Victor Ponta, acuzat de plagiat

Raspunsuri - Pagina 33

Inceputul discutiei
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Nu stiu cum functioneaza blogul, daca pot fi date drepturi la mai multi sau doar la unul singur, oricum, e un user si o parola.
Daca doreste si altcineva sa mai faca voluntariat, ii pot trimite in privat datele necesare pentru a se loga, posta, modifica acolo!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Ponta a depasit masura!
Daca nu se vor comunica concluziile care dovedesc plagiatul inseamna ca am ajuns in cea mai neagra situatie de dupa 1989!
Dar nu manevrele idioate ale lui Ponta ma supara cel mai tare!
Ma supara ca cetatenii nefiind informati aleg ca prostii aceeasi imbecili care i-au adus la dezastru!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui inbox

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

Gata, mi-am tras blog .
Nu stiu deocamdata cum functioneaza chestia asta, da' ma prind eu pana diseara!

Va invit aici pe toti nemultumitii de viteza cu care se schimba comisiile de etica, de atestare diplome, etc.

Mirela, nu stiu daca am voie sa fac publicitate, dar aici pe forumul desprecopii e greu sa mediatizezi o idee. Nu stiu daca va avea sau nu succes, poate o sa moara in fasa, dar cel putin am incercat.
Plus ca e un blog nou, nu m-am inscris pe forum ca sa fac reclama, ideea mi-a venit tocmai postand aici!


L-am distribuit pe fb, unde-s multi...

Mickyyy vezi ca trebuie sa faci unele corecturi la mesajul postat pe blog.
Mi se pare ca este urat si neeficient din partea ta sa iti promovezi blogul de aici.
Aici pe DC avem libertate in exprimare si un ff. mare trafic!
Daca iti inchipui ca vei putea sa te impui in caraghiosul de partid NR folosind userii DC afla ca te inseli!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Merci, am vazut si eu greseli de scriere
a fost un prim mesaj, scris pe fuga.

N-am avut blog in viata mea, nu stiu cum functioneaza, fiti ingaduitori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Daca iti inchipui ca vei putea sa te impui in caraghiosul de partid NR folosind userii DC afla ca te inseli!


De unde si pana unde o asemenea conexiune?? Ce treaba are partidul cu traficul?!

PS: pentru informarea ta, NU sunt membru in niciun partid! Si dupa avantul din primele zile cu NR, am lasat-o mai moale, pentru ca nu sunt chiar sigura ca partidul e asa cum incearca ei sa-l prezinte!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

b.nica, de-aia nu mai face nimeni nimic in tara asta!! Ca orice idee ai avea, buna sau rea, esti din start catalogat ca ai interese ascunse!!

TRIST!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Cum faci ca verdictul unei comisii formata din 20 de oameni sa fie invalidat?
www.hotnews.ro/stiri-esential-12650983-consiliul-national-atestare-diplomelor-este-institutia-abilitata-legal-analizeze-acuzatii-plagiat-cazul-unei-teze-doctorat-care-sunt-atributiile-cnatdcu-verificare-tezei-lui-victor-ponta.htm" target="_blank">Simplu:
Cu o zi inainte de intrunirea comisiei emiti un ordin de ministru prin care se mareste numarul membrilor comisiei de la 20 la 45!


Pana vor fi numiti cei 25 de membri noi, orice decid primii 20 este lovit de nulitate prin ... lipsa cvorumului.
Adica, este plagiat dar e un plagiat nestatutar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Membrii DC treziti-va!
Eu, de cand l-au descoperit paparazzi pe Ponta urmand coloana prezidentiala am inceput sa fiu ff. atenta!
Tot scandalul cu plagiatul, cu sinuciderea, etc. nu a facut decat sa atraga atentia romanilor spre derizoriu si cancan ca sa nu sesizeze criza prin care trecem si ...deciziile pe care Guvernul le-a luat sau le va lua!
Cine mai chibiteaza pe aici cred ca ar trebui sa fie constient ca intra in derizoriu daca accepta ca Basescu nu a ajuns la Bruxelles din cauza lui Ponta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Membrii DC treziti-va!
Eu, de cand l-au descoperit paparazzi pe Ponta urmand coloana prezidentiala am inceput sa fiu ff. atenta!
Tot scandalul cu plagiatul, cu sinuciderea, etc. nu a facut decat sa atraga atentia romanilor spre derizoriu si cancan ca sa nu sesizeze criza prin care trecem si ...deciziile pe care Guvernul le-a luat sau le va lua!
Cine mai chibiteaza pe aici cred ca ar trebui sa fie constient ca intra in derizoriu daca accepta ca Basescu nu a ajuns la Bruxelles prin vina lui Ponta!


b.nica, multumim ca ne-ai luminat. Comunitatea DC iti ramane indatorata!
(Ma rog, eu am ceva probleme cu topica frazelor tale si nu inteleg totdeauna ce zici, dar sunt convinsa ca e vorba de chestii importante, nu de mizilicuri.)

Mergi la inceput