INSEMINARE 91 - Felicitari aruam, MariaBcf, alina

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Dia fa un beta sa vezi daca ai reusit. Eu dadeam vina pe progesteron ca-mi intrazie ciclul si cand colo era cu ochisori. Eu am facut testul de pipi in ziua 19 (parca?) si a iesit o liniuta chioara, desi cica detecteaza de la 25UI. LA beta imi iesise 340. Asa ca analiza de sange e sfanta.
LA Matei Basarab (zona Unirii) costa 55 lei cu taxa de urgenta cu tot. LA 7:30 imi lua sange si la 9:30 aveam rezultatul.

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarnyina_s spune:

Dankutza, merci mult pentru sfat dar mi-e teama de un rezultat negativ, oricum nu am simptome de nici un fel, plus de asta eu sunt ziua 14 DPO dar faza luteala la mine eun pic mai lunga e de 16 zile, drept pentru care ar trebui sa-mi vina sambata. De maine opresc utrogestanul, daca menstra vine la 3 zile dupa utro atunci va trebui sa-mi vina duminica....cre ca astept menstra sambata si daca nu vine duminica im fac un test de pipi.
Merci mult

in asteptarea unei minuni
AMH 2.35, trompe permeabile, laparoscopie ok, normospermie, infertilitate inexplicabila de 8 ani.
3 luni/2011 stimulare cu CSD fara obtinere sarcina.
Prezent stimulare Femara, CSD, 1 aspenter, 1 magneB6, 1 acid folic/zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisstal_18 spune:

Hello

Fetelor v-ati cam facut de cap pe aici cat am lipsit ...FELICITARI ARUAM ,MARIA ,ALINA .Nu mi-a venit sa cred cand am citit,ma bucur mult pentru voi fetelor...azi am mai aflat ca si o prietena de a mea este la a doua sarcina dupa ce la prima sarcina s-a chinuit cu tratamente vreo 5 ani ....si tocmai cand ma resemnasem ca eu mai fac nimic ptr a avea bebe,acum ma puneti iar pe jar.Adica daca voi ati reusit noi celelalte nu vom putea ?
Vreau sa merg si eu la alt medic...un medic care stiti ca face si IAD...imi puteti recomanda ? va roggggg Dar sa fie unul cu car ati avut succes ...

Pupici la toate si inca o data felicitari ptr viitoarele burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aliceparis85 spune:

Dankutza oauuuu ce de analize,pai doctora mea nu mi-a cerut nimic,bn eu am facut inainte de hcg ce trebuia,papa nicolau,mycoplasma,ureaplasma,analize de sange anuale inainte de operatia de pe 14 mai,cam atat parca,am filmarea de la operatie acasa si cam atat.oare cam cat m#259; costa sa fac toate analizele astea dankutza? Si ce vroiam sa te mai intreb este daca ecografiile pt inseminare sunt incluse in pret?ms mult pt informatiiInca ceva,analizele astea daca trebuiesc facute la menstra,dozarile hormonale,nu ar insemna sa mai pierd o luna?ma gandeam sa vb totusi cu cezara sa ii explic ca sunt in criza de timp si poate sa inteleaga? U ce crezi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Cristal Multumesc .iti doresc sa ne ajungi din urma cat mai curand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Buna
Alice, dozarile hormonale sunt pt z3, deci daca te duci in timp la ea, banuiesc ca iti poate da tratament si sa le faci luna viit. Oricum bizar ca te-a stimulat fara sa ai analize hormonale.
La mine este obligatoriu pt IA numai: serologiile pt ambii parteneri si o spermocultura, toate nu mai vechi de 6 luni.
Dia, baga un beta si gata, daca esti insarcinata nu e chiar ideal ca sa opresti progest. (desi Dankutza a facut asta, si apoi a reluat, nu?)
Cristal, ai venit cu forte proaspete vad,bravo!
Pup fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aliceparis85 spune:

Fetele vin de la monitorizare,folicul de 20 mm azi fac ovitrelle si maine dimineata inseminarea.ma chemat la 8 sa fiu acolo sa dea sotul gigeii sa ii spele si la 9 sa Facem inseminareaAm emotii mari.acum vad daca m#259; ajuta Dumnezeu luna asta perfect daca nu schimb doctora si gtOare cu un singur folicul reusesc cv?tare as fii vrut sa fie barem 2 pt mai multe sanse

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Alice Doamne Ajuta sa fie cu ochisori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

diarnyina_s nu inteleg de ce vrei sa opresti progesteronul inainte sa faci testul. ai vb cu dr ? ma indoiesc ca ti-a recomandat asa ceva. iti dai seama ca daca este sarcina si ii opresti brusc suplimentarea cu progesteron risti sa ii faci rau. ai rabdare pana faci test si pe urma iei o decizie. acum nu cred ca prioritar e sa nu iti dereglezi cm, iti vina in ziua in care te asteptai. ideea e sa nu iti mai vina vreo 9 luni, pt asta te lupti. asa ca eu insist cu sfatul meu e sa nu opresti progesteronul pana nu stii rezultatul.
nu te lua dupa simptome, nu toata lumea are simptome de sarcina in faza asta atat de incipienta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarnyina_s spune:

Aliceparis85, felicitari pentru folicul grasun si bafta multa la inseminare. Ai sanse si cu un singur folicul stai linistita

in asteptarea unei minuni
AMH 2.35, trompe permeabile, laparoscopie ok, normospermie, infertilitate inexplicabila de 8 ani.
3 luni/2011 stimulare cu CSD fara obtinere sarcina.
Prezent stimulare Femara, CSD, 1 aspenter, 1 magneB6, 1 acid folic/zi

Mergi la inceput