Prietene la bine si la greu - 166

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Mami.Ilinca . O sa repet analiza la Gral , da sunt curioasa de pret la Basarab..
Fimea are role, cu 4 roti ( 2fata/2 spate) ce se pot pune si in linie, si este ff incantata de ele. Deocamdata o tin de mana, n-am curaj sa o las singura.
Mai nou , vrea trotineta

fericita de ranjita Maya Andreea ( oct-2009)

Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

Dankutza cat te-a costat pe tine bhcg???
Eu am dat 41 lei pt o recotare la GralMedical. La mine in spatele blocului este spitalul Delta , acolo costa 76 lei proba

Am vazut ca tu ai facut recoltarea la Basarab si ai avut rezultatul la 9 jum. ma gandesc sa ma duc si eu acolo luni dimineata , sa-l mai fac o data, inainte sa ajung la ginecolog



Cred ca am platit 55 lei, dintre care 10 lei era taxa de urgenta. Daca te duci acolo, cere neaparat codul de client. Dureaza un pic pana iti trimit pe mail rezultatul. Eu m-am intepat la 7:30 si la 9:30 aveam rezultatul pe site.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui mami.ilinca

Dankutza: cum te simti?



Dorm toata ziua. Mi-e somn de nu mai pot si foame si am chef de ..., cand sunt treaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Simina sa fie cu noroc!

despre noi, despre Mihnea, despre medic, despre capusa... : http://mihneapuimic.blogspot.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Neata!

Simina, felicitari, si sper sa fie o sarcina fara griji, sa vii sa ne spui ce ai facut azi la gineco!

Mami.ilinca, si mie mi se pare devreme pt bicicleta, Amalia sigur nu e pregatita pt asa ceva, ea sta bine mersi in trici si asteapta sa fie impinsa...

Danku, nu te mai gandi la prostioare, stai cuminte sa se aseze bb mic bine in burtica. Hai sa ne tii la curent cum merge la eco, cand ai urmatorul?

Hihi, vad ca numai gravidute avem pe aici
Lalu, RamoniXX? cum e cu burticile?

Restu fetilor? deja concedii??

La noi nimic noutati, Dragos..tot nu mananca, Amalia incearca timid sa sa faca pipi si caca la wc, caldura mare... Cam atat de la mangalica.

Mami de Amalia Teodora (03.11.2009) si Dragos Ioan (29.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

buna,

unul din prietenii mucosilor mei, cu nici doua luni mai mare decat ei, merge singur cu bicicleta prin parc, din cea cu roti ajutatoare..

a exersat prin casa in timpul iernii si cum a iesit afara in primavara...era expert


2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Buna fetele
BHCG azi 780 ...........am fost si la doctor .Avem confirmarea sarcna intrauterina 5 saptamani. Mi-a dat sa iau acid folic si utrogestan.

Noi maine ff dimineata plecam la mare....ne "vedem" saptamana viitoare. O saptamana frumoasa sa aveti



fericita de ranjita Maya Andreea ( oct-2009)

Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin
Buna fetele
BHCG azi 780 ...........am fost si la doctor .Avem confirmarea sarcna intrauterina 5 saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

RECLAMA ILEGALA -/copilul-tau/joc-si-creativitate/si-mai-multe-idei-pentru-a-i-incuraja-pe-prescolari-sa-fie-creativi-si-activi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Salutare salutare

Ne-am intors dintr-o super vacanta, revin cu poze zilele viitoare.

Felicitari noilor

Si un mic text doar pt cei interesati:


Un grup de virologi ai Universitatii din Bonn au reusit sa identifice liliecii ca rezervoare naturale patogene pentru virusi nenumarati, printre altele virusii care ar declansa pojarul si oreionul. Iata cum teoria sustinuta cu ardoare de OMS si UE cum ca "eradicarea" pojarului poate fi obtinuta prin vaccinarea intregii populatii incaseaza un bobarnac stiintific elegant

Autorii studiului (Drexler 2012) indica ei insisi relevanta puternica a acestor descoperiri pentru orice strategie de eradicare a virusilor, chiar daca in cazul pojarului au fost gasite minime deosebiri intre virusii gasiti la lilieci si cei gasiti la oameni. In cazul oreionului, dupa acest studiu se poate trage chiar concluzia ca aceasta boala a fost initial transmisa de la lilieci la oameni.

Astfel, ideea ca virusii declansatori de pojar/oreion ar putea fi vreodata eradicati prin vaccinare este trimisa inapoi in domeniul fantasticului, de unde a venit

Literatura:
http://www.nature.com/ncomms/journal/v3/n4/full/ncomms1796.html


Mergi la inceput