** Delfinasi jucausi la a doua aniversare (78)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramonavlas spune:

Citat:
citat din mesajul lui palomina

CriSN, noi deocamdata continuam cu tzitzi doar noaptea.... doarme f rau inca ziua, la cel mai mic fosnet se trezeste , trebuie sa-l pun pe mine sau sa il legan sa- si continue somnul.... Pai, daca-mi face Asa si noaptea o iau razna... asa, de bine, de rau noaptea bag tzitzi si am adormit la loc si eu si el...la gradi nush ce-on face cu somnul asta...


la mas feliz mamacita del mundo - Antonito 18.08.2010


Aceeasi grija o aveam si eu. Cum va dormi Raisa la cresa, avand in vedere ca pana sa mearga acolo (1 an si 3 luni), dormea la amiaza doar afara, in carucior. Dupa o saptamana, deja dormea acolo...si singura!!! Fara leganat, fara brate, singura in patut. Si in ziua de azi, acasa, cu noi, adoarme in brate, daca e bona, doarme singura.

Mami fericita de Raisa - 01.08.2010

31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonavlas spune:

Crispro, sanatate multa lui Vladut si "La multi ani!" sotiorului tau!

Mami fericita de Raisa - 01.08.2010

31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina_80 spune:

Buna seara!

Delfinariu, multumim mult de urari si va imbratisam cu drag!
Am primit cu drag si urarile intarziate!

La multi ani Denisa! Sa fi fericita si sanatoasa!

Crispro, sa ti traiasca sotul! La multi ani!

Cris2010, fetelor, dar cum se poate prelungi CIC? Ca nici eu nu am de munca, inca si mi as prelungi si eu. Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

Buna seara mamici!

Na, ca a venit si prima zi de birou dupa atata vreme de stat acasa. Doamne, ce ciudat si placut e in acelasi timp sa ai si discutii "de oameni mari" dupa ce atata timp subiectul principal al conversatiilor mele erau pampersi, caca, mancare, retete, etc.

Acum sunt obosita moarta dar e o oboseala de care-mi era dor, trebuie sa recunosc. Si inca trebuie sa mai pun o masina la spalat si sa mai fac ceva de mancare pe maine.

Medeea nu stiu ce-a avut ca mi-au zis fetele ca iar a fost cam plangacioasa de dimineata, desi cand am lasat-o a fugit direct la copii, n-a zis nici pas. In schimb, nu prea sunt multumita de cum doarme. De joia trecuta incoace, cand o iau e rupta de oboseala. O culc tot pe la 7:30-8:00 cel tarziu. Nici nu mai apucam sa facem nimic impreuna ca-i prea obosita. De iesit in parc nici nu se pune problema dar sper sa se regleze in timp.

crispro sanatate lui Vladut, ufff ca n-ati scapat iar de raceala asta urata. Sper sa gasesti bona sa-ti placa daca n-a fost sa fie cu gradi.
La multi ani pt Vasi!!!

adriana eu am tinut Montignac, nu hipocalorica. Daca vrei iti pot trimite ce materiale am pt asta. La numarat calorii si altele nu ma pricep

Cris2010 din pacate dupa ce am vazut mai multe gradinite private, sa stii ca la multe din ele conditiile sunt muuuult mai proaste decat la astea de stat. Eu nu stiu, zau cum dau parintii bani in astfel de locuri.

Denisa La multi Ani!

Ainotna La Multi Ani pt mama ta! Si sa aveti concediu frumos in Germania.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

anca, la multi ani mamei tale!
elena, ziceam sa iesi tu cu fetele, nu cu raducu nu stiu cand ajung la cta dar va anunt.
odeta, felicitari pt prima zi de munca.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

La multi ani, mami frumoasa si dedicata, Denisa!
Sa iti dea DD sanatate, minte limpede si clipele grele sa treaca repede, ca un vis..

Vasi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Salutare mamici si delfinasi

Denisa la multi ani fericiti alaturi de cei dragi !!!

La multi ani Vasi! (sot de Crispo)
Cris multa sanatate lui Vladut

Ainotna la multi ani mamei tale !

Cris2010- noi suntem cu tzitzi si ziua si noapteaface un scandal daca nu-i dau...asta e il mai las si asa nu papa lactate doar tzitzi si lapte de soia fetele si sarcina usoara

Nu mai reusesc sa tin pasul cu voi si la scris...doar va citesc...David e din ce in ce mai nazdravan...se urca pe blatul de la bucatarie intr-o zi cat m-am dus pana la baie si el top pe blat si apoi in chiuveta statea bine mersi acolo...nu avem usa la bucatarie si nu intelege deloc ca nu are voie acolo...asa ca de 100 de ori pe zi il dau jos de acolo
e fff incapatanat doar e leu nu? daca nu e cum vrea el tipete cat il tine gura.

Antonia a luat deja vacanta am avut serbare vineri...gata adio cu gradinita din toamna la scoala.

Cam astea despre noi...va pup...n buna delfinariu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Odeta felicitari pentru prima zi de lucru

dar unde merge la cresa Medeea?

Cris imi pare rau de Vladut...mai bine mai tine-l acasa

noi de azi am inceput operatiunea fara pampers primul pas, in casa cu chilotei....a facut ce a facut la olita, apoi s-a scapat pe covor, dar un pic, si nu a mai vrut sa mai faca....si in seara asta avea pampers si cand i-a venit sa faca pipi a strigat olita dar pana m-am prins eu, facuse deja a fost bine, ca eram si eu acasa, a vazut bona cum il las eu, asa ca speram sa decurga bine operatiunea...avem 3 luni la dispozitie sa scapam de pampers

Rodi maine nu stiu cand apuc sa intru, asa ca iti urez de pe acum

LA MULTI ANI DRAGA HANNAH IZABELA!


****SA FII FERICITA, SANATOASA, SA AI O COPILARIE FRUMOASA****
*******LANGA PARINTII TAI MINUNATII SI SURIOARA*******
***********TA MARIA CARE TE iUBESTE MULT!!**************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palomina spune:

Vreau sa urez si eu

Denisa, la multi ani! Sa fii fericita si bucuroasa alaturi de cei dragi tie!

Vasi, sot de Crispro, la multi ani si sa stii ca ai un copil si o sotie de nota 10, mare noroc ai !

Ainotna, sa-ti traiasca mama, sa fie sanatoasa!

la mas feliz mamacita del mundo - Antonito 18.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palomina spune:

Ramona, Doamne ajuta sa se adapteze la fel de repede cu somnul! Eu ma astept la ce e mai rau ca prea ne-am chinuit...


la mas feliz mamacita del mundo - Antonito 18.08.2010

Mergi la inceput