Mergeti la referendum?

Raspunsuri - Pagina 72

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Citat:
citat din mesajul lui andas

Pe "documentul exploziv" al Evenimentului Zilei apar niste pagini fara nici o semnatura si la final, pe ultima pagina apar semnaturile tuturor.
Oare , paginile de inceput nu au putut fi refacute si adaugat un paragraf. Chiar va par atat de naivi incat sa scrie cu subiect si predicat ca intentioneaza sa desfiinteze toate institutiile statului? Un astfel de document se semneaza de catre fiecare actor, pe fiecare pagina. Avand serviciile secrete in mana lui Baselnicu ii aresta unul cate unul pana acum. Asta este asa, pusa sa vada presa, sa mai zica lumea...uite ce fac, unde ne duc, uite ce nemernici sunt, doar eu Basescu si ai mei va pot garanta linistea si stabilitatea.


ma faci sa rad! si cei care au recunoscut deja ca au semnat documentul au mintit?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Poate e mai credibil cand spune cu gura lui :

http://youtu.be/QuuDZ1_jD6k

"Nu ma mai intorc in procuratura,...,dupa ce luam controlul politic asupra DNA-ului"...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Andrei Chiliman e un om normal, din pacate, daca referendumul reuseste sa-l dea jos pe TB, va zbura din peneleul cel democrat. God, Eugen Nicolaescu presedinte la filiala Bucuresti, pfui...

Pai Lala la un plagiator trebuie sa te astepti doar la tromboane si mistificari.
Eu cred ca nici Ponta personal nu mai stie cand spune adevarul si cand nu. Sau daca il spune vreodata.

Da domnu Ponta nu ai vrea matalica sa te ocupi un picut macar si de guvernare ? Stim ca e o chestie complicata si te surmeneaza, da macar incearca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

pentru descretit fruntile

http://www.timesnewroman.ro/politic/7624-crin-antonescu-explica-de-ce-vrea-demiterea-lui-basescu-intr-un-panou-electoral

Asta apropos la "ocupatul de guvernare care surmeneaza"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Eu recunosc sincer ca pe acesti 2 indivizi din politica actuala (Ponta si bunul lui amic/ asociat de cabinet Sova) nu ii mai suport.

Sunt(amandoi)ilustrarea perfecta a proverbului romanesc:

"Prostul nu e prost destul daca nu e si fudul!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Am intrat de curiozitate pe site-ul usl: http://www.davotez.ro/campanie?limitstart=0

Daca usl-ul dona banii de campanie + costurile de organizare referendum bugetului asistatilor sociali, ramaneau fara sustinatori! Ca singurii care-l vor pe basescu plecat, conform site-ului asta sunt doar asistatii social.

A nu se intelege ca nu empatizez cu oamenii de acolo, cu faptul ca au probleme, ca traiesc greu, ca nu au ce pune pe masa copiilor, etc. Spun doar ca e grav ca viitorul acestei tari sa fie decis EXCLUSIV de aceasta categorie de oameni (e un singur "om de afaceri" acolo).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Cum poti sa te iei de Sova ??? Eu il adooor...... plus Robert Negoita de cand am auzit ca e si el doctor in drept da am precizat in alta parte ca acum se ocupa cu trebi importante printr-un sector altadata normal.


Cred ca v-a sarit un punct important din programul fortelor democratice ale Romaniei : e o chestie acolo care spune negru pe alb ca in noua Constitutie trebuie sa se acorde cetatenilor dreptul de suspendare al presedintelul ales daca se exista 1 000 000 de semnaturi in acest sens. Sa vedeti atunci suspendari, o zi unu, peste 3 luni altul, se intoarce primul, e suspendat din nou samd Circ total

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andas spune:

cata naivitate...Cum sa-l vrea plecat pe Basescu doar asistatii sociali? Chiar puteti crede asa grozavii?
Pe de alta parte imi amintesc de spusele lui Lapusneanu despre multimi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Ei da, mai, Andas, noroc cu voi, astia putini! Ne salvati sustinand asa un premier capabil si mai ales original in toate si un presedinte cu o minte permanent de veghe

In alta ordine de idei: e o tristete pe la Antena 3, nu mai intrasem de mult timp pe site-ul lor. Am intrat sa vad cum au tratat subiectul cu acordul "minune". Nimeni nu comenteaza la articolele lor. Asa o tristeteeee...cred ca tocmai si-au dat seama ca au pierdut. Mai sunt doua zile de campanie. Ce se fac ei daca scot un 20% prezenta parlita?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Citat:
citat din mesajul lui mrenescu
Ne salvati sustinand asa un premier capabil si mai ales original in toate



Premierul a fost numit de Basescu.


Ia de la Basescu!





Mergi la inceput