Clubul "babelor" FIV-oase 50

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

Ady,condoleante!Imi pare tare rau sa citesc postarea ta.

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaick spune:

ady condoleante

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaradia spune:

Ady, sincere condoleante.



Astazi am aflat si eu ca tatal meu are cancer.


Darul de a rabda necazurile este mai mare decât darul de a învia mortii. Pentru ca daca învie cineva un mort, atunci îi ramâne dator lui Dumnezeu, pentru ca rugaciunea i-a fost ascultata. Dar daca cineva rabda necazurile, atunci acestuia Însusi Dumnezeu îi ramâne dator“. Sfântul Ioan Gura de Aur






--------------------------------------

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Ady sincere condolante.

Dumnezeu sa iti de-a puterea sa treci cat mai repede peste aceste momente grele, este tare greu si stiu asta ca am trecut prin asa ceva, dar cum au zis si fetele trebuie sa te gandesti la puiutii tai, ai grija de tine! te imratisez cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Ady, Dumnezeu sa il odihneasca!
este f greu sa gasesti cuvintele potrivite in astfel de momente, insa vreau sa stii ca ne-am gandit la tine si speram sa fii puternica sa poti face fata acestei dureri. Acolo sus, e acum cineva care va iubeste si va ocroteste. In timp nu vei mai simti durerea aceasta sfasietoare ci va veni un moment cand te vei simti ocrotita si protejata, si vei sti ca va vegheaza.
Te imbratisez, ai grija de puiuti

Amaradia, e fff greu sa afli o astfel de veste... Sper ca tatal tau sa se vindece, fii optimista si mai ales incearca sa ii fii alaturi.


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Amaradia imi pare rau pentru tatal tau, dar nu se mai poate face nimic? poate ar trebui sa mai ceara o alta parere. mai exact ce are?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Doamne, zilele astea sunt aiurea de tot, vad ca...


Amaradia, grea incercare pentru voi... In situatii din astea, psihicul e cel care conteaza enorm. Sa ii fii alaturi, sa il incurajezi, sa fiti optimisti pentru ca el sa aiba resurse si forta sa lupte cu boala asta. Vindecarile sunt posibile si poate si tatal tau sa fie printre aceste cazuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

offf,ce de vesti proaste
Ady draga mea,condoleante,Dumnezeu sa-l odihneasca
Amaradia am trecut si eu prin asta,din fericire mama mea a invins,iti doresc mult curaj si cu credinta in Dumnezeu o sa fie bine si pt.voi
fetelor
cat ar trebui sa fie endometru in ziua 6 de stim.?

c`est la vie,pas le paradis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aadina spune:

Adriana , sincere condoleante.
Dumnezeu sa-l odihneasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Adriana, imi pare tare rau...pacat ca nu avem momente de bucurie pura si sunt umbrite de asemenea intamplari. Toate plecarile de genul asta m-au facut sa spun ca e mai bine asa pentru persoana care a plecat, mai bine decat sa fi suferit in continuare sau sa aiba alte probleme chinuitoare. E foarte greu pentru cei care raman. Dumnezeu sa-l odihneasca!

Amaradia, socrul meu a fost operat acum un an de cancer (vezical), face un tratament elegant si usor si este bine. Daca te pot ajuta cu vreo informatie, sa imi spui.

Am o prietena care e insarcinata, embrionul e mai mic cu 5 zile decat ar trebui, beta a crescut de la 8000 la 14000 si apoi 17000 (la 48 ore)...nu sunt vesti bune...


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)

Mergi la inceput