Mergeti la referendum?

Raspunsuri - Pagina 71

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Intr-adevar "dragut" targul asta incheiat cu "reprezentantii societatii civile" (!!!)

Ponta poate nega pana se plictiseste. Nu-l crede nimeni si apoi ne pot confirma fanii Antenei 3 ca acest colonel Dogaru a fost prezent acolo luni de zile. Sa fi spus numai miniciuni?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

As vrea sa-i vad fata doamnei Viviane Reding cand ii vor cadea ochii azi la birou peste documentul cu pricina!

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andas spune:

Pe "documentul exploziv" al Evenimentului Zilei apar niste pagini fara nici o semnatura si la final, pe ultima pagina apar semnaturile tuturor.
Oare , paginile de inceput nu au putut fi refacute si adaugat un paragraf. Chiar va par atat de naivi incat sa scrie cu subiect si predicat ca intentioneaza sa desfiinteze toate institutiile statului? Un astfel de document se semneaza de catre fiecare actor, pe fiecare pagina. Avand serviciile secrete in mana lui Baselnicu ii aresta unul cate unul pana acum. Asta este asa, pusa sa vada presa, sa mai zica lumea...uite ce fac, unde ne duc, uite ce nemernici sunt, doar eu Basescu si ai mei va pot garanta linistea si stabilitatea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Citat:
citat din mesajul lui andas

Pe "documentul exploziv" al Evenimentului Zilei apar niste pagini fara nici o semnatura si la final, pe ultima pagina apar semnaturile tuturor.
Oare , paginile de inceput nu au putut fi refacute si adaugat un paragraf. Chiar va par atat de naivi incat sa scrie cu subiect si predicat ca intentioneaza sa desfiinteze toate institutiile statului? Un astfel de document se semneaza de catre fiecare actor, pe fiecare pagina. Avand serviciile secrete in mana lui Baselnicu ii aresta unul cate unul pana acum. Asta este asa, pusa sa vada presa, sa mai zica lumea...uite ce fac, unde ne duc, uite ce nemernici sunt, doar eu Basescu si ai mei va pot garanta linistea si stabilitatea.


Semnaturile sunt pe prima pagina, o recunoaste toata lumea, pana si Ponta cu gurita lui.

Premierul Victor Ponta a sustinut joi ca documentul pe care l-au semnat liderii USL contine o singura pagina care prevede doar ca Uniunea Social Liberala "este de acord in principiu cu lista obiectivelor propuse" si ca restul paginilor atribuite Sindicatului Cadrelor Militare Disponibilizate si altor organizatii sindicale si ale societatii civile si care prevad desfiintarea Curtii Constitutionale, ANI, DNA, CNSAS nu au fost semnate de el.

O simpla analiza pe test:
- documentul a avut o pagina si am fost de acord in principiu cu lista obiectivelor propuse.
Corect pana acum ?

Continuam analiza in mod logic:
-daca documentul semnat avea o pagina doar dar mentiona o lista de obiective : unde-i lista aceea?

Se poate ca lista sa fie in paginile 2, 3 etc ?
Se poate.

Am recunoscut ca am fost de acord in principiu cu ea ?
Da.

Concluzia logica :

- am semnat un document pe prima pagina, nu le-am citit pe restul desi le-am acceptat in principiu.
Sau le-am semnat si pe restul.

Oricum ar invarti-o acum dl premier daca recunoaste ca a fost semnata de el macar o pagina si si-a dat acordul ori a semnat ca primarul ori a stiut ce semneaza.

Sau minte. Din nou. Si probabil nu pentru ultima oara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Andas si atunci de ce semnatarii documentului din partea CNSC au confirmat cu subiect si predicat existenta documentului, chiar si a punctelor care vorbesc despre desfiintarea ANI, DNA, CCR ? Mai mult spun ca sustin in continuare chiar si dupa aparitia scandalului desfiintarea CCR ?

Uite declaratiile lui Dogaru, semnatar din partea unei asociatii de ofiteri:

Mircea Dogaru a precizat ca sustine în continuare desfiintarea Curtii Constitutionale, a ANI si DNA. "Noi si alte 8 structuri avem un proces cu Curtea Constitutionala, careia îi negam dreptul la existenta, deoarece excede Constitutia. Sentinta finala în acest proces se va da pe 7 noiembrie. Curtea este o susa politica, în care sunt bagati oameni neprofesionisti, si care a devenit un monstru care este deasupra tuturor", a mentionat liderul cadrelor militare în rezerva.

Acesta a precizat ca DNA nu are dreptul sa existe decât ca birou sau sectie în cadrul Parchetului General. "De ce am nevoie de o chestie paralela? Sunt n structuri de tipul acesta, care functioneaza în paralel si consuma bugetul statului".


De ce Chliman face scrisori publice in care-l trage de urechi pe semnatarul documentului din partea PNL ?

Edit: pentru diacriticele din citat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Si documentele in aceiasi imagine, pe care a postat-o catrinik la alt subiect si comentariul ei

http://img52.imageshack.us/img52/5288/acordstampila.png

"Daca va uitati cu atentie la fituica fluturata de Ponta si cea care apare in EVZ o sa vedeti ca sint diferite.
Aia fluturata de Ponta nu este semnata si de ala micu, iar aia din EVZ e semnata de toti 3 si are si stampila de intrare."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

www.chiliman.ro/scrisoare-deschisa-adresata-presedintelui-interimar-al-pnl-daniel-chitoiu/" target="_blank">woooow


Chiliman e intr-un fel de opozitie din cate stiu eu in cadrul PNL Bucuresti. Dar oricum pozitia lui e de apreciat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

www.chiliman.ro/scrisoare-deschisa-adresata-presedintelui-interimar-al-pnl-daniel-chitoiu/" target="_blank">woooow


Chiar ca e wow!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

As vrea sa-i vad fata doamnei Viviane Reding cand ii vor cadea ochii azi la birou peste documentul cu pricina!


Nemernici sunt aceia care i-o arata!
Ca doar curierul e de vina, nu faptasul...

Mergi la inceput