Mamici inimoase de Constanta - 163

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

ola, fete! multumesc de ponturile cu vanish si sano, urmatoarea zi dupa cerneala s-a razboit cu cariocile, iar azi a avut desenul, mi-e si frica sa ajung acasa...

rox, n-am ce sa tin minte, ca miruna mai rar cred: nu a murdarit/stricat/uitat nimic niciodata, deci eu nu-s antrenata pt d-astea, la mine toate-s noi, ca si cum vlad ar fi primul copil

multam si de aprecieri, vlad e fotomodel innascut, el zice ca isi ia "fatza dragutza" la poza, in plus ii place sa cante, sa danseze, sa fie in centrul atentiei, un fel de "one-man show", m-am gandit sa fac ceva in sensul asta, dar in cta nu e mai nimic serios in domeniu, daca am fi fost in bucuresti, vedeta il facea mama pana una -alta o face pe bufonul prin clasa, ca trebuie sa atraga intr-un fel atentia

o zi frumoasa, soare avem din belsug

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Ola si de la mine!Ma mai tineti minte?
Vladis nu v-am vazut in harmalaia de acolo!! Succes! A..deja aveti probleme cu bufonoria??? Iti doresc sa nu faci gastrita ca mine in primele luni!

Succes scolarilor si prescolarilor!

Lulu voi la gradi, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Neata,

kim, noi inca la gradi, si sper ca si anul viitor tot acolo sa fim, daca se desfinteaza clasa 0.

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:


S-a incheiat prima saptamana de "gladinita" si nu "gladi"(Isabellei nu-i plac prescurtarile )
Raportam prima saptamana de gradinita
-Isabella s-a acomodat fara nici o probema,fara nici un scancet
-ma bucur ca-i empatica cu ceilalti colegi..daca ei plang se incrunta ,merge la d-na educatoare si-i spune"eu nu ping..vine mami"
-ieri am avut sedinta cu parinti...ca fiecare
-d-na imi place,place ,place e tanara ,mai tanara ca mine,are un copil de aproape 2 ani.E o tipa deschisa la minte si se gandeste la copii si sanatatea lor(a stiu exact sa explice si celor ce nu stiu decat de "senvish cu salam ii sanatos" cum pot face un pate de casa ,despre unt,...
-ma bucur caci deja Isabella a invatat deja 2 cantecele dar mai ales ca-si doreste sa fie acolo ;
-singura ei "problema" esta caci"doamna mea nu da teme"

Un wk cum il doriti
all

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Iulia va creste mare!
Doamne ajuta si lumineaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
Gabi ahahahahhaah Isabella e constiincioasa tare!!
eu sunt in pana rau cu gustarea de gradi, numai marul e acceptat mai nou, si nu cred ca mananca mai mult de o feliuta din el. aia e, oi vedea ce si cum.
o saptamana usoara va urez!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Am inceput si noi scoli si gradi in forta. Suntem ok, dar tare stresati cu scolerul de clasa I. Cred ca vom avea mult de tras cu el. Vladimir e foarte bine la gradi, e laudat zilnic. Sunt tare mandra de el.

Revin eu cu amanunte cand am putin mai mult timp.

Pentru ca inca nu stim exact cum sa procedam si cautam variante, m-am gandit ca am putea gasi pe cioneva (o fosta doamna invatatoare eventual) care sta prin zona scolii 24 dispusa sa faca after school-ul cu ei :) la ea acasa. Daca intamplator stiti/auziti de cineva, va rog trageti-ma de maneca.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata ladies
Cornelia, de ce sunteti stresati de scolerul de clasa I? las ca isi intra le in mana.... cum ii place de colegi? dar de doamna?
Eva vad ca revenit la sentimente mai bune fata de gradinita, dimineata acasa e inca circ, dar acolo nu a mai plans si nici protestat. sper sa o tina tot asa
o zi frumoasa va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Ct

noi am inceput "imunizarea" de la inceputul intrarii in colectivitate si prin urmare ma plange zilnic ca vrea la gradi.
Bogdi vad ca si-a intrat in ritm ,isi noteaza ce teme are de facut...iar aseara a invatat poezia pentru azi + temele la limba romana si matematica....PROGRESAM



~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Iulia va creste mare!
Doamne ajuta si lumineaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

La multi ani, Mihaita! Iti doresc tot binele din lume! Miha, sa iti traiasca baiatul si o mare imbratisare

dodo si rox, cat mai putine zile plangacioase va doresc si, of course, cat mai putine boli in sezonul ce vine!

apropo de boli, din seria ne jucam de-a vaccinarea, s-a revenit la revenire si cica vor fi vaccinati la scoala... bai, frate, o hotarare nu poate fi dusa la bun sfarsit in tara asta

noi am inceput bine a doua saptamana, a avut prima ora de sport si-s happy ca s-a intors acasa cu toate hainele iar in we am avut parte de o declaratie de zile mari din partea lui, cum ca se plictiseste acasa si vrea la scoala ... da, Doamne!

cornelia, stefanu cum s-a adaptat? intreb si eu 2 persoane din zona in legatura cu after-ul.

ce bine ca e frumos afara, ca e nebuneala la job!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Cornelia, mai ai datele de contact de la doamna psiholog cu care ai fost cu Maria acum 6 ani?

Mergi la inceput