Suspendarea Presedintelui Basescu

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Crizel asa cum a sugerat, o sa il scoata pe Nastase cu mare discrtie.
Asa cum unii banuiesc, gratierea ar fi prea mult, dar o sa o faca asa cum stiu ei mai bine "legal"

prima actiune a Avocatului Poporului e sa incerce sa il scoata pe Bombonel

http://www.hotnews.ro/stiri-esential-12711374-ccr-respins-sesizarea-avocatului-poporului-privind-promovarea-transferarea-procurorilor-judecator-fara-decret-prezidential.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

Nici nu stiu unde sa mai scriu, sint deschise deja o multime de subiecte politice. Pt cine nu are acces la tv-urile romanestiu (ptiu, ptiu), care e treaba cu mitingul de azi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:

Citat:
citat din mesajul lui coracora

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

Eu am o nedumerire, la topicul unde se discuta politica, erau cativa sustinatori infocati ai demiteri presedintelui, totusi, pana acum nimeni n-a votat ca il vrea suspendat cu orice pret. De ce oare?!

Mirela, o sa aibe o mica problema, ieri n-am vazut picior de pitzipoanca pe la manifestatiile din Piata Victoriei, in schimb am vazut surprinzator de multi oameni in varsta!


Eu am votat sa fie suspendat. Iar apoi sper ca va da socoteala in instanta pentru toate nemerniciile comise. Si sa-l astepte "brutaria" la finalul procesului. Ca sa-i iasa pe nas smechereala de "presedinte jucator".

Sunt multi oameni in varsta la mitingurile pt Basescu si PDL pentru ca, de bine de rau, tot au o pensie din care pot trai si-un acoperis deasupra capului.

Ma intreb insa cum e situatia familiilor tinere cu 2-3 copii; parintii sunt innebuniti de perspectiva somajului, costurile (energie, gaz, samd) cresc vazand cu ochii, copiii trebuie trimisi la scoala si asta costa (vezi topicul pe tema asta), Doamne fereste te mai si imbolnavesti, iti trebuie iarasi bani, etc. Ca sa nu mai pun la socoteala creditele pe care le au majoritatea tinerilor romani, cele facute in franci elvetieni... Ma intreb cat de bine e sa traiesti cu spada deasupra capului intr-o tara in care economia e praf, guvernul e indatorat pentru urmatorii minim 100 de ani iar perspectivele sunt sumbre.

Dar, de fapt, daca e sa ne luam dupa carmaci, sa plece dom'le, sa emigreze in lume.....




O sa-ti plateasca Ponta creditele, stai linistita. O sa vina Crinut si tu o sa stai acasa, ca o sa fie numai lapte si miere.
Stai ca acum am observat, tu esti prin Bahamas acum.



"Deschide cartea ca sa inveti ce au gandit altii; inchide cartea ca sa gandesti tu insuti ... "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Parerea voastra referitor la PNL....am mai zis io,daca nu-s de acord cu piticii si blondele gata sar vreo doua politiciene de renume de pe aici,care habar nu au nici macar ce inseamna ,fiecare dar ele se pricep la toate,cu concluziile....

Mai care dintre voi sunteti membri de partid?Care dintre voi stiti cu ce se mananca de fapt politica?

Doar aceleasi litanii seci impotriva USL,fara argumente convingatoare,doar tipic PDL.....

Uite ca,desi nu-s de acord cu ce face USL-ul,si cred ca se vor schimba treburile,ursc foarte tare PDL-ul si tot ce tine de el....

Eu cred ca am folosit un ton civilizat si normal in discutii...fata de alte mari politiciene de pe aici,care nu stiu decat sa imprastie in stanga si dreapta,marea lor stiinta(a se citi venin,si carora le e de fapt ciuda ca ai lor,pdl-ul a plecat cu coada intre vine..).....luata dupa litaniile marinarului si a lui Boc cel mic....sau naiba stie ce....

Mai fetelor,deveniti plictisitoare,zau.....ceva nou,nu aceleasi osanale inchinate partidului iubit nu aveti?
Uite, bagati la cap...fara venin sau jigniri Marius a izbutit sa se impuna....pur si simplu.Voi de ce nu invatati de la el?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Mada...si tu ai jignit acum.tot prin ton

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

voi vedeti ca si mine ca in Bucuresti sunt trei mitinguri?

de ce pro si/sau contra lui Basescu? (asa titreaza televiziunile de stiri)

eu credeam ca pro democratie ar iesi oamenii



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

clip party 1 iunie



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada



Doar aceleasi litanii seci impotriva USL,fara argumente convingatoare,doar tipic PDL.....

Uite ca,desi nu-s de acord cu ce face USL-ul,si cred ca se vor schimba treburile,ursc foarte tare PDL-ul si tot ce tine de el....


Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


deci care sa inteleg ca toate atacurile facute de USL la statul de drept din ultimele saptamani si rasunetul lor dincolo de granite nu sunt argumente suficinet de convingatoare?

apoi tot tu spui ca nu esti de acord cu ce face USL-ul... te contrazici pe tine insuti.

nu mai fi orbita de PDL. Nimeni nu sustine aici pe PDL-isti.

Da eu il sustin pe basescu ca si garantorul statului de drept in Romania pana acum. Nu spun ca e perfec dar mai bun ca el nu am avut in opinia mea.Le-a stat in coasta mai marii mafiei romanesti de cativa ani. De aia il sustin!






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Mai,m-ati depasit ...gata nu mai deranjez cu parerea mea contra pe nimeni.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinuk

voi vedeti ca si mine ca in Bucuresti sunt trei mitinguri?

de ce pro si/sau contra lui Basescu? (asa titreaza televiziunile de stiri)

eu credeam ca pro democratie ar iesi oamenii



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

clip party 1 iunie



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................


Sint 4!!!!


In Pta Rvolutiei - miting PDL
La Universitate - pe un trotuar - jos-Basescu
La Universiate - pe celalalta trotuar - jos USL, PDL, Basescu, jos toata lumea.
La Victoriei - jos Ponta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

MRU!

http://stiri.rol.ro/mihai-razvan-ungureanu-ma-gandesc-sa-candidez-la-presedintie-812047.html

Mergi la inceput