IULIA va invinge CANCERUL!

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Au intrat banii, multumim!

Citat:
citat din mesajul lui gabby2011

Doamne ajuta!

Am depus mai devreme 40 ron in contul BRD, initiale SOG, pt produsele cumparate de la simonapro .Astept confirmare catre ea te rog.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Multumim!
Daaa, cu tradusul chiar ne-ai face un pustiu de bine! Acum lucram la blog si voiam ca macar prima postare sa fie in mai multe limbi - eng, fr, germ.

Daca ma poti ajuta si cu cateva acte medicale, da-mi te rog o adresa de mail (pe PM) sau scrie-mi (si-ti raspund)la monica.vasileanu@gmail.com.

Chiar aveam nevoie de un nemtzofon! Iupiii!

Citat:
citat din mesajul lui Panseluta

Am trimis si eu niste banuti pe contul BRD.
Ii tin pumnii Iuliei si ma gandesc la ea, ma rog la Doamne Doamne pentru ea.

Daca mai pot ajuta cu ceva, daca e cazul de medicamente de pe aici, etc, nu ezitati sa ma intrebati.



Edit: ah, da!...si traduceri in germana! daca aveti nevoie, ma ofer sa le fac. Nu sunt pe specialitate dar cunosc germana foarte bine si ma pricep oarecum la termeni medicali (am studiat biochimia)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Cami, sper ca Iulia se simte bine ,sunt cu sufletul apropae de voi, abia astept sa ne vedem

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

M-ati intrebat mai multe ce i-ar placea Iuliei.

Iulia nu prea se joaca cu papusi, in schimb e mare fan carti. Cami era tare bucuroasa ca a gasit niste poezii de Otilia Cazimir, care pe Iulia o distreaza f mult. Ii place, asadar, sa i se citeasca, sa picteze, sa coloreze... Si eu mi-am propus ca in urmatorul colet (cand ajunge crema de la Chatonel ) sa includ si niste acuarele.

Am pus acum pe blog si discutia dintre Cami si Iulia pe care am prins-o azi la telefon.

E un copil extraordinar. Doamne, ce inseamna... sufletul curat, cum transforma ea orice termen medical neprietenos intr-o... jucarie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Am primit de la A.S 25.00 EUR, multumim .
Astept un pm sa stiu daca trec pe prima pagina numele de pe forum, initialele sau anonim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Da, in contul BRD.javascript:insertsmilie('')

La monica.vasileanu@gmail.com.

multumesc


am trimis dovada platii acum.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Buna!

Cami , sper ca Iulia este mai ok azi. Doamne-ajuta sa mearga totul bine si din ce in ce mai bine. Ma gandesc mereu la voi.

Calin, un baietel nazdravan si mamica lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Katteryna, am primit multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oxalis spune:

Au plecat si de la noi 50 de euro in contul BRD (initiale AB). Cel tarziu marti ar trebui sa intre cont.

Multa, multa putere micutei luptatoare! Speram din suflet ca acest cosmar sa ia sfarsit cat mai repede si Iulia sa se poata bucura de o copilarie normala, asa cum merita fiecare copilas.

Felicitari tuturor celor care se implica si participa, fiecare dupa puteri, la aceasta actiune. TREBUIE sa fie bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Vreau sa pun si eu la bazar o jucarie absolut nefolosita, se numeste Fruit Factory http://www.worldwideshoppingmall.co.uk/toys/fruit-factory.asp
Ma pot intalni cu cineva care se ocupa de bazar sau o pot da direct cui vrea sa o cumpere si apoi transfer banii in contul Iuliei. Vad ca pretul ei era in jur de 100-120 de lei, ma gandesc ca 60 de lei ar fi un pret bun.

Mergi la inceput