Clubul "babelor" FIV-oase 50

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Daniela, ai inceput stimularea?! Eu nu stiu sa raspund la intrebarea ta. Vor intra fetele cu experienta si te vor lamuri. Eu vreau doar sa te pup si iti tin pumnii sa fie intr-un ceas bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Alex, cred ca e tare ingrijorata prietena ta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Ana, da, o tine asa de luni...ba ca e mic la eco, apoi a fost bunicica beta, iar acum...eu o voi sfatui sa faca beta si luni, apoi mai vedem...
mai are o sarcina pierduta, trombofilie si sotul are spermograma proasta, 6% forme normale...


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jaguar spune:

buna fetelor

Ady, sincere condoleante! imi pare tare rau,,,
Ai grija de puiutii tai

Va multumesc pentru felicitari si abea astept sa sa vi le intorc!

Daniela eu am avut endo de 9mm in z6 de stimulare,, acum nuj daca e lege, eu nu am avut probleme cu endo never..
Bafta muuultaaa!!! vai da ce doze de gonal faci woowwwww,,,si cand ma gandesc k eu am facut 75ui,,, pfff cred ca te seaca la buzunare..

Smaick daca stii unde tre sa ne "mutam", sa-mi soptesti si mie,, k io nu gasesc locu' ala

Amaradia multa sanatate tataliu tau, iar voua putere de a lupta alaturi de el!

va tzuc si week linistit sa aveti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

adriana pisicuto, sunt cu totul alaturi de tine si de mama ta
amaradia ingrozitoare veste. va doresc sa iesiti victoriosi din lupta care va incepe


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cocolyso spune:

Dumnezeu sa îl odihneasca.
Adriana trebuie sa fii puternica si eu sunt sigura ca e#537;ti,u#537;or cu timpul durerea se va transforma in dor...
De când am aflat sufletul mi-a înghe#539;at, tu sti prin ce trecut cu tata si te rog sa m#259; crezi ca e mai bine pt tat#259;l tau a#537;a, decât sa fii suferit cumplit.
Oricând sim#539;i nevoia sa vb despre asta sunt lâng#259; tine.
Ai grija de puiuti, mult curaj si putere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cocolyso spune:

Îmi cer scuze, nu #537;tiu de ce au ap#259;rut cifre in loc de litere....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

coco nu mai scrie cu diacritice, de aia apare asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

BUNA fetele ,am vazut ca m-ati amintit in postarile voastre .......da este adevarat ,Albu mi-a recomandat sa incercam si cu Mirene,a zis ca voi fi monitorizata ecografic ,si daca vede ca nu imi inhiba adenomioza ,il scoatem sau pe linga el adaugam si dipherelinul .....a fost sincer mi-a zis ca el nu la folosit in scop de infertilitate ,la pus la femei peste 40 de ani care acuzau dureri ,singerari de la adeno ,dar el este deschis sa vada daca da rezultate .......!
SAMIRRA in ce zi de la ciclu ti la pus .....mie mi-a zis cum mi se termina ciclul sa ma duc sa il punem,cred ca joi o sa ma duc ,acum depinde cit ma tine menstruatia.......!


Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
4 INSEMINARI ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI,O INSEMINARE REUSITA IN IUNIE 2011,OPRITA SI ACEASTA SARCINA DIN EVOLUTIE LA 9 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Fiv facut in februarie-martie nereusit!
Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

Adi imi pare rau de pierderea ta ,sunt groaznice aceste momente ....de asta mi-e frica cel mai mult in viata !
AMAva fi bine !

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
4 INSEMINARI ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI,O INSEMINARE REUSITA IN IUNIE 2011,OPRITA SI ACEASTA SARCINA DIN EVOLUTIE LA 9 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Fiv facut in februarie-martie nereusit!
Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

Mergi la inceput