Bv Freedelia&Laura! Hai Carmina! (48)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ned spune:

Salutare!
Ieri am vizitat maternitatea sanador, f dragutz totul si era si un prematur acolo. Ne--a placut.
Acum vreau sa ma interesez si de pediatru tot la ei.
Ref la biberon, eu am cumparat de sticla dr browns. Nu vreau sa-i dau din plastic, macar la inceput.
Si al meu e f activ si imi muta burta din loc cand se misca.

35+ AMR 4+
mutatia MTHFR 677 C>T si 1298 A>C heterozigota.
mutatia PAI-I -675 4G homozigota.
2 sarcini oprite din evolutie la 6-7 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Felicitari Ali !
Bine ai venit bebe Denis Leon !

Alilumi
Freedelia



Am sa incerc astazi sau in cursul zilei de maine sa citesc capitolul precedent si sa va povestim despre noi . Va pupam

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 ) si Maria Natalia ( AMR 1 zi )

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Rocsy bine ai venit acasa!! Cum a promit-o Sofia pe. surioara?


Anaoi bine ai revenit.Vad ca si tu esti pe ultima suta, sa ne dai de stire drspre voi.

Alilumi multumim iubita pt.gandurile tale, cred ca fiecare ne regasim in grijile si emotiile pe care le-ai exprimat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ARUBA spune:

Pentru fetele care erau interesate de video-monitor, am gasit o oferta buna la Angelcare 1100, este mai bine la pret chiar si decat pe amazon, si este cel mai bine cotat monitor din categoria sa.

http://www.wonderbaby.ro/videofon-si-monitor-de-respiratie-angel-care.html

35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Fetelor, va pup pe toate. Ali , esti tare haioasa si vad ca ai un tonus foarte bun. Alilumi, tare frumos ai scris si m-ai emotionat foarte mult. Ai incredere in Dumnezeu si ai sa vezi ca totul va fi bine. Laura, eu oricum te astept ca sunt sefa la Polizu, iar al meu sot este seful cancanurilor din spital si e la curent cu tot ce se intampla.Ned, dar la Sanador de la ce varsta se primeste la nasteri?tu spuneai ca era un prematuras acolo. Freedelia, mai ai putin si trebuie sa-mi spui si mie cum este cu a patra cezariana.Fetelor, Nectarel a facut falcute si vad ca ia in greutate foarte bine.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Mi-am luat galactogil , stie cineva daca pot sa incep sa iau cu 2 zile inainte sa nasc ? O fi vre-o problema ? Multumesc

Andrei

AMR .... FOARTE PUTIN ( 4 IULIE )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ned spune:

Ada prematurul de acolo se nascuse la 31s. Eu fiind deja in sapt 36 nu am intrebat de la cat primesc. Problema nu e ca nu sunt pregatiti, pt ca pareau ca sunt, ci pretul pe noapte la incubator.

35+ AMR 4+
mutatia MTHFR 677 C>T si 1298 A>C heterozigota.
mutatia PAI-I -675 4G homozigota.
2 sarcini oprite din evolutie la 6-7 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Roxi bine ai venit acas#259;.abia astept ziua de maine sa merg si eu
Ada ce bine ca face nectarel f#259;lcute...stiu ca a fost greu si e incA dar mai aveti pu#539;in si veni#539;i si voi acas#259;.

ultima suta de metri
rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chmihaela spune:

Buna fetelor
Biribu foarte simpatici sunt copilasii tai, pareau foarte incantati de cel mic.
Ali tu ai un grasunel, sa fie sanatos si sa te bucuri de el.
Am vazut ca si Nectarel s-a mai ingrasat, la mai multe kg si sa mearga curand acasa.
Eu am stat astazi cam mult in bucatarie si a inceput sa ma doara burta,am luat nospa si sper sa treaca.L-am trimis pe Robi cu tati la plimbare si acum lenevesc si eu.
Peste 2 saptamani o sa merg si eu la control si atunci sper sa stabilim data la care va avea loc cezariana.

mami de robert 20.10.2010 33+ Miruna Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Am pus 2 poze cu Nectarel facute azi. Nu-I Asa ca s-a Mai ingrasat? Sau doar mi se pare mie. IMi fac singura curaj fetelor ca micut nu are cum sa ramana.pozele sunt pe mailul comun. Cine stie sa le puna pe picassa , le multumesc.

Ada

Mergi la inceput