BULGARASI DE IAN-FEB 2013 (6)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns spiridusha spune:

Bine ai venit,Aurora! Ne bucuram sa te avem alaturi la bulgarasi si sarcina usoara!

Eu nu ma pot lauda cu niciun simptom. Doar imi simt putin tensionati sanii si o usooaaara senzatie de greata, de fapt e o jena asa undeva intre gat si stomac. Nu duc dorul simptomelor:))) cand imi aduc aminte cum era la Cristi, de nu puteam manca nimic si imi era sila de la orice miros puternic, ma bucur acum ca nu am asa ceva.

Voi luati ceva vitamine prenatale? Centrum..etc? Utrogestan anyone? Imi aduc aminte ca erau groaznic de mari pastilele alea cu vitamine :))) le uram. abia le inghiteam.

Ah da si sa nu uit: ziua mea e pe 4 iulie :P mai e un pic. La Cristi am aflat fix acum 2 ani, inainte de ziua mea cu o zi, ca sunt insarcinata.

Mami de Cristi (09.03.2011) si 4+

Orice cauza are efectul sau, orice efect are o cauza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubblegum spune:

Aurora bine ai venit!

Blue din carne iei proteine animale daca nu mananci d'astea gasesti suficiente proteine vegetale in oua (mai ales albusul oului), lactate (daca nu ma insel o cutiuta mica de danone are vreo 10% proteine), painea contine proteine, orezul, plus multe legume printre care brocolli, ciuperci, rosii spanac, varza de brussel.

Eu una nu mai suport puiul, si daca vad unul la televizor ma invinetesc...yac


Kmy fii zen, o sa fie bine!! pup u!

Majijahappy for you ca nu tre sa lucrezi!!!

Mie mi-a facut-o mama ieri, eram la orizontala ca ma luase cu greata si vorbeam cu mama la telefon moment in care scoate perla: 'am facut ............ (nu scriu ce sa nu va fac si voua pofta)..o bunatate'..fetelor m-a apucat o dorinta de ...............Slava Domnului aveam ingrediente in frigider asa ca la 9 seara si cu greata in gat stateam sa-mi gatesc..au iesit superextra am fost foarte fericita, mamei i-am interzis insa sa-mi tot spuna la telefon ce gateste ea:))
Va las ma bag la somn o ora


8+ cu little bubble

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blue_sea spune:

Spiridusha, eu iau Elevit (astea sunt nmari, dar aluneca bine), acid folic si utrogestan (o pastiluta seara).

9+







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blue_sea spune:

Bubble, te banuiesc ca ai facut clatite!!

9+







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauraf89 spune:

Spiridusha eu iau: Utrogestan, No-spa, Acid folic, Aspenter, Magnerot..ce pot sa zic..cred ca sunt campioana..alte vitamine nu iau deoarece am analizele bune, mananac frcute si legume...daca o sa fie nevoie voi lua dar cred cu tarie ca cele mai multe vitamine si tot ce avem nevoie pt bebei le luam din alimente si nu din medicamente!


8+

Iti multumesc tie Doamne, Sf Efrem cel Nou, Sf Nectarie si Maicii Domnului pentru aceasta binecuvantare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zbubu spune:

na ca iar mi-s confuza!

pana acu o saptamana am luat elevit si acid folic. am fost la control si dr mi-a spus ca nu e nevoie si de acid folic ca oricum elevitul contine acid folic. acu vad ca mai sunt mamici care le iau in combinatie. oare o fi rau ca l-am oprit? sa-l iau din nou?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blue_sea spune:

Zbubu, asa am facut si eu cand am inceput sa iau elevit, iar dr m-a certat cand i-am spus. De atunci iau si, si. Parerea mea e ca mai mult acid folic nu strica.

9+







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aurorra spune:

zbubu, eu stiu, ca elevit-ul contine doza zilnica necesara de acid folic si nu e necesar sa mai iei suplimentar. am luat si eu la prima sarcina, tot elevit fara sa mai iau suplimentar altceva.
acum eu iau femibion,care la fel contine doza zilnica recomandata de acid folic, si dr nu mi-a zis sa iau altceva suplimentar.

Aurora de baietel neastamparat si nazdravan Robert Matei

Robert Matei

Pozici
Mateut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmen_76

Buna fetelor,
Eu sunt Carmen si vreau sa ma alatur voua in calatoria asta minunata,pana la "destinatie" si sper ca sunt binevenita.
Sunt o viitoare mamica de 35 ani, din Bucuresti si daca Dumnezeu ma ajuta si totul e bine, la sfarsitul lunii ianuarie 2013 voi fi mamica!
Salutari la toate viitoarele mamici.


Bine ai venit !



http://scrisoaredelamosul.blogspot.com/

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blue_sea spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmen_76

Buna fetelor,
Eu sunt Carmen si vreau sa ma alatur voua in calatoria asta minunata,pana la "destinatie" si sper ca sunt binevenita.
Sunt o viitoare mamica de 35 ani, din Bucuresti si daca Dumnezeu ma ajuta si totul e bine, la sfarsitul lunii ianuarie 2013 voi fi mamica!
Salutari la toate viitoarele mamici.


Carmen, bine ai venit! Scrie repede 10 mesaje ca sa te vedem in timp real.
Ce ma bucur ca se mareste grupul nostru!



9+







Mergi la inceput