IULIA va invinge CANCERUL! (2)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Am primit azi:

20 lei - corap
15 lei - S.O.G. (si stiam nick-ul!)

Multumim pentru tot!

Iulia va primi iarasi niste `suc de capsunici` si maine probabil va avea `ruj pe buze` si va vrea `sa dea pupici`.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Multumim pt vestile bune MONNVAS, fara implicarea si daruirea ta nu era posibila mobilizarea asta generala

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Nici nu stiu cum sa incep...

Maine sau poimaine Iulia va merge la ecograf, iar saptamana viitoare se va efectua acel RMN mult asteptat care va permite programarea operatiei.

Se pare ca cele trei cure au dat rezultate neasteptat de bune. Daca initial medicii preconizau ca abia dupa 4 cure se va putea vorbi despre operatie, acum se pare ca starea Iuliei permite interventia. Informatii mai precise vom avea saptamana viitoare.

Dupa acest RMN pasii sunt clari: acceptul clinicii straine (cel mai probabil, cea din Tubingen, desi n-am renuntat la nicio varianta), intocmirea dosarului pt E112 si... operatia. Daca toate s-ar misca rapid, operatia ar putea avea loc, conform estimarii medicului, in vreo 2 saptamani! Fiind vorba de birocratie si de bani, eu nu cred ca se poate intampla totul chiar atat de repede...

Clinica din Tubingen cerea un avans de 10.000 de euro, care, multumita voua , s-au strans deja! Odata cu acceptul (venit dupa RMN, deci saptamana viitoare) vom afla si daca mai sunt si alte costuri care nu pot fi acoperite prin formular si cat anume. Pe canale neoficiale stim de inca 6.000-10.000 de euro, dar sa vina si pe cale oficiala.

...io-s deja in fibrilatii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

deci mai are nevoie de 10000 de euro?


anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Super vesti!Ma bucur pt Iulia
SOG sunt eu,suma e pt un produs cumparat de la bazar de la ancadragoman.........nu ti bate capul sa retii nick uri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Tocmai, ca inca nu stim un cost final al operatiei. Colega de salon a Iuliei, care s-a operat acum 2 saptamani, a platit 22.000 de euro, si avea tumora intinsa pe ambii rinichi. Pt Iulia s-ar putea sa fie mai putin, intre 15 si 20 000. Luni erau un pic peste 11.000 in cont, deci ar mai fi nevoie de 4-9.000. Darrr nu putem sti exact pana nu vad medicii germani RMN-ul (ala de saptamana viitoare) si dau o suma exacta.

Citat:
citat din mesajul lui ancadragoman

deci mai are nevoie de 10000 de euro?


anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:


Ma bucura enorm vestile bune Doamne ajuta in continuare!

Monvas: toata stima pentru implicarea ta




http://iulia-elena.blogspot.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Tocmai, ca inca nu stim un cost final al operatiei. Colega de salon a Iuliei, care s-a operat acum 2 saptamani, a platit 22.000 de euro, si avea tumora intinsa pe ambii rinichi. Pt Iulia s-ar putea sa fie mai putin, intre 15 si 20 000. Luni erau un pic peste 11.000 in cont, deci ar mai fi nevoie de 4-9.000. Darrr nu putem sti exact pana nu vad medicii germani RMN-ul (ala de saptamana viitoare) si dau o suma exacta.

Citat:
citat din mesajul lui ancadragoman

deci mai are nevoie de 10000 de euro?


anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!




CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
IULIA va invinge CANCERUL
Where there's a will there's a way
Every saint has a past. Every sinner has a future.


nu stiu cum e in germania, dar aici fiecare operatie are un cod si un pret, nu e ca la piata, ca mai erau si doua fire de ceapa in plus si e mai scump de data asta... ma infurii cind vad ca se precupeteste pretul unei operatii vitale la un copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Eu ma rog sa iasa bine RMN-ul, asta mi se pare partea cea mai importanta. In ceea ce priveste banii am convingerea ca se vor strange repede si ca ne vom mobiliza si mai bine cand vom sti costurile exacte ale interventiei chirurgicale si ale spitalizarii.

Iulia&Cami

Monn, un urias pentru tine.

IULIA va invinge CANCERUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca16 spune:

Buna

Am achitat, cu o intarziere de care mi-e rusine si pt care-mi cer scuze, masinuta de mai jos:

http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=44217

Cei 21 ron, initiale P.A.M.

Multumesc si multa sanatate Iuliei

Mamica de Razvan (24.05.2010)
www.sos-animale.ro" target="_blank">adopta un catelus
poti ajuta si tu
www.lowcostroutes.com/ro" target="_blank">zboruri ieftine

Nu exista un loc mai bun decat AICI. Cand notiunea ta despre ACOLO a devenit un AICI vei obtine imediat un alt ACOLO care, din nou, va arata mai bine decat AICI.

Mergi la inceput