Copilasi iubiti de sept-oct(13)LMA Diana-Elena!!!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Cami bine ati revenit acasa!
Bravo Elenys !! ce fetita mare

Ana de Maia Elena(24.09.2010)
Poze

Cum s-a nascut Maia - www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

strumfii vostri au cosmaruri?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Tiii, ce caldura!

Am citit din urma, dar cu caldura asta am cam uitat.
Elenys, bravo esti fetita mare! deci noi suntem codasi, ca nici n-am inceput actiunea chilotei. Am luat din Italia "pampers" chilotel cu model masinuta, care cica se sterge cand face pishu in el, sa vedem ce efect are. Ce fain ca aveti program de mare, mai vreau si eu
Ana, am citit de primii pufuleti! bravo fetitei, incet va recupera ea. Nici T. nu-i mancacios, numai daca-i este foame ia si rontaie cate ceva, dar atunci nu-i prea dau eu, asa ca nici pe el n-o sa-l vezi cu ceva in mana. Sa ai grija cu regimul drastic, cand revii la mancare normala sau cel putin eu asa ma patit, am pus la loc
Pianna, concediu placut! unde plecati ... cred ca deja ati plecat
Mari, ai fost la doctor cu analizele? Ar trebui sa ma mobilizez si eu, mai ales ca si T. este slabut!
Nico la noi doar copilul este la categoria pana, noi am cam depasit-o
Histamina, felicitari lui Sebi, vad ca creste voiniceste! Important este sa fie sanatos, ca greutatea se recupereaza ea!

Despre concediu, noi am ales varianta "afara" caci este mai aproape de noi. Pana la mare in Italia sunt 930km, din care 800 pe autostrada ... ehh, alta viata! Eu sunt "mai patrioata" din fire, dar nu pot decat sa constat ca suntem in urma cu multi ani, cam din toate punctele de vedere. Primele poze sunt din Ungaria, de la Balaton, unde am stat o noapte. Am iesit seara la o plimbare pe malul lacului si am ramas uimita de cat de curat era parcul, desi erau familii cu copii, tineri, copiii in tabara. Sa stiti ca nu exagerez, dar nu era nici o hartie pe iarba sau vreun pahar de plastic plutind pe apa. Acelasi lucru l-am remarcat la mare, unde cosurile de gunoi nu erau prea dese (aveau containere mai mari cand ieseai de pe plaja), dar nimeni nu arunca in nisip nici macar tigara, toti isi strangeau gunoiul in pungi si-l aruncau la plecare. Sa va mai spun ca la terase muzica mergea incet, ca erau alei de lemn pana aproape de mare pentru mers cu caruciorul, ca erau dusuri pe plaja etc. Hai ca v-am plictisit

Camelia,mami de Tudor (10/9/10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

eu m-am ingrasat 10 kg, dar ar fi ipocrizie sa scot un sunet.
aveam 37 de kg (ati citit bine)si acum am 47 la 1.60 m.
burtica nu imi palce,dar o dau jos.sotul zice ca e doar la mine in cap.posibil.
partea misto de tot: de la cupa B am sarit la cupa C, de la bust 83 am sarit la bust 92.sotul.

eu cu greutatea strumfului,cum sa va zic:are de 6 ori greutatea de la nastere!
camisv, invidii sincere de tot pt concediu!eu o sa am 3 zile si alea in august.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

am fost la medicul de familie si nu am mai gasit-o, a plecat cu 5 minute inainte sa ajungem noi, la o urgenta...cica o gasim maine la spital ca e de garda, sa merg acolo (adica aici aproape de casa, la 3 minute de mers pe jos)...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Buna dimineata ! Cafeluta mai are cineva? Am baut una de dimi dar mi-ar mai prinde bine una!
Am plecat de dimineata pe racoare sa colind prin Euro (fetele din TM stiu ,e un centru comercial) Am tot vazut prin parc cateva mamici incaltate cu niste balerini din plastic moale ,flexibili si ff comozi. am intrebat si mi-au zis ca i-au luat din Euro,asa ca am plecat la colindat. Sunt super comozi trebuia sa-mi fi luat 2-3 perechi ,sa-i am si la anul ca parca vad ca o sa treaca "moda" si nu o sa mai gasesc.Cred ca dau o tura sapt viitoare si mai iau..si pe alte culori
La noi a plouat azi noapte si s-a mai racorit,dar azi e din nou ff cald
Ore Maya ce-o mai face? Nu a mai trecut pe la noi de cand eram la odisee
nike vreau si eu 47 de kg .....iti mai dau niste kg de la mine


Ana de Maia Elena(24.09.2010)
Poze

Cum s-a nascut Maia - www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

ANA, mai vrei cafea? dau eu una, ca si eu am nevoie... pe dr de familie nu am mai cautat-o azi pentru ca mama nu se simtea prea bine, nu a dormit noapteasi de la drum lung venita, i-a prins bine sa doarma o ora, asa ca nu am avut cu cine sa-l las pe Vlad. de dimineata am facut mancare (ciorbita, ca altfel imi e copilul flamand, a cam inceput sa refuze altfel de mancaruri, probabil asta ii place ca e ,,hidratanta'', bea foarte multe lichide-apa si ceai),am bagat la spalat apoi am intins si adunat rufele, si le-am si calcat deja.
Cu invatatul stau prost...abia astept sa dau de vecinul de alaturi, sa ii spun ca la urmatorul chef cu muzica la maxim si urlete, injuraturi si chiote va avea politia la usa...e a doua oara intr-o saptamana cand face asta si asa s-au dus naibii doua seri, ca nici sa dorm nu pot deja,ca m-am obisnuit cu program pana la 12-1 sa stau...
Mai tarziu mergem la chef (doar eu cu sotul , V ramane la soacra-mea) ca la ora 15 a fost botezat nepotelul meu si urmeaza, dupa ora 17, carnea la gratar, berea, alunele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Mari arunca si la Tm un gratar
Poze noi

Ana de Maia Elena(24.09.2010)
Poze

Cum s-a nascut Maia - www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

seara buna,
cald la noi, dar cred ca si la voi

Ana, sa-ti fie de folos sandalele sau cum s-or numi ele. Ce dulce este Maia cu codite si vad ca-i tare zambareata, ii place la poze
Mari, distractie placuta la botez! Ce a trecut timpul, parca mai ieri spuneai de sora ta ca-i insarcinata!

Camelia,mami de Tudor (10/9/10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

buna seara
Mari distractie placuta!
Ana sa porti sanatoasa balerinii:)

Elenys mi-a facut rosu in gat vineri,sambata febra acum e ok ..suntem pe antibiotic la 12 ore ..nu mi- a mai facut rosu in gat de asta vara :)

Va pup , Noapte buna!

https://picasaweb.google.com/101222113583431248528/ElenysCristiana

Mergi la inceput