"Sotul meu este tatal copilului tau? "

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui allinta

In cazul asta, Andreea a gresit f tare. Era suficient s-o trateze civilizat, pt a o pune in inferioritate. Nu era momentul sa o ia la intrebari, mai ales ca Banica a facut dezmintiri oficiale.

Hmmm, unde s-a ascuns persoana echilibrata, dinainte de casatorie ?



allinta




Dar ce a fost necivilizat in atitudinea lui Marin-Banica?
A ridicat tonul? Nu. A agresat-o fizic? Nu. A amenintat-o? Nu.

Si de ce se cere sa fii civilizat cand tu este defapt victima? Ce trebuia sa faca, sa o roage in genunchi sa lamureasca situatia? Sa o pupe si sa o batape umar?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

gestul a fost tzopesc, poti sa il iei si asa, sunt ft multi cei care au dezaprobat-o( acum stiu, multi pot fi depunctati exclusiv pt ca nu o inghit pe ea ca persoana publica, pur si simplu- eu in faza ca e falsa ea nu ma incred, dar cine a spus-o a spus-o bine ca le-a dat acelora care nu o inghit un "motiv" general acceptatNici eu nu ma dau in vant dar stiu perfect pt ce ), pt ca fix impresia asta le-a lasat-o. Nu era locul unde sa se produca o astfel de interpelare. Scandalul este public, corect, dar acolo oamenii nu au mers pt asta, era o gala. Si ea a fost insistenta, pana la penibil, se simtea...Eu o aprob pt ca exact ca si tine cred ca isi apara familia si a fost adusa la un prag de enervare si frustrare ca tipesa se ferea de ei, se ferea sa limpezeasca lucrurile, care s-a terminat cu acest incident, prima ocazie face to face dupa mult timp de hartuiala si batjocura mediatica...pana la urma si AM este om.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

LadyJ, daca as fi fost eu in locul Andreei, in niciun caz nu m-as fi injosit s-o iau pe individa la intrebari, mai ales ca afirmatiile ei au fost ambigue, doar pt a starni ceva scandal de promovare a propriei persoane. Deja se afla in proces. Ce vroia sa lamureasca si cu cine ? Cu un personaj alunecos ca aceasta Adriana N ?
Repet : era datoria lui Banica sa faca dezmintiri clare, ori de cate ori era cazul, asa cum a procedat Florin Piersic junior.
Si la urma urmei, o simpla analiza de ADN, ar fi lamurit de mult misterul. De ce nu a cerut Banica, asta ?







allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Ca spectator, eu percep relatia dintre Banica si Andreea ca fiind usor toxica, cu multe rateuri de comunicare.

Eu nici acum nu inteleg ce a vazut ea la acest personaj caragialesc, care nu are o personalitate proprie, ci copiata dupa personalitatea scenica a tatalui si a lui Elvis.




allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Allinta, eu nu cred ca s-a injosit. Injosit este atunci cand te lasi calcata in picioare, cand stai cu capul plecat.
A fost prima intalnire dintre cele doua, dupa afirmatiile neclare ale Adrianei.
Marin-banica nu e o papa lapte, e o tipa care ia atitudine si cand e vorba de familia ei, cu atat mai mult. Adriana trebuia sa se astepte la reactii din partea lui Marin-banica, mai ales ca o cunoaste foarte bine.

Daca Andreea nu reactiona in niciun fel era lasitate. Si da, era sigur sigur folosita reactia in defavoarea ei, prin presa. Defapt cam orice se intampla e ´´bine´´ sau ´´rau´´ in functie de cat de simpatica le e Marin -Banica unora. (cum zice Lucia)

Stefan Banica a zis ca a avut o relatie strict profesionala cu Adriana. De ce un milion de justificari? Ce sa nege, atata timp cat nu exista acuzatia clara din partea Adrianei: ´´Stefan Banica e tatal copilului meu´´ ?
De ce sa ceara Banica analiza ADN? Daca pe sotul tau il cheama Xulescu, iar eu vin aici si zic ca am un copil cu un anume barbat X, sotul unei membre cu litera A ( ) , tu vii la mine sa faci test adn copilului meu?
Am zis eu clar ca am copil cu sotul tau? Nu.
Am negat ca despre sotul tau ar fi vorba? Nu.
Asta e problema, intelegi? Bag mana in foc ca m-ai lua la intrebari sau ai avea diverse alte reactii cand m-ai vedea.



Cat despre relatia cuplului Banica, doar ei stiu ce e acolo intre ei. Nu are legatura cu scandalul ´´junior´´

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

LadyJ, si ce o sa faca daca vor aparea si alte pitipoance, care vor striga in gura mare ca au un copil cu sotul ei ? Se va lua de toate ? Nu e datoria sotului acuzat sa contracareze, ca sot si tata de famile ce se afla ?




allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui allinta

LadyJ, si ce o sa faca daca vor aparea si alte pitipoance, care vor striga in gura mare ca au un copil cu sotul ei ? Se va lua de toate ? Nu e datoria sotului acuzat sa contracareze, ca sot si tata de famile ce se afla ?




allinta




OK, ultima interventie

Pai Adriana nu a zis ca are copil cu stefan banica junior. A zis ca are un copil cu un barbat caruia i se mai zice si junior. E o diferenta.
La intrebarea: e vorba de banica junior? Adriana nu a spus da, nu a spus nu.

Banica junior a comentat deja. Nu pricep de ce Andreea trebuie sa taca si sa ´´faca frumos´´. Rolul femeii nu este unul inferior in familie, Adreea nu e obligata sa taca din gura si sa-l lase pe junior sa se ia de par cu Adriana.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cristina_C

Here we go again
http://www.click.ro/vedete/romanesti/Eleva-sustine-gravida-Alex-Velea_0_1422457798.html#


Acum e cazu' sa intervina sotia, ca parte vatamata.



allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

LadyJ, nu repet ce am scris deja, ca nu ajungem nicaieri.



allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput