Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (28)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

Maine voi face transferul in contul dat de Cristi.
Daca nu ati depus pana azi, va rog sa o faceti direct in contul respectiv, e la umanitare.

Mi-au virat in cont, 11 persoane:
Ana_M, MIHA, LILI, IOANA Bistrita, ASTERY, BUMBI, IULIANA, DANIELA, DENISA, ANYMONY, IOANA C-ta.

as vrea sa-i virez in cont, nu-mi place sa stau atata timp cu banii, voi v-ati chinuit si i-ati virat cat de repede ati putut.
Eu plec si pana ma intorc, mai trece o vreme.
sunt mai linistita asa.

940.4 lei sunt de toti. ii voi vira in cont 840.4 lei, din partea spiridusilor de 2006.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

O sa mai incerc sa mai virez si eu in contul cel nou.
GIO, distractie placuta in Croatia; nu am fost pana acum acolo, dar din cate inteleg este superb.
Maraki, frumos ce povestesti tu acolo, mai putin faza cu inchiriatul....poate a avut motivele lui sa nu iti spuna; cel mai bine il intrebi direct pe el si nu te mai uiti in gura soacrei.
Pentru cine vrea sa vada poze din Portugalia sau Germania sunt aici
:http://s242.photobucket.com/albums/ff9/piticel_24/Lisabona_iulie%202012/
http://s242.photobucket.com/albums/ff9/piticel_24/Phantasialand_Germania_august%202012/
Liliana, chiar ne bucuram sa mai aflam si vesti bune.
Pregatiti de scoala?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

GIO, concediu placut! Il meriti din plin!

Sa fie de ajutor banutii pentru dragii de copii- Dia si Tudor!

Deci, pregatiti de scoala? Ati cumparat rechizite? veti avea uniforme? De care, ce si cum??


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Buna dimineata,

Ce repede a trecut timpul! Marti seara santem in Germania. Astazi vreau sa il duc pe Angelo la tuns; ma gandesc ca este mai bine sa il duc la greci pt ca grecoaicele sant mai calde, se poarta frumos cu copiii fatza de nemtoaice.Trebuie sa ajungem si la Trikala pt ca i-am promis Andreei niste pantofi sau sandale cu platforma ( au reduceri mari si sant foarte frumoase ) In privinta asta, grecii sant super tari la incaltaminte fatza de nemti. Eu mi-am luat sandale daca va spun cu cat..... 6 euroi dar sant atat de frumoaseee, sa vedem cat tin la banii astia ( initial costau 10 euro ) Stiati ca la greci nu se arunca hartia igienica la toaleta? Peste tot este la fel Vobeam cu o prietena grecoaica si m-a surprins cand m-a intrebat daca nu este asa in toate tarile. Nici nu isi imagina ca se poate arunca hartia in toaleta. Cica sant prea inguste tevile de apa si se infunda in cateva luni din cauza hartiei.
Angelo inca doarme, soacra-mea s-a dus la piata ( piata se organizeaza doar o data pe sapt vinerea, in rest cumperi de la super market ) socra-miu cu Giorgos sa semneze nu stiu ce acte, eu pe balcon la cafea.
Pt scoala am vreo 200 si ceva dar numai ghiozdanul costa 160 A primit Angelo de la neamuri bani si s-au adunat.

v-am pupat, revin mai incolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

Silvia, te asteptam cu drag inapoi!

Am revenit si noi prin Belgia... si de-atunci agitatie continua, plus program full-time cu fete fete minunate, dar pline de energie si care n-au stare si nici somn in timpul zilei.
Si ultimele zile in Romania au fost agitate rau...vizite, intalniri
de ramas-bun, plus un botez.

Ca noutati Adri a mai pierdut un dintisor...s-a miscat foarte tare cateva zile... poate l-am lasat prea mult? oricum a iesit doar "ajutat" un pic....si-acum ma stresez ca dintele definitiv iese foarte in spate ... a mai avut cineva o situatie similara? s-a corectat de la sine? sau ramane asa de tot???

Am fost si la oftalmolog ... e ok .

si-acum ne pregatim de scoala... am fost ieri sa iau lista cu ce ii trebuie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Dia bine ati revenit Super ca ai lista pt rechizite Noua ne-o da abea in prima zi de scoala, pe 13 sept.Apropo de dinti; socra-miu trebuia sa debiteze prostii Alaltaseara cand am fost in sat la taverna cu neamurile, il auzeam spunand ca Angelo a fost bolnav cu febra mare, si din cauza asta i-au cazut dintii E clar ca m-am bagat si am spus ca este varsta cand li se schimba dintii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:


tocmai vinde la Alpha bank, unde am stat vreo 20 minute, mi se da po cerere sa completez...in prealabil mi se zice ca nu pot depune banii aia daca nu sunt titular. Imi venea sa sar in capul aleia...copiii erau singuri acasa si aleia ii ardea DE glume.
Am depus banutii, e contul bunicii Dianei (mama Monicai), din ce am inteles cand mi-a zis aia de acolo anul nasterii.

Maraki e tare ciuda ca nu ti-a zis ca au inchiriat apartamentul...naspa cand sunt atatea secrette....sa dea DD sa fie banii in contul copilului si nu stricati.
halal socrii mai ai, pe bune....
Dia imi pare rau ca nu ne-am mai intalnit, asa a fost sa fie. super ca ai cumparat cam tot ce trebuie.
Iuliana mari pregatiri nu am facutt.

I-a luat sotul ghiozdanul cu 2 penare (unul echipat) si sac de spor, de la herlitz, gama Midi....noroc ca a fost el in Bucuresti sapt asta si asa am reusit de l-am luat la un pret bun.

I-am mai luat ceva pantaloni bleumarin/crem de la Zara si cumnata i-a adus din Italia blugi de la zara si HM, ceva camasi si atat.
asteptam sa inceapa scoala sa ne dea lisa pt restul de rechizite.
Treninguri are vreo 3 perechi noi, sa vedem daca tot mari ii sunt, daca nu trebuie sa luam...si probabil ceva adidasi pt sport ne mai trebuie.

in 4 sept. venim acasa si voi avea cateva zile la dispozirie sa-i fac analizele lui Edi, sa vizitam gradinita, sa mai cumparam cele necesare pt pitic si gata....sa inceapa anul scolar.
eu cel puttin, de abia astept ca m-au terminat amandoi....sunt cu nervii la pamant....as pleca singura intr-o vacanta sa ma relaxez.

va si sa ne auzim cu bine.....
PS va las capitol nou



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebeianfeb spune:

capitol nou

Mergi la inceput