Victor Ponta, acuzat de plagiat

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

N-am citit ce s-a scris la subiectul asta (decat prima pagina), dar sa-mi spun si eu parerea:

- din ce am vazut pana acum (dovezile de plagiat), intr-adevar, ala e plagiat. Ponta sa-si dea demisia.

- Basescu e bolnav de securitism. De-abia astept sa scapam de el!!!A facut mult prea mult rau!

- Daca Funeriu (iar) a intrat in jocul murdar a lui Basescu, atunci Rusine! Pacat de prestigiul lui academic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

eu cred ca in orice domeniu poti veni cu o teorie/idee noua.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Laura, asta cred ca ar trebui sa stie si cei care au denuntat plagiatul, nu? (vorbec din rol de avocat al diavolului )

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

apropo Laura, acesta este cel care a descoperit plagiatul, ma gandesc ca o fi stiind el care sunt regulile:

Profesorul universitar doctor Marius Andruh, presedintele consiliului pentru recunoasterea diplomelor universitare, a fost cel care a sesizat plagiatul premierului Victor Ponta.

http://www.evz.ro/detalii/stiri/cine-este-marius-andruh-cel-care-a-descoperit-plagiatul-lui-victor-ponta-987564.html

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sabina

eu cred ca in orice domeniu poti veni cu o teorie/idee noua.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.




Teoretic, da!
Practic, la cati doctoranzi si doctori pe banda rulanta produc universitatile romanesti in ultimii ani, ar trebui sa fim un popor extrem de creativ si inovator. Ori statistica zice ca nu chiar suntem (cel putin in ultimul timp).



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

apropo Laura, acesta este cel care a descoperit plagiatul, ma gandesc ca o fi stiind el care sunt regulile:

Profesorul universitar doctor Marius Andruh, presedintele consiliului pentru recunoasterea diplomelor universitare, a fost cel care a sesizat plagiatul premierului Victor Ponta.

http://www.evz.ro/detalii/stiri/cine-este-marius-andruh-cel-care-a-descoperit-plagiatul-lui-victor-ponta-987564.html

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook


Ei da....ca asa scrie EVZ?

S-a dus nenea asta la Nature si a platit articolul....din banii lui sau cum?

Si de ce s-a dus sa comunice asta INTAI la Nature, el anagajat al statului roman?

Ca angajat al CNATDCU, de ce nu a emis hartie in numele acestei institutii cu plagiatul?

Adica el e platit din bani publici sa descopere si sa sesizeze plagiate si sa faca cunoscute aceste cazuri direct la Nature???

EVZ=manipulare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

copiloi, detalii nu mi-a spus Basescu. A omis.

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Laura, asta e alta poveste :D



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

apropo Laura, acesta este cel care a descoperit plagiatul, ma gandesc ca o fi stiind el care sunt regulile:

Profesorul universitar doctor Marius Andruh, presedintele consiliului pentru recunoasterea diplomelor universitare, a fost cel care a sesizat plagiatul premierului Victor Ponta.

http://www.evz.ro/detalii/stiri/cine-este-marius-andruh-cel-care-a-descoperit-plagiatul-lui-victor-ponta-987564.html

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook


e lucru stiut, chimistii sunt cei mai pusi la punct cu noutatile in domeniu drept, legislatie etc.

Nina,mami de,

ps. ca sa nu spunem ca teza e din 2003, domnul a descoperit frauda...cand?!...si a publicat/comunicat descoperirea cui?!....daca e membru unei comsii a Academiei Romane nu ar fi trebuit sa urmeze niste protocoale...ceva?...asa se face, esti mare expert, membru in comitzii si comitete si nu ai de respectat niste reguli, niste conditii...mergi cu "descoperirea" in protap la cea mai tare revista stiintfica internationala... ca ai deschidere acolo.... sper sa se fi sesizat comitziile si comitetele internationale cu ce fel de profesionist au de a face si sa-l puna pe tusa (precis e membru si prin astfel de comitii si comitete)...asta pe langa demisia lui Ponta, daca nu ar fi pomenit in cv de titlul de doctor as fi zis ca nu e obligatorie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

dar nu va faceti griji, ca urmeaza si alte dezvaluiri, posibil si de pe alte fronturi politice.
Dl Marga avertizeaza ca urmeaza sa ne amuzam in continuare:
http://www.mediafax.ro/politic/marga-daca-e-vorba-de-plagiate-sa-plonjam-si-in-lucrarile-unor-fosti-ministri-si-prim-ministri-9760718

cu alte cuvinte: da e plagiat dar au si altii


Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput