Unde gresesc?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Nu-s in nicio depresie, dar mi se pare aberant sa faci - de comun acord, da? - 3 copii, dupa care sa-ti pui palma-n dos, ca tu vrei liniste.

Liniste nu e nici macar cu 1 copil, darmite cu 3.

Frecusuri de-astea au mai fost si la noi, da' nu s-ar fi rezolvat veci daca nu ar fi fost bunavointa sa se rezolve. Adica nu ca eu am ceva de vorbit cu tine si tu stai in permanenta la TV sau la PC sau n-ai chef, ca dupa parerea ta, "nu e nicio problema".

Ba e, ori ma asculti cu bunul si frumosul, ca suntem adulti, ori ma asculti cu uratul, cu draci si farfurii sparte.

Io nu-s de-aia sa tzin in mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui portocalia

dar exista si lucruri care iti plac la sotul tau? din cum l-ai descris pana acum, eu nu am inteles de ce l-ai ales in prima instanta si de ce, ulterior, ai ramas cu el. si cred sincer ca trebuie sa existe si lucruri pozitive, altfel nu inteleg de ce cineva si-ar lega viata de un om semi-leguma, plictisit de tot ce-l inconjoara si, mai ales, de partenerul de viata. ce-ti place la el, deci?


Sustzin tot ce e scris mai sus,ba chiar imi pun intrebarea(stiu ca va supara dar o persoana cerebrala ar fi trebuit sa se gindeasca la asta in urma diverselor intimplari/evenimente)de ce au rezultat 3 copii?

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Citat:
citat din mesajul lui portocalia

dar exista si lucruri care iti plac la sotul tau? din cum l-ai descris pana acum, eu nu am inteles de ce l-ai ales in prima instanta si de ce, ulterior, ai ramas cu el. si cred sincer ca trebuie sa existe si lucruri pozitive, altfel nu inteleg de ce cineva si-ar lega viata de un om semi-leguma, plictisit de tot ce-l inconjoara si, mai ales, de partenerul de viata. ce-ti place la el, deci?


Sustzin tot ce e scris mai sus,ba chiar imi pun intrebarea(stiu ca va supara dar o persoana cerebrala ar fi trebuit sa se gindeasca la asta in urma diverselor intimplari/evenimente)de ce au rezultat 3 copii?

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit


Eu inteleg de ce exista 3 copii, pt ca sunt sigura ca nu a fost "asa rau" de la inceput; probabil ca o buna bucata de timp aceste neajunsuri nu au deranjat. E ca in povestile alea de amor intens, care palesc cind ai in sfirsit ocazia ca sa descoperi ca o relatie nu e numai plimbari romantice si mese la restaurant si dansat in cluburi, ci include niste treburi murdare de genul spalat vase, sosete care pe timp de vara nu miros a trandafiri, sforait, mers la baie cu usa deschisa etc.
In functie de fire si de asteptari, acestea pot deveni semnele unei intimitati complice sau pot fi inceputul sfirsitului...



http://scrisoaredelamosul.blogspot.com/

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Pisigri,eu sunt o persoana cerebrala!

De aceea m-am oprit la un singur copil!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vega_78 spune:

In primul rand imi cer scuze ca am sa raspund oarecum general, la unele probleme puse aici.
Marius, multumesc. In mare parte asa vad si eu lucrurile cum le-ai sintetizat tu. Mai putin cu maritisul. Nu m-as fi maritat daca mi s-ar fi spus verde in fata ca nu ma iubeste si nu ma vrea de nevasta! Chiar cu un copil dupa mine. Si linistea pe care el o cere este exact aia pe care o spui tu "sa nu ne deranjam unul pe altul". Aici nu e vorba de linistea dintr-o casa cu copii.
Apoi, eu il iubesc si l-am iubit. M-a vrajit si era exact ce asteptam de la un potential partener de viata. Si acum iubesc exact aceleasi lucruri: arata bine, are aceleasi idei despre lucruri ca si mine, e decent, generos, ii plac copii. Insa la inceput mi-a zis "Fosta mea ura sex-ul, iar mie-mi place" Ok, la inceput, apoi? Pai la frecventa raporturilor, mai ca se potrivea cu ex-a nu cu mine. Apoi ma placea fiindca eram deschisa si afectuoasa. Acum oi fi agasanta.......
Trei copii....doi au facut parte din planurile noastre. Al treilea a venit si il iubim mult. Asa cum am spus ca el m-a linistit cu al treilea, s-ar fi putut spune si ca eu l-am pacalit sa faca trei copii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Pisigri,eu sunt o persoana cerebrala!

De aceea m-am oprit la un singur copil!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit


Stiu ca nu ai nimic personal cu mine dar tot rau imi suna mesajul asta...



http://scrisoaredelamosul.blogspot.com/

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica70

Din pacate la tine se aplica perfect asta (mai ales la prima parte ) :
Secretele fericirii

I. Cum sa faci un barbat fericit:
1) Sa faci sex cu el
2) Sa-l hranesti
3) Sa-l lasi in pace.



Daca barbatii ar fi atit de simpli, nu ar mai fi atitea intrebari "de ce?" si atitea divorturi. Stiu ca era o gluma, dar tot noua, ca femei, ne facem un mare deserviciu daca gindim in asa termeni simplisti fata de ei.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui ocebine

Citat:
citat din mesajul lui monica70

Din pacate la tine se aplica perfect asta (mai ales la prima parte ) :
Secretele fericirii

I. Cum sa faci un barbat fericit:
1) Sa faci sex cu el
2) Sa-l hranesti
3) Sa-l lasi in pace.



Daca barbatii ar fi atit de simpli, nu ar mai fi atitea intrebari "de ce?" si atitea divorturi. Stiu ca era o gluma, dar tot noua, ca femei, ne facem un mare deserviciu daca gindim in asa termeni simplisti fata de ei.



"The surest sign of intelligent life in the universe is the fact that none of it has tried to contact us". Calvin and Hobbes




Asa este.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Pisigri,eu sunt o persoana cerebrala!

De aceea m-am oprit la un singur copil!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit


Stiu ca nu ai nimic personal cu mine dar tot rau imi suna mesajul asta...



http://scrisoaredelamosul.blogspot.com/

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)


Ma bucur ca stii/simtzi ca nu am nimic cu tine,mesajul a fost pur si simplu nevinovat!

N-am avut nimic ascuns de transmis,exact asta este realitatea!Mi-am dat seama ca nu pot avea mai multzi copii,cu sotzul!

editez sa spun ca e vorba de fostul sotz,tatal copilului,ca sa nu dau loc la dscutzii si mai ales interpretari!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny
Vrea liniste? Doar liniste? Singurul loc unde e liniste completa e cimitiru'.

Si mie mi-a placut asta...

Mergi la inceput