Copilasi iubiti de sept-oct(13)LMA Diana-Elena!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

am dormit doua ore acum la pranz, iupiiiii V inca doarme.
NICOPIC, da i-a luat din degetel, ca nu era obligatorie VSH-ul si oricum nu cred ca ar fi reusit din vene pentru ca nu i se vad, sunt prea subtiri. Se chinuise dna de acolo cu un copil ceva mai mare, inaintea noastra si pana la urma a ,,alungat-o'' pe mamica la orice alt laborator vrea sa ii faca VSH-ul ca ea nu tortureaza copilul. Cand l-a taiat la degetel, V a spus ,,adi''=arde abia apoi a inceput sa planga deoarece nu i-a placut sa fie tinut de deget si strans.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

multa sanatate, mari.

noi nu plangem deloc la recoltari.toti imi spun ce strumf cuminte am.nimeni nu ma crede ce leu fioros e!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Am luat rezultatele la analize...la mine: MPV-ul, LYM-ul si sideremia este peste valorile normale, calciul ionic seric este sub limita, in rest toate incadrate in limitele date de valorile biologice de referinta. La Vlad e cu minus la multe: hemoglobina, hematocrit, media volumului globulelor, media globulara a hemoglobinei, concentratia medie a hemoglobinei, creatinina serica si acidul uric seric sunt sub nivelul minim. Monocitele, Lym, MPV, eozinofilele, TGO sunt cam mult peste limita. Plus ca la el mai scrie la examenul de urina ca apar frecvente epitelii plate, rare cristale de oxalat de calciu, ceea ce am inteles eu (citind pe net) ca nu e prea ok... acum, nu stiu ce reprezinta fiecare in parte, merg maine dimineata la med de familie sa ne spuna rezultatul ,,pe romaneste''.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

la aprtea ce tine de hemoleucograma, indica, cel mai probabil o anemie hipocroma eritoricitara feripriva.
cat are sideremia Vlad? dar leucocitele?
TGO marit la strumf?ce papa?cumva mezeluri,chipsuri,dulciuri din comert?
cred ca ar trebui sa ii faci o evaluare serioasa,dar tu esti acum cu examenul si chiar nu ai cum.cat de sarite sunt?
eozinofilele sunt marite in alergii, limfocitele in infectii.depinde de vallori.
duceti-va maine la dr si aoclo veti face un plan de rezolvare.
multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

HISTAMINA, nu mananca dulciuri din comert decat foarte rar, chipsuri nu, doar pufuleti, mezeluri doar ocazioanl si nu mult. Eu ma gandesc totusi la o parazitoza intestinala ceva mai accentuata, ca nu stiu cat de eficiente au fost tratamentele noastre naturiste, si cum spuneam, la sat a avut de unde ,,capata'' paraziti, nepotul a avut oxiuri. Si ar mai fi (studiind pe net) giardia care ar fi cauza la multe din rezultatele astea aiurea. Cat despre anemie, stiu ca nu e bine sa consume lichide inainte de recoltarea sangelui ca il ,,fac mai rar'', cei de laborator mi-au spus ca daca el consuma (si a baut apa cand s-a trezit) sa ii spun medicului de familie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

HISTAMINA, trimite pe PM nr tau de tel sa te sun (daca vrei sa il dai) sau id de mes...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Buna seara la toata lumea,

ne-am repatriat si noi astazi si am dat de caldura mare. Cand am ajuns acasa, la T. in camera erau 29gr iar la noi in dormitor 31. Am culcat copilul si acum merge clima, speram sa putem dormi la noapte. Si cand ma gandesc ca ieri eram cu trening pe noi. Am avut un concediu reusit, ne-am odihnit si relaxat, mai ales la mare (la munte am cam colindat si T. dormea in masina la pranz, asa ca se cam ducea siesta noastra). Singura parte proasta a concediului a fost ca T. a slabit, probabil si din cauza bolii de dinainte, dar nici nu s-a omorat cu mancatul... asta ca tot vorbeati de greutate, deci ne incadram si noi la putin peste 10kg (de la 10.600 inainte de boala).

am pus ceva poze, dar mai avem de pus de la munte (am fost la 2700m)

Camelia,mami de Tudor (10/9/10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

Buna seara fete!
Noi ne-am facut program de plaja aproape zilnic

Elenys are 86cm si 13kg 400

Va pup noapte buna ...am uitat gata am scapat de pampers :)

https://picasaweb.google.com/101222113583431248528/ElenysCristiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

Camiv ai o familie f.frumoasa..pozele sunt superbe ,niste peisaje de vis...pupici

https://picasaweb.google.com/101222113583431248528/ElenysCristiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

mari, ai PM

s-a trezit uraland la ora 1.urla pana s-a inrosit rau la fata.
cred ca a avut cosmar.
a adormit la 4.49 s-a trezit la 7.00.

sunt zombie!
noi suntem in graficul pt prematuri.trebuia sa avem 10 kg si 81 de cm si avem 9,1 kg si 84 de cm!
la strumfii normali, la 2 ani era ceva de genul 82-86 de cm si 10-12 kg la fetite, 84-88 de cm si 11-13 kg la baietei.

Mergi la inceput