analiza ,alta si tot asa le elimin pe rand sa vedem in final care e treaba:))

Mami de ingerasi :David(25.10.2006)Paul (15.05.2009)si Anastasia(25.02.2011).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanap85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ary_v

Oana, pe masura ce scrii, tu singura iti raspunzi. Ai vrea sa aveti mai multi bani, sa va permiteti sa mai iesiti, sa va relaxati, sa socializezi mai mult etc

Eu nu cred ca ai nevoie de pastile, doar de niste schimbari in viata ta. Mai bine ar fi sa cauti un psiholog bun (Cezara Dasu, Claudia Briscan, de ex), oricat te-ar costa o sedinta, decat sa o lalai cu unul nepotrivit.

ary_v stiu ca trebuie sa ma adaptez la viata asta care o am,si trebuie asta,de multe ori in moimente grele ma gandesc ca sunt altii care o duc si mai greu ca mine,ca noi..nu vreau sa fiu egoista,am 3 copii,e greu nu zic nu dar si frumos,voi stiti :)
am un sot minunat,nu am de ce sa ma plang ,as vrea si creierul meu sa inteleaga asta:)))))ptr ca inima a inteles ,sunt 100%ptr familie
psihologii care i ai denumit sunt din Bt?

Mami de ingerasi :David(25.10.2006)Paul (15.05.2009)si Anastasia(25.02.2011).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Asa e, dar esti si tu om si esti obosita. Incearca sa te relaxezi un pic. daca te-ar mai ajuta cineva cu copiii, sa mai iesiti si voi in doi? Sa ai putin timp numai al tau?

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ary_v spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanap85

Citat:
citat din mesajul lui ary_v

Oana, pe masura ce scrii, tu singura iti raspunzi. Ai vrea sa aveti mai multi bani, sa va permiteti sa mai iesiti, sa va relaxati, sa socializezi mai mult etc

Eu nu cred ca ai nevoie de pastile, doar de niste schimbari in viata ta. Mai bine ar fi sa cauti un psiholog bun (Cezara Dasu, Claudia Briscan, de ex), oricat te-ar costa o sedinta, decat sa o lalai cu unul nepotrivit.

ary_v stiu ca trebuie sa ma adaptez la viata asta care o am,si trebuie asta,de multe ori in moimente grele ma gandesc ca sunt altii care o duc si mai greu ca mine,ca noi..nu vreau sa fiu egoista,am 3 copii,e greu nu zic nu dar si frumos,voi stiti :)
am un sot minunat,nu am de ce sa ma plang ,as vrea si creierul meu sa inteleaga asta:)))))ptr ca inima a inteles ,sunt 100%ptr familie
psihologii care i ai denumit sunt din Bt?

Mami de ingerasi :David(25.10.2006)Paul (15.05.2009)si Anastasia(25.02.2011).


Pai de ce sa te adaptezi daca nu esti fericita. Fa-ti viata frumoasa. Eu te inteleg, familia e f importanta si pentru mine, dar o mama obosita si anxioasa influenteaza negativ copiii, oricat de mult i-ar iubi si ar incerca sa ii protejeze. Avand grija de tine, ai grija de ei, asa ii sufoci cu problemele tale, pe care refuzi sa le vezi si sa le tratezi. Daca tu vei fi fericita si implinita pe toata planurile, vei lasa spatiu si pentru copiii tai sa se dezvolte armonios.

Imi cer scuze, am crezut ca esti din Bucuresti...pe Claudia Briscan o poti gasi la Iasi, in Botosani nu stiu..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurenta spune:

A si vroiam sa/ti mai spun ca mi/e mi/a zis d o foarte mare oboseala si epuizare ce duce la depresie grava!

Mergi la inceput