Ultimul capitol!Fluturasi si floricele Mai-Iun(61)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deea_Deeutza spune:

Virgi sunt bine acum. Am luat fix 3 pastile de Zinnat (in prospect scrie ca e interzis in timpul alaptarii, dar in sarcina merge) si mi-a trecut si gatul si tot.
Acum alaptez, dar ce mai alaptez

Eu am de 2 zile o alta problema maaare cu puiul meu. Mai fetelor, nu doarme, dar vrea sa suga continuu. Jur ca nu inteleg unde baga atata lapte, defapt stiu, ca vomita de 2-3 ori lejer. Are o perioada ciudata rau, dar doar intre 11 dimineata si 4-5 dupa amiaza. Zici ca nu a supt niciodata asa urla daca nu-i dau titi. Il mai pacalesc cu suzeta, dar nu e fraier. Trage din ea ce trage, 5-10 secunde, dupa o scuipa si iar urla de zici ca-l tai.
Ce sa-i fac? Oare are centrii foamei dereglati si ii e foame non stop? Mai pateste cineva asa?

Deea, mami si plina de iubire pentru Octavian Andrei (30.05.2012!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

Deea, suna ca un puseu de crestere. E normal, ai rabadare cateva zile si o sa treaca.
Si noi am trecut prin asta, plus somn adanc si lung si ziua si noaptea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

DEEA,asta voiam sa zic si eu,ori il doare burtik si interpreteaza asta ca foame,ori se apropie de puseul de crestere de la 6 saptamani.


Virginia ,mami de Ioana si de Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Ma uit pe tvr 3,cred ca urmeaza acum Bianca de MIHA,BAFTAAAAAA!

Virginia ,mami de Ioana si de Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Bobocelul mamii ,Cherie!Bravoooo!Miha cred ca esti topita!Felicitari!.Si dansatoarele au fost de belea cu costumatiile!


Virginia ,mami de Ioana si de Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Virgi, tin sa te intreb de ceva timp , bebe Lucas a pierdut tot parul sau asa a avut el de la inceput par mai putin?
Puiul meu pierde intr-o veselie parutul de la nastere dar inca are ditamai chica ! Ma gandesc ca in cateva sapt reuseste sa si-l schimbe pe tot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_Deeutza spune:

A venit Andrei cu el din parc acum si efectiv tremura daca nu suge ceva. Da din maini si din picioare tremurand de zici ca e pe baterii duracel. Adoarme in brate la mine cu suzeta bagata si se trezeste tipand efectiv. Ce sa-i fac?
I-am dat pe parcursl zilei si Sab Simplex si baby drink si Protectis.

Deea, mami si plina de iubire pentru Octavian Andrei (30.05.2012!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addya_21 spune:

FELICITARI MIHA!!!AI O FETITA SUPERBA SI FFF TALENTATA!!!SA-I DEA DUMNEZEU MULT NOROC!DUMINICA SA FIE PE LOCUL 1!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaraJ spune:

JOSEFINE - da, da, tot ca o broscuta.:) Pernuta aia intra perfect intre piciorusele lor cracanate.:)

DEEA - si eu sic la fel ori puseu de crestere, ori pur si simplu au nevoie de titi pentru confort. Or sa fie multe zile pina la un an ca astea.:)

Va pup,

Clara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRYSSAaa spune:

fetelor, cand sunt puseele astea de crestere? Si la 2 saptamani?

Despre burtiera, am vazut ca exista niste centuri postnatale. Sau sa iau o burtiera simpla? de care exact? Ca nu am idee despre asa ceva.

Mergi la inceput