*Cozonacei iubiti de noiembrie-decembrie2008(138)*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Eli daca e pot ajuta cu ceva sa ma suni! Tot inainte! Trece si asta!
Noi suntem bine. Asteptam sa ia Bogdan concediu in august. Poate plecam si noi cateva zile la mare.

Pup fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza_cri spune:

ginye pm

stelele mami
Ionut Pavel www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">iubire fara limite
Dimitrie Gabriel Antonia Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Eli ai PM. Spor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

eliza_cri succes. Tinem pumnii. Trebuie sa fie bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

La multi ani mamica cristina_ph. Sa te bucuri de minuni si sa va aduca multe bucurii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Dragile mele, raspund in graba, o sa vedeti de ce

Am citit foarte putin pe forum de o vreme si am scris si mai putin din lipsa cronica de timp si din motive de... deplasare . De la 1 iulie suntem in Germania, cu burse de cercetare si eu, si sotul, mai stam pana la sfarsitul lunii. Suntem la Heidelberg, un oras minunat, universitar si istoric, dar am facut si mai multe "excursii" in weekenduri - la Amsterdam (aici a fost si "cu treaba", sotul a participat la o conferinta), la Frankfurt si alte orasele germane, in parcuri zoologice, la Strasbourg... Copiii s-au simtit excelent, s-au adaptat neasteptat de bine si acum spun ca ei nu vor sa plece de aici.

Au mers si la un club pt copii, dimineata (insotiti de mine), club care este la parterul blocului in care locuim (de fapt o casa de oaspeti pt cercetatori, unde avem inchiriat un mic apartament). Una peste alta, sunt foarte incantata ca am venit cu ei, s-au obisnuit cu multe lucruri, inclusiv cu unele mancaruri noi, au avut enorm de multe experiente interesante (au vazut pasari si animale exotice - in parcuri si la Zoo, au fost cu noi peste tot - la mall-uri, magazine - nu radeti, ca noi acasa nu-i luam, au mers prima data cu transportul in comun - tramvaiul e in top, au vazut ca exista oameni de mai multe rase si culori), sunt mai independenti si mai comunicativi. Au comunicat putin si in germana cu educatoarele de aici si cu unii copii. Va mai povestesc eu si altele, cand am timp.

Ca sa raspund la"problemele arzatoare": si cozonaceii mei mai au pampers noaptea, dar de cum ne intoarcem acasa incepem trainingul. Am observat ca nu prea mai fac pipi noaptea in pampers, deci ar cam fi momentul. Ziua nu mai avem probleme, fac de toate la WC si doar in voiaj pe olita portabila cu punga. Apropo de asta, ne-a fost surprinzator de usor pe drumurile facute pe-aici, inclusiv pe drumul din Romania (am venit cu masina), eu m-am stresat inainte de plecare, dar a fost super-super. Sper ca va fi la fel si la plecare.

Otilia, fetelor, multumesc pt urarile de ziua mea, n-am prea simtit-o ca sa spun drept, am plecat la Amsterdam in ziua aia si cu toata agitatia aproape ca am uitat. Am sarbatorit la un suc in Dam Square. A, si n-am avut internet, ca la hotel nu era, desi Holiday Inn, asa ca am verificat rapid mailul in Muzeul Van Gogh, unde aveau free WiFi.

Anca,

Ralukutzza, recuperare usoara puiutei!

Va pup pe toate si mai scriu eu dupa ce ajung acasa

Nu mai pot sa stau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

manumanu sa va bucurati din plin de orice loc... am vazut poze frumoase si am observat ca si cozonaceii s-au distrat pe cinste.
Felicitari pentru tot ce ati realizat impreuna.
Sunteti o familie frumoasa.
Aveti grija pe unde mergeti si astept impresii si la terminarea sejurului. Ai copii minunati. Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Hello gagici!

Toata lumea e prin concedii?

Am fost si noi o sapt, ne-am relaxat cu totii, copii s-au purtat exemplar, au mancat frumos, au dormit bine si s-au balacit in continuu.
Am fost si cu Cristi la logoped, maine mergem la a treia sedinta si se vad rezultatele

va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

sa va fie de bine concediu. Minunate poze. Am vazut copii distrati. Sunteti o familie frumoasa.

Dar de ce merge cozonacelul Cristi la logoped? Ce a patit?



Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Hello gagici!

Toata lumea e prin concedii?

Am fost si noi o sapt, ne-am relaxat cu totii, copii s-au purtat exemplar, au mancat frumos, au dormit bine si s-au balacit in continuu.
Am fost si cu Cristi la logoped, maine mergem la a treia sedinta si se vad rezultatele
va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Monicus, multumim. Dupa cum stiti Cristi si-a dat f greu drumul la vorba si din cauza asta vorbeste inca stalcit, nu pronunta toate consoanele, inverseaza unele cuvinte. Dr-ita mi-a spus ca in propotie de 90%, baieteii care incep sa vb dupa 2 ani, vor vorbi stalcit.
Am fost cu el la un control, si pt ca a cooperat bine cu logopeda ne-a primit la sedinte. In mod normal ne-ar fi chemat peste 1 an, dar Cristi e cooperant si lucreaza bine de acum.
Pana acum l-a invatat pe "f" si "v' si acum lucram sa le puna intre vocale. El si la f si la v spunea "p"...iti dai seama cat intelegeau cei din jur la ce le spunea el...
Cred ca tb sa mergem cel putin 6 luni..sau poate mai mult..nu stiu inca. Mergem 1 data pe sapt.

Mergi la inceput