**Prichindei nazdravani 2008!** (26)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Alina, bafta la cumparaturi !

Ce frumos...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Buna dimineata ! Doreste cineva ? Va astept!

O zi si o saptamana minunata !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Mariana servesc si eu cu mare placere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Cafeaua am servit-o...ceva ser de optimism gasesc pe undeva ? Azi muncesc pe bani si am atatea dari de dat.... Omu' e iar fara job.... Of, of, mai, mai...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalena67 spune:

buna dimineata mai pe la pranz asa , si de la mine.
Mariana te inteleg foarte bine, nici eu nu stiu ce sa mai intind si cum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Mariana lasa ca va fi bine, nu imi spui tu mereu s anu imi pierd speranta?
Dumnezeu nu ne da mai mult decat putem duce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Magdalena, ! La vremuri grele, viata grea...dar nu e valabil pentru toata lumea...cinstita.

Alina, ! Traiesc cu speranta ca intr-o zi o sa vina soarele si pe strada mea.... Si pana atunci...curaj si fortza....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Mariana eu am o mare problema cu fumatul pe asta se duc cei mai multi bani, dar na asa imi trebuie daca nu ascult, acum Doamne ajuta sa trec mai repede peste toate aceste lucruri.Noroc ca mai am meditatiile si curatenia si bijuteriile si cosmeticelel care imi mai aduc niste venituri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Mariana eu am o mare problema cu fumatul pe asta se duc cei mai multi bani, dar na asa imi trebuie daca nu ascult, acum Doamne ajuta sa trec mai repede peste toate aceste lucruri.Noroc ca mai am meditatiile si curatenia si bijuteriile si cosmeticelel care imi mai aduc niste venituri

http://alinahandmade.blogspot.com/


E o problema destul de importanta. E chestie de vointa. Stiu o persoana care s-a lasat dupa 45 ani de fumegat . Gandeste-te numai cate poti rezolva cu acei banuti.... La tine orice suma e de prisos. Si eu m-am lasat destul de greu dar pana la urma am reusit. In prima faza am "donat" scrumiera si brichetele, apoi am scapat de ticul de a baga mana in sertar si a scoate fumigena din pachet, apoi mi-am "umplut" acel timp citind o stire, un pasaj dintr-o carte, etc.. A fost greu dar pana la urma am reusit. Deci "Ai izbutit, continua! N-ai izbutit, continua!"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Doamne ajuta Mariana sa reusesc ca pot face asa multe cu banutii aceia.
Astazi spalat 3 masini de rufe si cand ma gandesc ca maine ma asteaptata calcatura si gatitul vai de capu meu, dar voi reusi imi voi face timp pentru toate

Mergi la inceput