Mai e bine sa mergem la mare?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Noi suntem constanteni relocati in capitala de vreo 7 ani dar mergem in fiecare vara la plaja acolo ( la parinti), copii in vacanta mare la bunici in Cta.Bunicii stau la curte si sunt perioade din zi cand nu se poate sta in curte din pricina caldurii.

De mers la plaja mergem numai dupa ora 17, soarele nu mai arde asa tare, apa e mai calda.Am incercat si dimineata dar e mai greu cu urnitul cu noaptea in cap iar dupa 10 am este fff cald.Alt dezavantaj ar fi ca dimineata nisipul este rece, apa la fel si in general nu poti tine copiii doar la privit marea.
O plimbare f devreme este f sanatoasa fiind stiut ca aerul de la mal este la fel de curat ca de pe vf muntelui.

In fine, noi mergem in mamaia pe la Palm Beach, in zona aceea ni se pare mai ok, ai loc de joaca pt copii gratis - asta era anul trecut, poate acum s-a schimbat.
In ultimi doi ani cei de la Algida au amenajat o bucatica de plaja cu jocuri si alte nebunii pt copii gratuite, sper sa fie si anul acesta, plus ca aveau inghetata Napoca la preturi mici mici, cea mai scumpa inghetata era 3 lei.

Din principiu nu mancam pe la terase - e scump, servire proasta , etc dar am mers la impinge tava si a fost ok si ca pret si mancare buna.
Apa, sucul te rupe la bani in mamaia asa ca mergem cu ele de acasa in termos, plus gustari tot de acasa.

Mai le luam copiilor cate un balon sau o prostioara dar i-am invatat ca plecatul de acasa in general nu este pentru a cumpara ci pentru a vizita, sta la plaja, etc.

ce vreau sa spun este ca poti merge la mare fara sa cheltuiesti o avere...

Ile , mami de V si A ,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Anya, departe de mine ideea de a recomanda ceva cu forta cuiva . mai ales ca am si eu experiente proaste aici, desi ma laud ca mai stiu chichitele. am corectat doar faptul ca ar fi doar 100km de autostrada in romania, pe bucuresti-pitesti.
vacanta e acolo unde iti place. si eu ma duc in vacanta in alte tari ca sa nu gatesc in fiecare zi

Mergi la inceput