Licurici de ianuarie-februarie 2009 (168)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

miere si la noi la fel,depinde daca doarme sau nu pe zi :)
Insa oricum,la 8-8 si ceva e in pat,ca mai dureaza pana ii citesc cartile si daca imi pune un teanc din ala mare si incepe cu ''mami acum citim 10 carti'' pai stau destul acolo.
La 7 sunt in picioare,ca si el e in picioare...De iesit iesim dimineata si seara,la 5-6..
De relaxat ma relaxez si eu facand mancare dupa ce-l culc pe el,pt ca fiind singura cu el vrea atentia mea totala,vrea sa ne jucam si-l enerveaza daca stau in bucatarie si el sa nu aiba cu cine se juca..
Asta e,fiecare face cum crede,important e sa gasesti calea catre propriul copil si sa-l faci fericit,astfel si tu ca mama esti fericita si implinita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

23-8, cel tarziu 8:30.

2 ore somn peste zi, de obicei, de la 15, 15:30 la 17, 17:30.

Mic dejun maximum la 9.

Pranz: 14, 14:30.

Cina: 19.

E singura din casa care doarme continuu in majoritatea noptilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

'Neata,

Sper ca toata lumea este bine si va bucurati de zilele astea mai racoroase (fetele din Romania)

Paula sa va traiasca nepotelul si surorii tale recuperare rapida.

Nu vreau sa-i iau apararea Selenei, insa si Razvi se culca tot pe la 23, mai ales cu caldurile astea. Pt ca eu ajung de la birou pe la 18:30 si cand au fost caldurile astea de 42 de grade a fost imposibil sa iesim pana in ora 20:00 afara, era mult prea cald si de cateva ori a refuzat chiar el sa iasa din casa pe motiv ca e prea cald. Pe la 21:45 intrarea in casa si pana le fac baie la amandoi, pana adoarme Andra s-a apropiat de ora 23. Plus ca mai doarme si peste zi aproximativ 2 ore si daca e odihnit pot sa-l bag eu in pat de la 20:00 ca tot la 23 adoarme.

"Problema" la Selene este alta, insa nu vreau sa ma bag, s-a scris mult prea mult.

Noi suntem bine, ne revenim dupa concediu, copiii au mai pus din greutatea pierduta acolo. Ne pregatim de turta Andrei ca acus face 1 an , nu-mi vine sa cred cat de repede trece timpul.

Cat sunt acasa Andruska este umbra mea, cum plec din camera se tranteste pe jos ...azi a facut si 3 pasi timizi in pat, pe parchet inca ii este frica, insa in pat a prins curaj caci stie ca daca e sa cada, o face pe moale. Si asta face numai cu mine . Prin ea traiesc si eu clipele pierdute cu Razvi atunci cand era la mami.

Pe Razvi incerc sa-l pregatesc ca in cateva sapatamani incepem gradi, insa ii intra pe o ureche si iese pe alta. Cred ca o sa avem ceva show la inceperea gradinitei. O sa-i fie greu fara Andra, si Andrei fara el. Cand nu sunt impreuna parca le lipseste ceva fundamental, sunt abatuti, tristi etc.

Am reusit si noi dupa lupte seculare sa renuntam la pampers , insa il pastram pe cel de nani din motive de mami somnoroasa .

fetele si o zi frumoasa sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Salutare fetele,

ne-am intors si noi duminica acasa, si pentru ca aveam ceva de lucrat, Stefan a plecat la bunici..
Elena este din ce in ce mai activa, vrea multe jucarii( Stefan nu cerea), mananca singura( ciorba o mai da pe ea), am scos ziua Pampersul, vorbeste, canta( mult mai bine decat Stefan la varsta asta), ce mai e diferita.
Stefan este mai intelegator, are grija de Elena( ma refer ca este atent in parc la ea) nu in alt sens.

Pe 3 septembrie vor incepe gradinita( am niste emotii) cum va fi pentru amandoi.. vom vedea.

Crisspy stiu ca trece timpul repede, o sa vezi ca te vei intreba "cand a crescut fata?" Felicitari pt reusita cu Pampersul.., daca dimineata este uscat incearca sa i-l scoti si noaptea.. sa nu ajungi ca matusa mea care-i pune Pampers si la 6 ani " din motive de mami somnoroasa si sa nu ude salteaua de nu stiu cati bani!!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

ANDRA (DARK)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:



DARK

bebelusi multe multe multumiri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

La multi ani draga Andra! Sa fii sanatoasa,fericita si norocoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

sarbatoritilor de azi

Si o speciala pt Mariuta mea care a facut ieri primii pasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

La multi ani, Andruta Mariuta Felicitari pt primii pasi

La multi ani tuturor care-si sarbatoresc numele de Sf Marie!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Multumesc frumos, dragelor!

si vin sa va ofer si o felie de tort (romanesc, am descoperit o cofetarie romaneasca in Stirling, yum! si am luat tort de acolo) si un pahar de ce doriti voi, avem de toate

La Multi Ani tuturor care isi sarbatoresc azi ziua numelui

Crisspy, felicitari pentru primii pasi ai Andrei (si ca raspuns la intrebarea de mai devreme, lucrez eu mult - avem planificata o iesire la Disneyland in iarna asa ca... e de tras - dar mereu facem timp si pentru ... err... altele si sper ca in curand sa vin cu vesti bune )




Dark Bendis
& The Goblin Prince (31.12.2008)

"I dream of wolves. With them I run."
"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput