Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (28)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Particip si eu la coroana... nu conteaza suma...
GIO maine iti transfer banutii....
Of doamne.....cine o sa mai stranga in brate copilasii.....
Imi pare tare rau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Particip si eu. Nu am inteles in care cont? Eu am cntul de Transilvania al Monicai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

Eu m-am dis in piata de flori, nu e florarie de fitze.
Iertati-ma dar eu sunt mai practica. Am comandat o coroana normala, din flori rezistente, cat de cat, restul banutilor ii dam familiei. Vedem la sf cati se strang.
Ar fi ideal daca i-as primi pana maine, asa ii pot da personal. Caci au mare nevoie de bani in aceste momente.

DENISA acum am citit, intre timp ti-am trimis si PM.

CRISTINA in contul meu de BCR de pe pagina precedenta.

Am internet baking si va voi tine la curent.

Monica70 are nevoie de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

GIO eu am facut deja ordinul de plata acum prin internet banking ceea ce inseamna ca maine la prima ora banii ar trebui sa plece catre tine..
Sper ca in cursul zilei de maine sa intre banii pentru ca sunt din banci diferite.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

Gio, am facut transferul. nu stiu cind o sa intre ca azi nu a fost zi bancara..fiind sarbatoare. numele il stii si vreau sa stiu pe viitor contul in care putem dona bani pentru copii. tinem legatura.
Am fost azi la Sf.Parascheva si am aprins o lumanare si pentru Moni..sa ii fie drumul plin de lumina!
Ioana, spune-i familiei ca suntem linga ea, si daca vor avea nevoie de ajutor vom fi aici!

Odihneste-te in pace, Monica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

Diana imi pare rau, dar nu am cont de paypall. eventual scriei Roxanei, ea se ocupa de strangerea banilor din afara.
si imi pare si mai rau ca ne reintalnim in astfel de circumstante.

Any, Toanca, March maine verific si va anunt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIHA78 spune:

Prticip si eu, ma straduiesc maine cat pot sa ajung la o banca.
Gio, sa-ti iei ramas bun si ptr. noi........Doamne, eu am cunoscut-o putin, marturisesc ca citeam frecvent postarile Monicai si eram impresionata cat de mult se ocupa de copilasi si cat de optimista era, dar sunt daramata de tragedia acestei familiii si de destinul trist pe care ea l-a putut avea.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Ma gandesc cu groaza la cei doi copii minunati care o sa creasca fara mama....; un lucru mai dureros nici nu cred ca se poate, mai ales ca din ce inteleg Dia urmeaza sa inceapa si ea clasa 1 iar mama ei nu o sa fie langa ea.
Cum se poate asa ceva?
Inteleg ca Tudorica, cu preotul in casa ii spunea bunicului "haide sa o cautam pe mami"
Nu am cuvinte


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana12 spune:

Citat:
citat din mesajul lui G_I_O

Diana imi pare rau, dar nu am cont de paypall. eventual scriei Roxanei, ea se ocupa de strangerea banilor din afara.
si imi pare si mai rau ca ne reintalnim in astfel de circumstante.


Multumesc mult Gio, deja am donat bani in contul Roxanei cu trei zile in urma cand am aflat de problemele Monicai.
Offfff, nici nu mi-am imaginat pana acum ca pot aparea asemenea complicatii de la o alunita.
Bietii copilasi, biata familie, biata Monica...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

Macar ea nu mai sufera! Dar cei pe care i-a lasat in urma ei????
tudor e mic, o va mai cauta multe zile de acum incolo, dar cu timpul o va uita.
in schimb Diana, ea e o fire sensibila, introvertita....va tine totul in ea si adta nu e bine. Sper sa-i aduca un psiholog, sa o ajute sa treaca peste acest necaz.
Cat si-a dorit MONI sa fie langa ei in prima zi de scoala a Dianei si de gradi a lui Tudor!!!!
Cata nevoie au acesto copilasi de mama lor in astfel de momente.
e asa nedrept si crud!!!!!!


Nu am somn, sotul a plecat la Bucuresti, stau si plang in pat.
Of Doamne!!! Alina-le suferinta bietilor copilasi si familiei!

Monica70 are nevoie de noi

Mergi la inceput