buburuze de primavara(mart-apr2013)!!!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

arefamul se da compesantat, nu 100%!!!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Dupa calculatorul de pe DC DPN este 02.03.2013 dupa el as avea 8 sapt si eu credeam ca am 6 sap si ceva Am UM pe 23.05.2012.

PCOS trat Siofor 1000 mg ,500mg/3zi , 4 IA nereusite , MTHFR C677T homozigot PAI 675 heterozigot 4G/5G trat Femibion 1/zi, Magne B6 3/zi ,acid folic 5mg /zi,
FIV1 la Giulesti nereusit
insarcinata natural in a 2-a luna dupa FIV
6+
Multumesc Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Arum se pun si cele 2 sapt inainte de ovulatie, deci ai 8 sapt. Arefam se da compensat. Eu mi-am luat necompensat ca pana imi fac programare la doc de fam.... dureaza.

8+
http://lmtf.lilypie.com/3ap2p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Fetelor voi aveti dureri de spate si de burta ca la ciclu?
Pe mine ma cam doare spatele si burta nu f rau e normal?
Dr mi-a zis ca atata timp cat nu sunt puternice nu e problema sa iau no-spa.

PCOS trat Siofor 1000 mg ,500mg/3zi , 4 IA nereusite , MTHFR C677T homozigot PAI 675 heterozigot 4G/5G trat Femibion 1/zi, Magne B6 3/zi ,acid folic 5mg /zi,
FIV1 la Giulesti nereusit
insarcinata natural in a 2-a luna dupa FIV
8+
Multumesc Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_55 spune:

Aruam, exact cu intrebarea asta vroiam si eu sa vin
Si pe mine ma doare, mai ales cand stau pe scaun, daca stau intinsa nu simt

7+
PAI 1 homozigot, MTHFR A 1298 heterozigot si Factor XIII heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Durerile de burtica de mica intensitate la inceputul sarcinii sunt considerate normale.Fetelor nu stati stresate asta se intampla multor gravidute.Eu la prima sarcina am avut dureri ca la menstruatie si mici sangerari in saptamana9 si mi-a spus dr ca nu este nimic grav,ca bb e prins bine , dar ca asa poate reactiona uterul la noile schimbari si am luat 1 luna utrogestan(atat aconsiderat dr necesar)


mamica fericita de Robert Andrei(18.05.2009) si 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

pai da scrie clar supravegherea gravidei incepand cu luna a 3-a -adica a 12-a saptamana de sarcina. multumesc pentru articol . ma gandeam eu ca nu s-a tampit brusc dr . mea- dar astia care fac normativele sunt complet idioti . adica eu pana la 3 luni trebuie practic sa ascund la serviciu faptul ca sunt gravida fiindca ma pot trezi cu toate mizeriile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

iar faza cu luarea in evidenta o va face in ultima saptamana a primului trimestru . ce zice, poate ma razgandesc.... of Doamne cate reguli stupide pe lumea asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Casandra poate mai sunt fete care au fost luate in evidenta de curand sa te lamuresti exact ce si cum, eventual poti sa intrebi la odiseea de ian feb. sigur fetele de acolo poate sa iti spuna daca au cerut ceva de la casa de asigurari sau nu


mamica fericita de Robert Andrei(18.05.2009) si 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

sincera sa fiu pe mine ma durea spatele si inainte sa raman gravida - am o vertebra tasata . Burta nu ma doare deloc , nu am scurgeri dar iau in continuare Duphaston-ul si saptamana viitoare m-am programat la o noua eco. La mine la 6 saptamani si 3 zile deja se vedea activitate cardiaca- dr a pus sonda Doppler cateva secunde si se vedea sangele pulsat de cord. La eco asta fac intravaginal ca sa se vada vreo posibila decolare sau mai stiu eu ce . In rest m-a terminat greata asta - la primul n-a fost chiar atat de feroce - si mai nou am descoperit poftele . in rest suntem ok

Mergi la inceput