Mamici inimoase de Constanta - 163

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Buna dimineata.

Adina, LA MULTI ANI

Succes in noul an scolar tuturor

Luca are deschiderea la ora 10, merge cu bunica.

Cornelia, ma intereseaza, nu urgent, dar ma interseaza si evident costurile. Banuiesc ca va "luptati" sa obtineti toate acreditarile, exact cum au si cei de la Tuzla.

O saptamana usoara va doresc si cu spor la urnit copiii

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Un an scolar usor si acomodare usoara celor ce-s la inceput de drum!

Noi avem festivitatea la ora 11 ,ambii odata si-n acelasi loc.


all

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Iulia va creste mare!
Doamne ajuta si lumineaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata doamnelor
noi am terminat cu ambele, la Eva nu am avut decat zi normala de gradi, am lasat-o ok, putin descumpanita, dar nu cred ca va avea vreo problema
de Patrick nu mai zic, el deja nu ne-a bagat in seama deloc in timpul serbarii, era ocupat cu colegii. deci.... copiii is mari!!!
astept rapoarte de la voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

buna, fetele!

eu ce sa zic, emotionata si cu nodu-n gat... noroc ca m-a incurajat copilu cand ma vazu cu privirea incetosata: "lasa, mami, ca n-o sa fie asa de rau!" am avut la 9 festivitatea, cu preot si tot dichisul, la 9.45 au intrat in clase si de la 10 la 11 au ramas cu d-na; a iesit f vesel si nerabdator sa se faca maine... da doamne sa-l tina!

noi avem 5 clase I si 3 clase O, program 8-11.30, e un balamuc de pitici si parinti, trebuie sa-l instructionez sa aiba un loc anume de intalnire cu buni la iesire, pt ca stam f aproape de scoala si sa nu-i vina vreo idee sa o taie de capul lui spre casa sa-i stea inima la femeie ca nu-l gaseste!

la targ nu i-am gasit nimic nr lui, l-am carat degeaba dupa mine, de nu mi-a tihnit shoppingul, tot miruna s-a ales cu cate ceva, iar eu doar am poftit la niste ghete si cizme, dar nu eram prinsa in buget

va multumesc pt gandurile voastre

succes tuturor scolareilor si gradinarilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Buna!

Eu am fost cu Luc la gradi, la Valu, in timpul ceremoniei a inceput ploaia si nu mai stiam pe unde sa ne ascundem, am intrat in gradinita, dar nu am stat prea mult ca era aglomerat, la noi de maine incepe cu adevarat, vad ca pana acum e incantat.

Sebi a fost cu bunica la scoala, e un pic dezamagit ca nu mai sta f mult acasa cu cealalta bunica, fiecare cu cel doare




http://iulia-elena.blogspot.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata... un an scolar bun de tot tuturor! si la noi a fost ok azi, de cand cu inceperea scolii la 7.45 ajungem tare devreme si la gradi... dar e mai bine, are mandra timp de adaptare. am lasat-o explorand
o zi frumoasa sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

buna dimi!

rox, ce bine ca s-a adaptat repede d-ra pupu si nu plange... bravo ei!

simo, la noi a inceput ploaia exact cand am intrat in scoala, la festivitate era innorat si batea vantul.

aseara am avut prima sedinta, ca intotdeauna cand e vb de dat bani, fiecare cu problemele si ideile lui, insa chiar ar fi necesare oarece schimbari in clasa, doar vor invata acolo cel putin 4 ani; sper sa reusim pana la urma sa ajungem la concluzii comune.


va las poze cu scolarul !

EDIT: normal ca am avut si o prima patanie, a vrut sa arate unui coleg cum se desface stiloul lui si s-a "pictat" cu cerneala peste tot, pe maini, pe fata si, bineinteles, pe haine cu ce iese cerneala la spalat? sper sa nu imi spuneti cu foarfeca...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
domnisoara Pupu a inceput sa faca circ, dar ii va trece, asa cum le trece si celorlalti
Angi, vanish pe pete si la spalat cu ele, si in masina pus vanish. ca si noi anul trecut eram pictati peste tot. asa-i in clasa I, ai uitat?
hehehe ce a mai stat Vlad la pozat!!
azi avem si noi sedinta, la gradi e saptamana viitoare.
o zi frumoasa sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Buna dimineata,

Angi, f tare Vlad, zici ca a pozat ptr revista, are farmec
Eu folosesc in loc de Vanish Sano Oxygen.

Rox, deci Pupu a inceput si ea circul?sigur ii trece.

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Neata!

Vladis: foarte frumosi copiii si am remarcat si farmecul lui Vlad in poza, ar trebui sa te gandesti bine la viitor

Luc, pana acum se comporta neasteptat de bine, e cuminte la gradi, a spus si poezie, a luat bulina rosie, nu comenteaza decat putin dimineata la trezire, ca el nu merge, sper sa nu-l apuce si pe el mai incolo.

O zi frumoasa!



http://iulia-elena.blogspot.ro/

Mergi la inceput