Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *436*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gina2008

Buna dimineata,

Fetelor sunteti de milioane si o voi spune iar si iar, si iar...

M-am reintors din concediu si m-am apucat de treaba. Am trimis si eu astazi mail-uri pentru Iulia si voi continua zilele astea sa trimit sau sa vorbesc cu oricine cred ca ne-ar putea ajuta.

Calin, un baietel nazdravan si mamica lui


IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Da, si eu cred ca lumea va fi miscata de actiunile noastre, asadar... o sa fie super!

M-am gandit, daca considerati ca e ok si daca ar putea stimula donarea de bani, sa trecem pe blogul Iuliei, facut de MONN, sumele de bani donate, in functie de extrase. De pe extrasele din contul Iuliei, o sa vorbesc cu Cami zilnic si o sa trec sumele!
Credeti ca e ok? Ar ajuta cu ceva?!

Va imbratisez cu drag, minunatelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Fetelor, va rog spuneti-mi cum fac cu produsele pt care am licitat la bazar? Am primit un mesaj ca desprecopii.ro va licita pt mine... Dar ce ar trebui sa fac?!

Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

georgiana - parerea mea este ca ar fi bine sa se vada totalul sumei stranse pentru ca cei care intra sa vada ca lucrurile incep sa se miste, ca sunt oameni, din ce in ce mai multi, care pun umarul la aceasta actiune

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 3 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gianina34

georgiana - parerea mea este ca ar fi bine sa se vada totalul sumei stranse pentru ca cei care intra sa vada ca lucrurile incep sa se miste, ca sunt oameni, din ce in ce mai multi, care pun umarul la aceasta actiune

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 3 anisori



Sau asa... Dar ma gandesc ca pe langa, putem pune si sumele fiecarei persoane. Daca doriti, eu pot sa iau info si sa le pun pe blog, cu numele si suma fiecareia. Nu stiu... zic si eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Eu zic ca ar ajuta foarte mult un counter de genul: Pana acum s-au strans X lei/euro. Pentru operatie mai avem nevoie de:... Asta cand vom sti costul operatiei desigur

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Pisik06

Eu zic ca ar ajuta foarte mult un counter de genul: Pana acum s-au strans X lei/euro. Pentru operatie mai avem nevoie de:... Asta cand vom sti costul operatiei desigur

Mami de minune mica

IULIA va invinge CANCERUL!





Da, asa ar fi cel mai bine. Asa suna si mailul meu pe care l-am dat cunoscutilor si au percutat bine.

Pisiko, ce contacte ai de la fundatii?
Mie mi-a raspuns Simona Ionescu de la Ringier iar de la Mereu Aproape inca nu am primit raspuns. (de la MA aproape am contactul directoarei- Gabriela stefan)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

BIANCA, eu astea le am

Fundatia Mereu Aproape: 021.20.30.246 – Gabi Stefan, Director General

Fundatia Umanista Dan Voiculescu: 0744.585.645 – Trisi Cristea, Director General



Il mai am si pe nenea asta cu tot cu adresa de email

Ciprian Dragomir

Project Manager

FUNDATIA "MEREU APROAPE"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Pisik06

BIANCA, eu astea le am

Fundatia Mereu Aproape: 021.20.30.246 – Gabi Stefan, Director General

Fundatia Umanista Dan Voiculescu: 0744.585.645 – Trisi Cristea, Director General



Il mai am si pe nenea asta cu tot cu adresa de email

Ciprian Dragomir

Project Manager

FUNDATIA "MEREU APROAPE"



Mami de minune mica

IULIA va invinge CANCERUL!





La Gabriela Stefan am dat eu mail. daca ai telefonul direct poti face un follow-up (bianca barbu e numele meu).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Aseara am fost cu Vladimir la doftor. Nu am mai mers de ceva timp si era necesara o revizie.

Scriu acum pentru mamele de baieti. sa va uitati la putze sa fie coborate testiculele in scrot. Cica pe la 3 ani ar trebuie sa fie inchise orificiile astefel incat sa nu mai permita migrarea lor in corp inapoi.

In mare parte a timpului Vladimir le are jos, dar mai exista si momente, cum a fost cel de ieri, in care le are sus in corp. daca sta in apa calduta revin la pozitia normala.

in toamna vom face un set de analize complete ca sa vedem cum intampinam iarna si mai studiem putza. daca nu sunt coborate complet o sa lucram la asta cu un tratament.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Bianca

legat de baieti, am scris eu mai demult pt Oliska, ideal e cum spui tu, testiculele sa fie coborate cat mai mult din timp, INSA, exista si testicule flotante TOATA viata, fara ca acel om/barbat sa aiba vreo problema. Eu cunosc "personal" astfel de cazuri, si sunt oameni perfect normali, cu copii, cu amoruri.. deci ok.

Eu, de ambele dati cand l-am operat pe bb3 pt hipospadias, medicii mi-au spus ca probleme sunt daca o mama nu observa NICIODATA testiculele coborate, pana la 2,5-3 ani. Insa, daca o mama le observa coborate, macar asa, din cand in cand, atunci e ok totul. Acele canale se inchid COMPLET la foarte putini barbati, ele raman ca niste valve, semideschise. Exista un risc de ingrosare a acelor canale si atunci, sa ramana testiculele blocate "sus". Asta se vede prin ecografie, dar iara, e cazul doar si doar daca pe o perioada lunga, mama nu mai vede deloc-deloc testiculele coborate.

Success cu monitorizarea si cu revizia de toamna-iarna!

Poze cu noi

Veronica-Elena 14 ani, Tudor-Iulian 11 ani, Robert-Adrian 3 anisori

Mergi la inceput